Home » Miesteliai » Pačkėnuose atidarytas Raganų muziejus

Pačkėnuose atidarytas Raganų muziejus

Pačkėnuose atidarytas Raganų muziejus

2018 m. liepos 13 d. 13 val. Pačkėnuose iškilmingai atidarytas raganų muziejus. Vietinė menininkė, raganų kūrėja Judita Krutoguz bendruomenės muziejui padovanojo per 50 eksponatų – raganų ir naminukų, kurie „įsikūrė“ Pačkėnų laisvalaikio centro II-me aukšte.
Į muziejaus atidarymo paslaptingas apeigas atvyko ir vyriausioji Lietuvos Ragana Vilija Lobačiuvienė su jaunosiomis savo mokinėmis. Ji papasakojo apie Raganas, kaip lunarines būtybes ir kokį ryšį magijos veiksmų atlikėjos, žmonių ir gyvūnų tvarkytojos siejasi su tautosaka. Atvežė ir muziejui dovanojo laumę-raganą, raganišką angelą, o visiems susirinkusiems – po „žiogelį“ ar apyrankę, nuo piktos akies.
Renginio vedėja raganaitė pasakojo muziejaus atsiradimo istoriją, o vėliau pakvietė visus jį apžiūrėti, perspėjusi, kad muziejuje negalima bus fotografuoti ir filmuoti, kad nepažeistumėme raganiškos erdvės.
Juditai ir Vilijai pasukus stebuklingą raktelį ir sulaužius duris laikančias pelynų šluotas muziejus atvėrė duris lankytojams
Po atidarymo (kažkaip keistai nustojus lietui), visi ragavo raganiškų vaišių, gėrė pelynų arbatą, išbandė raganiškų aštrių pojūčių zoną, kur galėjo išbandyti pojūčius ,,skrendant“ su šluota, ar nesvarumo būklę – specialia supynę.
Atvėrus duris, muziejus pavienių lankytojų laukia darbo dienomis nuo 9.00 val. iki 17.00 val.

Parengė Loreta Mikalauskienė, Valdo Mintaučkio nuotraukos

capture1 042

capture

capture-2 capture-4

1389 Iš viso matė 1 Šiandien peržiūrėjo

Comments 2 komentarai

  1. Violeta parašė:

    Sveiki, turiu raganėlių…gal domina.

  2. Birute parašė:

    Šiandien aplankėme muziejų, įdomu, jauku, nuostabus ponios Loretos pasakojimas. Gražios raganos, naminukai, edukaciniai darbeliai, suvenyrai. Atlikome norų išsipildymo apeigas, lauksime stebuklo. Ačiū už pažintinę kelionę po tokį įdomų pasaulį ir sėkmės renkant eksponatus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.