Home » Gallery » Aktualijos » Norint kirsti medį savame kieme, būtinas valdžios leidimas

Norint kirsti medį savame kieme, būtinas valdžios leidimas

Norint kirsti medį savame kieme, būtinas valdžios leidimas

Daiva ČEPĖNIENĖ

Nuo š. m. liepos 1 dienos įsigaliojo griežtesnė medžių kirtimo tvarka tiek privačiose valdose, tiek valstybinėse žemėse. Nuo šiol nuosavoje valdoje augantį medį bus galima nukirsti tik gavus savivaldybės leidimą, o jei tas medis saugotinas, dar teks ir piniginę paploninti – padarytą žalą gamtai atlyginti. Iki liepos 1 dienos privačių valdų savininkai, norėdami pašalinti medžius ar krūmus, augančius savame kieme, galėjo tai daryti savo nuožiūra, be valdininkų pritarimo.

Bus svarstomas kiekvienas atvejis

Įsigaliojus naujai tvarkai, gyventojų antplūdžio Utenos miesto seniūnija dar nesulaukė, tačiau pavieniai asmenys su prašymais kreipiasi. Pasak seniūno pavaduotojos D. Inčirauskienės, daugiau gyventojų prašymų tikimasi sulaukti rudenį, kuomet medžiai numes lapus, o gyventojai suskubs rūpintis šakų genėjimu, retinimais, senų medžių šalinimu. Utenos miesto gyventojai, norėdami gauti leidimą medžio kirtimui, turi kreiptis į Utenos miesto seniūniją, kaimiškų seniūnijų gyventojai – į savo gyvenamosios teritorijos seniūniją. Kiekvienas pateiktas prašymas ir konkretus atvejis bus nagrinėjamas, sprendimą priims specialiai sudaryta komisija. Seniūno pavaduotoja Danutė Inčirauskienė tikina, kad geriau pateikti prašymą ir konsultuotis dėl kiekvieno individualaus atvejo, nei pačiam spręsti, ar medis, kurį norima pašalinti, yra saugotinas. Per metus Utenos miesto seniūnijoje sulaukiama apie 130 prašymų dėl medžių šalinimo. Atsižvelgiant į prašymus, Utenos miesto teritorijoje per metus nukertama apie 700 medžių, atsodinama – apie 120. Įsigaliojus leidimų išdavimo medžių kirtimo privačiose teritorijose tvarkai tikimasi, kad darbo apimtys padidės.

<…>

Daugiau apie saugotinus medžius, kokia atsakomybė laukia nesilaikant reikalavimų skaitykite šeštadienio, rugpjūčio 11 d. „ Utenos apskrities žiniose“. 

img_0003

Seniūno pavaduotoja D. Inčirauskienė / Daivos Čepėnienės nuotraukos

img_0009

img_0004

img_0012

4798 Iš viso matė 2 Šiandien peržiūrėjo

Comments (1)

  1. L sako:

    Biurokratija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.