Home » Nelaimės » Prisvilęs puodas sukėlė ant kojų kaimynus ir gelbėtojus

Prisvilęs puodas sukėlė ant kojų kaimynus ir gelbėtojus

Prisvilęs puodas sukėlė ant kojų kaimynus ir gelbėtojus

 

Kristina SAKAITĖ

Trys ugniagesių ekipažai pirmadienio popietę prie Utenoje, Maironio g. 13-uoju numeriu pažymėto daugiabučio suskubo pačiu laiku – pasak gelbėtojų, nedaug truko, kad būtų įsiplieskusi liepsna. Iš trečiojo aukšto virstančius dūmus užuodė ir ugniagesius iškvietė aukščiau gyvenanti kaimynė Janina. „Kalbėjau su vaiku telefonu, kai užuodžiau kvapą, paskui pamačiau virstančius dūmus. Iš pradžių bandžiau prisibelsti kaimynui, bet durų niekas neatidarė. Nežinojau, ar jis išėjęs, ar guli viduje, skubiai iškviečiau ugniagesius“, – pasakoja ponia Janina. Moteris teigia pavojingoje situacijoje atsidurianti ne pirmą kartą – 88-erių sulaukęs kaimynas retkarčiais užsnūsta palikęs įjungtą dujinę viryklę su šildomu maistu. Užuodę svilėsius, kaimynai garbaus amžiaus vyrą pažadindavo beldimu į duris. Ugniagesiai išlaužę duris ir apžiūrėję butą rado virtuvėje svylanti puodą su maisto likučiais, sienos jau buvo aprūkusios., tačiau didesnės nelaimės pavyko išvengti. Buto šeimininko viduje nebuvo. Kaimynai spėlioja, kad jis galėjo būti išėjęs prie Dauniškio ežero lesinti paukščių. Buvo iškviesti policijos pareigūnai. Jiems susisiekti su buto šeimininku  mobiliuoju telefonu susisiekti nepavyko, nes telefonas buvo paliktas namuose.

Į įvykį atskubėję ugniagesiai teigė, kad ne kartą teko vykti „gelbėti“ svylančio puodo, nes gavus pranešimą apie dūmus, virstančius iš buto, sunku įvertinti situaciją ir pavojaus lygį. Ugniagesiai taip pat pabrėžia, kad dalies iš neatsargumo kylančių nelaimių, ypač kai užsnūstama šildant maistą, galima būtų išvengti įsirengus dūmų signalizatorius. Daugelyje butų šių dabar privalomų įrengimų gyventojai dar neturi.  

20180716_150944 Trimis ekipažais atskubėję ugniagesiai užrakintame bute rado svylantį puodą ir padėjo išvengti didesnės nelaimės / Kristinos Sakaitės nuotraukos   dsc_0319 20180716_150940 dsc_0320

874 Iš viso matė 1 Šiandien peržiūrėjo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.