Home » Gallery » Pramogos » Sudeikių kempinge stabteli ir ratuoti kinai

Sudeikių kempinge stabteli ir ratuoti kinai

Sudeikių kempinge stabteli ir ratuoti kinai

Kristina SAKAITĖ

Atvykstančiųjų pailsėti ar sustojančių kaip tranzitinėje stotelėje Sudeikių (Utenos r.) kempinge geografija plati – nuo Baltijos jūrą susiruošusių apkeliauti olandų iki Europą atradusių kinų. Turizmo paslaugų teikėjai – palankus oras – per porą mėnesių priviliojo tiek turistų su nameliais ant ratų, kiek per visą pernykštį sezoną.

Lovų padaugėjo

Nežiūrint pagyvėjusio turistinio sezono, Sudeikių daugiafunkcio centro direktorė Vilma Petrulienė sako, kad vien iš kempinge teikiamų paslaugų pelno nesusikrausi.

Alaušo ežero pakrantėje esantį kempingą – administracinį pastatą su visa įranga – Savivaldybė Sudeikių daugiafunkciam centrui perdavė naudoti prieš keletą metų. Tikėtasi, kad nuostolinga poilsio bazė atsigaus. Direktorės teigimu, dabar čia ilsisi ne tik su kemperiais atvykę turistai, bet ir organizuojamos stovyklos, plenerai, vyksta kultūrinė, sportinė veikla.

Atvykę užsieniečiai ne visuomet nori likti nakvoti ant ratų, tačiau tik šiemet Sudeikių kempinge atsirado galimybė pernakvoti administraciniame pastate įrengtuose kambariuose. Keturiuose dar kvepiančiuose medžiu ir naujumu kambariuose yra po 4 lovas, tačiau čia sutilptų ir daugiau nebijančių nakvoti ant čiužinių poilsiautojų.

„Prašėme savivaldybės lėšų kambarių įrengimui, buvo skirta 14,800 Eur. Savo jėgomis įrengėme kambarius, o lovas, baldus, patalynę pirkome iš savo bendrų pajamų. Vien iš kempingo pajamų mes nebūtume galėję tiek investuoti. Jei norime išgyventi, turime būti lankstūs. Kai išsiplėtė galimybės, pradėjome siūlyti stovyklavimą, maitinimą, vienos paslaugos atperka kitas. Susipirkom įrangą, traktoriuką kempinge žolei pjauti, trimerį“, – sako direktorė.

Apgyvendinimo paslauga Sudeikių miestelyje paklausi. Daugiafunkciame centre jau anksčiau nakvynei buvo įrengti 2–3 vietų kambariai – iš viso 37 vietos. Vėliau dar 29 nakvynės vietos įrengtos klasėse. Skaičiuojant ir 16 vietų kempinge, vienu metu daugiafunkciame centre gali apsistoti 82 žmonės, ir visai vasarai patalpos jau yra užsakytos.

Daugiausia tai masiniai užsakymai suaugusiųjų ir vaikų renginiams. Paežerėje stovyklaus ir tango šokėjai, futbolo treneriai, neseniai susitikimą organizavo verslininkai.

20180615_151902

Alaušo ežero pakrante vietiniai sudeikiečiai dalinasi su atvykėliais iš kitų šalių ir žemynų / Kristinos Sakaitės nuotraukos

Vietiniai į Alaušą brenda nemokamai

To, kad oras bene pagrindinis veiksnys, lemiantis stovyklautojų, turistų ir, žinoma, pajamų srautą, kempingo šeimininkai neneigia ir džiaugiasi ankstyvu šiųmečiu sezonu.

„Trečią sezoną turime perėmę kempingo patalpas. Iš pradžių tai mums sukėlė baimę, nes kempingą perėmėm su tuo pačiu biudžetu ir etatais, bet dabar matome rezultatą ir perspektyvą.

Pirmas sezonas buvo skirtas pasiruošimui, priiminėjome pravažiuojančius. Pernai vasarą sezonas buvo itin prastas, visą vasarą lijo, patvino kemperių aikštelės. Neskaitant masinių renginių, tikrųjų poilsiautojų buvo mažai. O šis sezonas prasidėjo gerai – šilta gegužė ir birželis priviliojo nemažai pravažiuojančių. Šiemet neįprastai anksti pradėjo keliauti“, – veiklą apžvelgia V. Petrulienė.

