Home » Gallery » Aktualijos » Balkonų ir stogo nesulaukiantys daugiabučio gyventojai pasijuto įkaitais

Balkonų ir stogo nesulaukiantys daugiabučio gyventojai pasijuto įkaitais

Balkonų ir stogo nesulaukiantys daugiabučio gyventojai pasijuto įkaitais

Kristina SAKATĖ

Utenoje, Aukštakalnio mikrorajone renovuojamo daugiabučio gyventojai piktinasi esantys nesaugūs – beveik du mėnesius jie gyvena su išardytais, be turėklų balkonais, nebaigtu stogu, pro kurį lyjant prabėga vanduo.

„Visą vasarą per kaitrą negalėjome atidarinėti balkonų, žmonės baiminasi dėl vaikų saugumo. Kreipiausi į Aplinkos ministeriją, raštus išsiuntinėjau į Utenos rajono savivaldybę – laukiame atsakymo“, – sako Taikos g. 73 daugiabučiui atstovaujanti Lina Gaidelienė. Užstrigus darbams, sutartis su rangovu UAB „ Magirnis“ buvo pratęsta ir darbų pabaiga iš birželio nukelta į gruodžio mėnesį. Tačiau gyventojų tai neguodžia, nes beveik du mėnesius šalia renovuojamo namo statybininkų nebemato, darbai nevyksta.

„Susirinkimai su statytojais baigėsi, ateidavo tik du „Utenos butų ūkio“ atstovai – vyrai, kurie negalėjo nieko pasakyti, nes jie šioje situacijoje bejėgiai. Rangovai teisinosi, kad Utenoje labai aukšti reikalavimai Bet kodėl gyventojai mokėdami už kvadratūrą šitokius pinigus neturi teisės reikalauti kokybės?“ – piktinosi daugiabučio gyventojai.

Rugpjūčio 23 d. į susitikimą su gyventojais atvykęs UAB „Magirnis“ techninis direktorius Donatas Daukas teisinosi, kad juos pavedė subrangovas – nepastatė pastolių, o statybų vertintojas skėčiojo rankomis: jis turintis tikrinti kokybę, bet kai niekas nevyksta, nėra ką tikrinti.

D. Daukas ramino gyventojus, kad jau pasirašyta sutartis su šilumininkais, tad prasidėjus sezonui šalti neteks…

Sutikime su gyventojais taip pat dalyvavo Utenos r. savivaldybės administracijos direktorius Jonas Slapšinskas, Teritorijų planavimo ir statybų skyriaus vedėjas Nerijus Malinauskas, UAB „Utenos butų ūkis“ direktorius Ignas Vaškelis

.Ar vilniečių bendrovė pajėgs užbaigti pradėtus darbus nuspręsta aiškintis kitą savaitę vyksiančiame Savivaldybės vadovų ir UAB „ Magirnis“ atstovų susitikime. Pasak J. Slapšinsko, nutraukti sutartį su rangovu ir skelbti kitą konkursą būtų skausmingas sprendimas, todėl priversti vykdyti įsipareigojimus iš pradžių bus bandoma susitikus su darbus vykdančios bendrovės savininkais, specialistais. Butų ūkis, kuris turėtų kontroliuoti tą dalyką, kai rangovas perkamas per Centrinę perkančią organizaciją, sutarties pakeisti negali. UAB „ Magirnis“ Utenoje renovuoja 6 namus, iš viso Lietuvoje turi per 30 renovuojamų objektų.

Nutraukti sutartį su rangovu, Taikos 73 namo gyventojų nuomone, nebūtų gera išeitis – renovacijos kaštai kiltų. Dabar trijų kambarių buto savininkams renovacija kainuos apie 15 tūkst. eurų. Šiuo metu Utenoje renovuojama 13 daugiabučių Taikos, Vaižganto gatvėse, artimiausiu metu planuojama atnaujinti dar 22 namus.

 

<…>

Daugiau skaitykite „Utenos apskrities žiniose“.

 

dsc_0360

Renovuojamo daugiabučio gyventojai nesulaukia statybininkų /  Kristinos Sakaitės nuotraukos

dsc_0374 dsc_0414 dsc_0415 dsc_0367

dsc_0375

 

dsc_0388

dsc_0381

dsc_0392

 

dsc_0412

dsc_0363

4266 Iš viso matė 1 Šiandien peržiūrėjo

Comments (2)

  1. Onutė sako:

    Aukštakalnyje dar yra daugiau renovuojamų namų, kurie turėjo buti baigti 2018 m birželil mėn. bet kol kas pabaigos nematyt. Jau aiškiai matyti, kad renovuoti namus darosi tiesiog nepatikima, nes nežinia nei kada baigs ir dar pastoviai susirinkimuose aiškinama, kad Utenoje labai reikalaujama kokybės. O tai jau keista labai keista kalba… juk kiekvienas darbas privaloma atlikti kokybiškai ir visai nesvarbu ar tai moka už darbus žmogus, ar moka valstybė. Nejaugi dar yra žmonių, kurie įsivaizduoja, kad jau renovacija tai galima atlikti bet kaip. Mūsų namo žmones jau pavasari pradėjo kalbėt, kad reikia renovuoti namą, bet dabar jau bijo, o ir kokybe nevykusi, vis reikia perdaryt daub kur. O kad tie kokybės tikrintojai nuimtu bent vieną putplasčio lapą, tai pamatytų kaip priklijuota ir pamatytų, kad pazeista technologija. Renovuoti tapo nepatikima.

  2. Lina sako:

    pirmadieni turejo ivykti susirinkumas,kuriame turejo dalyvauti rangovo UAB ,,Magirnio „direktorius,Butu ukis,savivaldybes atstovai ir 73 namo gyventoju atstovas.Deja,susirinkimas neivyks,kadangi atsisake dalyvauti rangovas UAB ,,Magirnis“.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.