Home » Gallery » Pramogos » Uteniškiai juodos katės nebijo, bet per petį kartais spjauna

Uteniškiai juodos katės nebijo, bet per petį kartais spjauna

Uteniškiai juodos katės nebijo, bet per petį kartais spjauna

Rasa MILERYTĖ

Penktadienis, 13-oji, ne vienam kelia šiurpą. Daugybė žmonių tądien laikosi įvairiausių atsargumo priemonių: neina į darbą, nieko neperka, nepasirašo sutarčių. Pasaulyje rastume ne vieną viešbutį, kuriame nėra kambario, pažymėto 13 numeriu. Skaičiaus 13, penktadienio, 13 dienos baimė – vienas iš prietarų, kurie skaičiuojami šimtais. Nors gyvename mokslo ir technologijų suklestėjimo laikais, prietaringų žmonių netrūksta net ir tarp pažangaus jaunimo. Kaip teigia mokslininkai, jei pamatę juodą katę spjauname per petį tik juokais, tai vis vien atskleidžia, kad pasąmonėje slypi iš senųjų tikėjimų, legendų, papročių atėjusi baimė. Prietarų laikymąsi daug kas sieja ir su savisaugos instinktu.

Į prietarus galima žiūrėti paviršutiniškai, skeptiškai, galima rasti ir kitokį žiūros tašką: žvelgti kaip į mitologinės, kolektyvinės pasąmonės išraišką, ieškoti tikėjimuose senosios psaulėžiūros liekanų, analizuoti žmogaus psichologiją. Neanalizavome, ką reiškia tikėjimas prietarais, tačiau artėjant penktadieniui, tryliktajai, vengdami sutikti juodą katę, pavaikščiojome po miesto gatves ir pasidomėjome, ar uteniškiai prietaringi, kokių prietarų žino.

jurgita

Jurgita Aleknienė

Jei juoda katė perbėga kelią, spjaunu per petį. Nors aišku, kad ji negali pakenkti. Spjaunu šiaip, nes nuo senų laikų močiutės taip išmokinta, gal tiesiog dėl smagumo. Žinau, kad jei praeina moteris su tuščiu kibiru, laukia nelaimė, kažkas nepasiseks. Negalima dėti rankinės ant žemės, nes pinigai išeis. Horoskopais netikiu, nebent tik gerais. Retkarčiais paskaitau, bet jau seniai esu skaičius, net nepamenu kada. Mano zodiako ženklas tauras. Burtais netikiu, smagu būna paskaityt apie Kalėdų tradicijas, kad reikia po staltiese dėt šiaudų, bet neišbandom. O gal ir reikėtų, būtų smagu.

<…>

Daugiau nuomonių skaitykite šeštadienio, liepos 14 d. UTENOS APSKRITIES ŽINIOSE. 

1020 Iš viso matė 1 Šiandien peržiūrėjo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.