Home » Gallery » Pramogos » Populiariausias paplūdimys Utenos apylinkėse

Populiariausias paplūdimys Utenos apylinkėse

Populiariausias paplūdimys Utenos apylinkėse

Greta RUŠĖNAITĖ

Utenoje ir jos apylinkėse gyvenantys gali pasidžiaugti, jog norint atsigaivinti, nereikia ilgai planuoti ir tam skirti daug laiko. Pačiame  mieste tyvuliuoja net du ežerai, o apylinkėse galima rasti daugybę vietų nusimaudyti.

Norėdama išsiaiškinti, kuris paplūdimys Utenoje ir apylinkėse yra pats populiariausias, internetu atlikau apklausą, kurios metu domėjausi, į kurį paplūdimį gyventojai vyksta maudytis, kas lemia pasirinkimą ir ar respondentas moka plaukti.

Iš viso apklausoje dalyvavo 93 įvairaus amžiaus, profesijų ir lyties respondentai iš Utenos ir jos apylinkių.

Kaip uteniškiai renkasi paplūdimius?

Norint sužinoti, kaip uteniškiai renkasi paplūdimius, kokios jų savybės traukia norinčius atsigaivinti, apklausoje buvo pateiktas 13 paplūdimių savybių sąrašas, kuriame kiekvienas anketą pildęs respondentas pažymėjo visas jo poreikius tenkinančias paplūdimio savybes. Apibendrinus ir susumavus anketų rezultatus tapo aišku, jog gyventojams yra svarbiausia paplūdimio švara, šį punktą pasirinko 56 respondentai, arba daugiau nei pusė atlikusiųjų apklausą. Antroje vietoje – persirengimo kabinos. Trečioji vieta atiteko net šešioms savybėms, kurios surinko 30 ir daugiau balsų, tai atstumas nuo namų iki paplūdimio, vandens pramogos, paplūdimio ilgis, tualetas, šiukšliadėžės ir lauko baldai. Mažiau svarbios liko kitos paminėtos savybės, surinkusios po keletą balsų: gelbėtojas (3), žmonių gausa, netoliese esanti parduotuvė, galimybė atsivesti augintinį, laužavietė.

Respondentai turėjo galimybę patys įvesti sąraše nepaminėtą savybę. Taigi, uteniškiams taip pat yra svarbus paplūdimio dugnas, tolygus gilumas, dėl saugumo maudytis vaikams ir žaidimų aikštelės.

alauso-ezero-pagrindinis-papludimys-is-aukstai-nuotraukos-autore-greta-burokaite

Alaušo ežeras iš aukštai / Gretos Burokaitės nuotrauka

Ar uteniškiai vyksta į paplūdimį tik maudytis?

Nagrinėjant ir analizuojant įvairias paplūdimių savybes tampa aišku, jog paplūdimyje galima ne tik pasideginti ir atsigaivinti maudantis. Tad kyla klausimas, ar tik mokantys plaukti vyksta į paplūdimius? Apibendinus apklausos rezultatus paaiškėjo, jog didžioji respondentų dalis, 83 apklausos dalyviai moka plaukti, 7 nemoka, o 3 — dar mokosi plaukti. Tad galima daryti išvadą, jog paplūdimio teikiamais malonumais galima pasinaudoti ir nemokant plaukti.

Populiariausias paplūdimys

Renkant populiariausią Utenos ir jos apylinkių paplūdimį, buvo įvardinti 5 paplūdimiai, už kuriuos buvo galima balsuoti. Taip pat buvo galimybė įrašyti nepaminėtą paplūdimį ir taip skirti jam balsą. Pirmosiomis apklausos dienomis aiškaus paplūdimio- lyderio nebuvo. Pagausėjus respondentų skaičiui, išaiškėjo lyderis, kuris išliko iki pat apklausos pabaigos.

Taigi, susumavus visus respondentų balsus, populiariausiu Utenos ir jos apylinkių paplūdimiu tapo Alaušo ežero pagrindinis paplūdimys, surinkęs net 57 balsus (61.3% visų balsavusiųjų). Manau, jog ši maudynių vieta tapo populiariausia ne be reikalo – esant šiltam ir saulėtam orui čia galima rasti daugybę poilsiautojų. Paplūdimyje galima rasti keletą vaikų žaidimų aikštelių, įrengtos laužavietės, lauko baldai. Taip pat veikia lauko prekyba, vandens pramogos, vandens transporto priemonių nuoma. Be abejonės, yra ir pagrindinės paplūdimiui reikalingos savybės: persirengimo kabinos, šiukšliadėžės, tualetai.

Garbingą antrąją vietą užėmė Utenos miesto Vyžuonaičio ežero paplūdimys. Tarp gyvenamųjų namų įsiterpęs ežeras leidžia negaištant daug laiko ateiti ir atsigaivinti per pietus, po darbo, ar tiesiog karštą savaitgalio dieną. Esant geram orui, čia nuolat galima rasti atėjusių atsigaivinti gyventojų, taip pat girdisi vaikų krykštavimo, šokinėjimo į vandenį garsai.

Uteniškiai pasinaudojo galimybe įrašyti ir nepaminėtą sąraše paplūdimį. Tarp tokių yra: Klykių ežeras, vandens parkai, Ilgio ežero paplūdimys (Antalgė), Labės ežero paplūdimys (Tauragnai), Kernadeto ežero paplūdimys, Pakaso ežeras, Balčio poilsiavietė (Vyžuonos), Mominys, tauragno slėnis, Kermedžio ežeras, Alaušynė.

diagrama-ar-moka-plaukti

diagrama-megstamiausi-uteniskiu-papludimiai

diagrama-priezastys

4193 Iš viso matė 1 Šiandien peržiūrėjo

Comments (3)

 1. Audra sako:

  Smagu,kai yra kur pasimėgauti vandens malonumais,tačiau ne visur.Gyvename Utenos raj. Biliakiemyje ir turime užtvanką,prieš pora metų pradėjo daryti paplūdimį,vežė smėlį,nulygino kalnelius… ir nieko neužbaigė.Taip laukėme ir tikėjome,kad ir mes turėsime kur su vaikučiais praleisti laisvalakį,bet deja…..

 2. Birute sako:

  O kaip gi cia Dauniskis liko neivertintas? Sitaip ,,sutvarkytas“ , toks
  gargaras- fontanas imestas, tiek daug mociuciu ryta vakara sedi ir mato bei ,,isnagrineja“ kiekviena praeivi? Keista , labai keista, kad sitaip ,,sutvarkytas“ ir ispuvusiom lentom, kuriom eidamas gali ir susizeisti- liko neivertintas ???

 3. Jonas sako:

  Turim Biliakiemio užtvanką,o nusimaudyti nėra kur.Typo padarė maudyklą….kodėl niekas nemato,kaip viskas vyksta,kaip įrengta maudykla nendrėse….

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.