Home » Gallery » Švietimas » Tarp abiturientų ryškėja nauja tendencija: prieš studijas daro metų pertrauką

Tarp abiturientų ryškėja nauja tendencija: prieš studijas daro metų pertrauką

Tarp abiturientų ryškėja nauja tendencija: prieš studijas daro metų pertrauką

Rasa MILERYTĖ

Praėjusios savaitės pabaigoje, liepos 13–14 d., Utenos gimnazijų abiturientams buvo įteikti mokyklos baigimą liudijantys pažymėjimai. Šiemet į suaugusiųjų kelią išlydėti 385 moksleiviai. 378-iems iš jų įteikti brandos atestatai, 6-iems mokymosi pasiekimų pažymėjimai, vienas moksleivis laukia apeliacijos, kurią patvirtinus gautų brandos atestatą, rezultatų. Keturiems moksleiviams įteiktas atestatas su pagyrimu.

Primename, kad šiemet norint gauti brandos atestatą reikėjo išlaikyti du egzaminus: lietuvių kalbos ir literatūros bei vieną laisvai pasirinktą.

Rekordiškai daug šimtukų

Galima sakyti, kad šiemet Utenos abiturientai pakartojo rekordą: brandos egzaminų sesija atnešė 23 maksimalius įvertinimus. Palyginimui: 2017 metais šimtukų buvo 11, 2016 – 13, 2015 – 14, 2014 – 10, 2013 taip pat 23.

Maksimalius įvertinimus gavę abiturientai liepos 13 dieną buvo pakviesti į Utenos rajono savivaldybę, kur juos pasveikino rajono valdžia. Lietingą dieną gabiems gimnazistams buvo įteiktos padėkos ir dovanojami skėčiai.

Iš viso šimtukais įvertinti 18 gimnazistų. Tai Adolfo Šapokos gimnazijos auklėtiniai Mantas Bilaišis, Agnė Jasaitytė, gavę po du šimtukus, Augustas Žvirblis, kurio net trijų dalykų žinios buvo įvertintos maksimaliai, ir po vieną šimtuką gavę Aurelija Latvėnaitė, Greta Linkatė, Airidas Navickas, Liepa Petkūnaitė, Kasparas Rimelis, Simona Tumėnaitė, Laurynas Vaškevičius, Laura Vėžytė, Agnė Žemaitytė, Paulina Židulytė, Marina Bogdanova, Viktoras Pečko, ir Dauniškio gimnazijos mokiniai Laura Juškėnaitė bei Gabija Pelikšaitė.

Kaip informavo Utenos r. sav. Švietimo, sporto ir jaunimo reikalų skyriaus vedėjo pavaduotojas Alvydas Gražys, daugiausiai Utenos gimnazistų laikė anglų kalbos egzaminą – 318 mokinių. Daugiau kaip šimtas moksleivių rinkosi laikyti geografijos, biologijos, matematikos, istorijos egzaminus. 40 mokinių laikė fizikos, 16 chemijos egzaminus, 33 rinkosi ateities mokslų pagrindu laikomas informacines technologijas, kurių specialistai įvardijami vienais geidžiamiausių darbuotojų, ir 6 – rusų kalbą.

Geriausiai abiturientams sekėsi laikyti anglų kalbos egzaminą (15 šimtukų). Daugiausiai mokinių neišlaikė matematikos (19 iš 252) ir istorijos (18 iš 228) egzaminų. Tokia tendencija šiemet matyti visoje Lietuvoje.

Abiturientai pataria klausyti širdies

Darbo rinkos analitikams šiemet kaip niekad sunku nuspėti, kokių sričių specialistų Lietuvoje reikės artimiausiais metais. Neabejojama, kad darbo vietas tikrai ras įvairių sričių inžinieriai, medikai, odontologai, tačiau, pasak ekspertų, nereikėtų ranka numoti ir į tam tikras humanitarinių ir socialinių mokslų sritis. Mokslo ir studijų stebėsenos ir analizės centro atliktas tyrimas atskleidė, kad vien per artimiausius trejus metus rinkai reikės 4,5 tūkst. programuotojų.

