Home » Miesteliai » Trys dienos Anykščių glėbyje

Trys dienos Anykščių glėbyje

Trys dienos Anykščių glėbyje

 

Vytautas BAGDONAS

Praėjusį savaitgalį, liepos 20-22 dienomis Anykščiuose šurmuliavo šventė „Anykščių glėbyje“, skirta miesto 578-ajam gimtadieniui. Tradicinė miesto šventė prasidėjo jau penktadienio rytmetį floristinių kilimų pynimu A. Baranausko aikštėje ir užsibaigė sekmadienį Šv.Onos atlaidais, Šventomis Mišiomis bei vargonų muzikos koncertu Anykščių Šv. Apaštalo evangelisto Mato parapijos bažnyčioje ir atminties valanda Vyskupo skvere „Tu vainiką nupynęs ant Anykščių uždėjai“, skirta Antano Baranausko paminklo 25-mečiui.

Per tris dienas šventės organizatoriai anykštėnams ir miesto svečiams pasiūlė kelias dešimtis pačių įvairiausių renginių ir reginių, patenkinusių skirtingo amžiaus žmonių skirtingus skonius ir poreikius.

Šiame reportaže pateiksime tiktai dalį įspūdžių, patirtų buvojant „Anykščių glėbyje“, nes visko pamatyti, visko aprėpti, visur padalyvauti buvo tiesiog neįmanoma.

 

Šventinėje eisenoje – komunalininkų traktorius

Jau vakarėjant, bet dar gerokai kepinant vasaros saulei, miesto centras prisipildė žmonių. Vieni nekantriai laukė šventinės eisenos, kiti kaip tiktai į tą eiseną skubėjo. Ir štai, aidint Lietuvos kariuomenės orkestro, vadovaujamo kapelmeisterio majono Egidijaus Ališausko, garsams, eisena nuo Anykščių koplyčios-Pasaulio anykštėnų kūrybos centro pajuda link miesto parko. Čia ir raiteliai su eikliais žirgais, ir senovininės transporto priemonės, ir susigiminiavusių su anykštėnais miestų delegacijos, ir Anykščių darbo kolektyvų, nevyriausybinių organizacijų, partijų nariai, rajono seniūnijų, atstovai, rajono savivaldybės administracijos vadovai. Visi pasipuošę, geros nuotaikos, su šypsenomis, kai kas žiūrovus nustebina originalumu. Antai, Anykščių ligoninės kolektyvo atstovai, pasidabinę baltais aprėdais, rankose laikydami įspūdingo dydžio raudonus širdies formos balionus, vežė ir medicinos įrangą primenančią garso aparatūrą, iš kurios sklido populiarios dainos apie daktarus dainos melodija. O anykštėnai komunalininkai eisenoje pasirodė su… naujutėlaičiu traktoriumi. Į miesto parką besirenkančios eisenos dalyvius šventės vedėjai Anykščių kultūros centro režisieriai Vilma Paulauskaitė ir Julius Jakubėnas vos spėja vardinti, pristatinėti. Vien užsienio šalių delegacijų sulaukta rekordinio skaičiaus: net septynių. Su savo vėliavomis, tautiniais kostiumais pasidabinę vieni paskui kitus ėjo Estijos, Latvijos, Lenkijos, Čekijos, Slovakijos, Ukrainos, Baltarusijos, Sakartvelo (Gruzijos) delegacijų nariai.

Pagarbos ženklai to nusipelniusiems

Gražia tradicija per Miesto šventes tampa Anykščių rajono Garbės piliečio vardo suteikimo ceremonialas. Tokia tradicija nebuvo pažeista ir šiemet. Penktadienio vakarą meras Kęstutis Tubis perskaitė rajono savivaldybės Tarybos sprendimą ir pakvietė į sceną priimti rajono Garbės piliečio regalijas žinomą teatro, kino ir televizijos aktorių režisierių, pedagogą, respublikos nusipelniusį artistą, visuomenininką iš Svėdasų krašto kilusį Ferdinandą Praną Jakšį. Padėkojęs už tokį gražų jo kūrybinės ir visuomeninės veiklos įvertinimą, aktorius su jam būdingu išraiškingumu perskaitė porą lietuvių autorių eilėraščių. Sveikinimo žodžius scenoje aktoriui išsakė ir į anykštėnų šventę atvykęs jauniausias šalies ministras–Ūkio ministras Virginijus Sinkevičius, Svėdasiškių draugijos „Alaušas“ atstovas dr., doc. Juozas Lapienis, o kiti sveikintojai su gėlėmis, dovanomis populiariojo aktoriaus jau laukė aikštelėje prie scenos.

<…>

Daugiau skaitykite šeštadienio, liepos 28 d.  „ Utenos apskrities žiniose“.

dsc_069

Šventinė eisena / Vytauto Bagdono nuotraukos

dsc_0725

Garbės piliečio vardas suteiktas aktoriui Ferdinandui Jakšiui 

dsc_06

dsc_0691

dsc_0674

dsc_0642

dsc_0705

dsc_0759

 

1628 Iš viso matė 1 Šiandien peržiūrėjo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.