Pernai per sezoną kempinge surinkta apie 4 tūkst. eurų pajamų. Šiais metais nuo gegužės iki birželio vidurio sudeikiečiai uždirbo panašiai kaip per visą praėjusį sezoną. Kainos per keletą metų pakilo, dabar stovyklavimo paslauga su kemperiu (su prisijungimu prie elektros, galimybe naudotis virtuve, dušais, sportine įranga) parai kainuoja 8 Eur, keliaujantys su palapine už parą moka 2,30 Eur. Kai kuriems lietuviams, keliaujantiems ant ratų, stovyklavimo kaina atrodo per didelė, taupydami jie nesijungia prie elektros.

Su maudynėmis – kaip pasiseks: kartais reikės mokėti, kartais – ne. Oficialiai – vietiniai t. y. sudeikiečiai gali ateiti išsimaudyti nemokamai, o jeigu atvažiavai iš Utenos ar kitur – reikės mokėti eurą. Vadovė patikslina, kad tik nusimaudyti užsukusiam poilsiautojui mokėti nereikės, tačiau jeigu jis paplūdimyje praleis visą dieną, „komunalinį mokestį“ susimokėti teks.

Grožisi švara ir gandrais

Nors kempingo plotas – 5,4 ha (beveik 3 ha užima miškas), kartais poilsiautojų srautą tenka valdyti – karštais savaitgaliais čia plūsta daug žmonių.

Bent vienai nakčiai kempinge per savaitę apsistoja iki 100 poilsiautojų. Daugiausia atvyksta užsieniečiai – prancūzai, vokiečiai, su nameliais ant ratų mėgsta keliauti anglai. Užsieniečiams Sudeikiai nėra paskutinis kelionės taškas – dažniausiai jie keliauja toliau. Viena pagyvenusių olandų pora pasakoja išsiruošusi aplink Baltijos jūrą – susiplanavę 3 mėnesių kelionę, į namus žada grįžti tik rudenį. Prancūzai, užsukę prie Alaušo, buvo pasirengę išmaišyti visą Rytų Europą. Tolimiausi svečiai, pernai apsilankę kempinge – iš Kinijos.

„Įsivaizduokite, atvažiuoja kemperis, už vairo sėdi sena močiutė – gražu… Užsieniečiai moka poilsiauti. Lietuviai atlekia atitrūkęs nuo darbų savaitgaliui pabūti su palapine, pasimaudyti, o užsieniečiai keliauja neskubėdami, mėgaujasi ežeru, gamta. Jie stebisi, kad čia labai gražu, švaru, jauku. Stebisi pamatę gandrą, ir išvis – kad čia tiek daug paukščių. Sėdi prie savo namelių, neskubėdami geria kavą, kalbasi, vaikšto, bendrauja – tiesiog ilsisi, jiems nereikia aktyvių veiklų“, – pasakoja kempingą prižiūrintis Robertas Karnuševičius.

Ypatingų pageidavimų užsieniečiai nekelia, kaip minėta, aktyvių pramogų vyresni keliautojai neieško, o štai kavinės pasigenda – ne todėl, kad neturėtų savo kavos, jie tiesiog nori pabendrauti. Kavinės ieškoti važiuoja už 10 km į Uteną – apkeliavus pusę pasaulio, tai netoli.

Stovyklautojai su palapinėmis įsikuria trijose salose – poilsiautojai taip vadina tris kempingo paplūdimius. Planuojama net stogastulpius su pavadinimais pastatyti.

dsc_0298

Sudeikių daugiafunkcio centro direktorė Vilma Petrulienė ir kempingą prižiūrintis Robertas Karnuševičius ir  džiaugiasi pagyvėjusiu sezonu

20180615_141951

dsc_0285

dsc_0292

dsc_0295

dsc_0317

dsc_0283

dsc_0320

1358 Iš viso matė 1 Šiandien peržiūrėjo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.