Sunku daryti apibendrinimus, kokios studijų kryptys šiųmetinei Utenos abiturientų kartai artimiausios. Kalbinti jaunuoliai minėjo ir socialinio darbo, ir anglų bei lietuvių kalbų studijas, inžinerijos, medicinos, genetikos mokslus. Aišku viena – jaunuoliai tiki, kad galvojant apie profesinį kelią reikia rinktis tai, ką liepia širdis, o ne tai, kas galėtų atnešti labiausiai apčiuopiamą finansinę naudą.

Utenos Adolfo Šapokos gimnazijos abiturientas Gintaras Jotka svarsto: „Manau, jei pasirinksi, ką širdis liepia, galiausiai gausi kažkokį pelną už tai. Neverta rinktis to, kas šiandien pelninga. Reikia rinktis taip, kad tau būtų gera, jei bus gera, tikrai padarysi karjerą.“ Net penkis egzaminus (biologijos, istorijos, lietuvių kalbos ir literatūros, matematikos ir anglų kalbos) laikęs jaunuolis svarsto studijuoti kineziterapiją arba treniravimo sistemas Lietuvos sporto universitete. Tačiau dar ne šiemet. Žygimanto planuose – metų pertrauka, skirta apsvarstyti savo pasirinkimą. „Šiandien dar esu nežinioje. Dabar bus tokie įdomūs metai – eisiu į kariuomenę, kad galutinai apsispręsčiau, kuo noriu būti. Tikiuosi įgauti patirties, savarankiškumo. Gal pasikeis mano planai ir nebenorėsiu nei kineziterapijos, nei treniravimo sistemų“, – „Utenos apskrities žinioms“ kalbėjo abiturientas.

Rasa Gruodytė, baigusi Utenos „Saulės“ gimnaziją, rinksis verslo studijas. „Egzaminų rezultatai iškėlė daug klaustukų. Planavau studijuoti verslą, bet iš lietuvių kalbos egzamino gavau 98 procentus ir toks įvertinimas privertė susimąstyti, kad galbūt norėčiau studijuoti lietuvių filologiją. Bet vis tiek bandysiu stoti į verslą, o lietuvių filologija, manau, liks antroj arba trečioj vietoj“, – pasakojo mergina. Brandos atestatų teikimo dieną Rasa pasakojo esanti kupina įvairiausių emocijų. „Šiandien jaučiuosi keistai. Labai greit prabėgo dvylika metų. Gaila, nes susitikau su labai daug gerų žmonių, tokių, kuriuos galiu vadinti tikraisiais draugais, ir liūdna, nes pripratau, o gerai yra tai, kad prasidės naujas gyvenimo etapas, nauji žmonės, nauja vieta. Naują etapą pradėti šiek tiek baisu, bet kas nerizikuoja, tas negeria šampano. Iš dalies jaučiuosi ir šiek tiek labiau suaugusi“, – jaudulio neslėpdama kalbėjo Rasa Gruodytė.

<…>

Daugiau skaitykite trečiadienio, liepos 18 d. „ Utenos apskrities žiniose“. 

img_0006

Utenos „Saulės“ gimnazijos mokinė Rasa Gruodytė planuoja rinktis verslo studijas / Rasos Milerytės nuotraukos

img_0014

 Utenos Adolfo Šapokos gimnazijos moksleivis Gintaras Jodka prieš galutinai apsispręsdamas dėl studijų metus praleis kariuomenėje

img_0130

 Džiugi akimirka: brandos atestatai jau rankose

37002211_2065551413657660_2546011464372584448_o

Šimtukininkus pagerbė rajono valdžia / Utenos r. sav. administracijos nuotrauka

img_0096 img_0094 img_0027 img_0191 img_0205

img_0199

img_0255

img_0259

img_0260

img_0318

img_0021

img_0001

img_0037

img_0040

img_0093 img_0118 img_0171

img_0213 img_0234

img_0240

 

img_0257

img_0275

2108 Iš viso matė 1 Šiandien peržiūrėjo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.