Home » Pro dienų prizmę » Rudenį seimūnai bandys užčiaupti šunis ir kates

Rudenį seimūnai bandys užčiaupti šunis ir kates

Rudenį seimūnai bandys užčiaupti šunis ir kates

Vytautas BAGDONAS

Daugeliu savo sprendimų ir nutarimų stebinantys visuomenę seimūnai vėl tautai ruošia staigmeną. Molėtiškis parlamentaras Petras Čimbaras užregistravo įstatymo pataisą, kuri numato nutildyti lojančius ir staugiančius šunis bei kniaukiančias kates. Šios iniciatyvos autorius, duodamas interviu žiniasklaidai, akcentavo, kad dabar galiojantys teisiniai aktai nereglamentuoja šunų ir kačių keliamo triukšmo lygio. Daugiabučių namų butuose, privačiuose namuose, sodybose, kiemuose šunys dažnai ištisai ilgą laiką loja, staugia, katės kniaukia, neduoda kaimynams ramybės, kelia triukšmą, tačiau tokių gyvūnų šeimininkų niekas negali nubausti, nes to nenumato dabar galiojantys įstatymai. Viskas pasisuks kita linkme, jeigu bus priimta įstatymo pataisa, leisianti finansiškai nubausti neramių šunų ir kačių savininkus. Antai, gyvūnų savininkams grės piniginės baudos nuo 20 iki 300 eurų, jeigu nuo 7 val. ryto iki 22 val. vakaro šuo los ar katė kniauks nepertraukiamai ilgiau nei 10 minučių. Naties metu pakaks ir 5 minučių gyvūnų sukeliamo triukšmo, kad šunų ar kačių laikytojai „užsidirbtų“ baudą. Pagal užregistruotą Seime pataisą, jei šuo retkarčiais nutiltų, bet per tris valandas lotų ilgiau nei pusvalandį, piniginė bauda irgi būtų neišvengiama.

Triukšmo įstatymo pakeitimo parlamentarai turėtų imtis jau šio rudens sesijoje. Jeigu tos pataisos bus priimtos, šunų ir kačių savininkams atsiras naujų rūpesčių ir papildomų išlaidų. Juk taip lengvai, vienu rankos mostu ar žodžiu nepriversi šuns nebeloti, nebestaugti, iš kačių nepareikalausi nebekniaukti. Pakeitimų sumanytojams kas šovė galvon kokia mintis, kažkoks sumanymas, tai popieriuje ir išguldė. O ar bus lengva tokius reikalavimus įgyvendinti praktikoje, kažin ar kas pagalvojo. Esą, gyvūnus galima vesti į socializacijos kursus, dresavimo mokyklas, kur jie būtų išmokomi tyliai vieni, be šeimininkų likti namuose, nebestūguti, nebeloti, nebekniaukti. Dar galima įsigyti specialius antkaklius, kurie, uždėti šunims ant kaklo, skleidžia atitinkamus impulsus ir skatina šunis būti ramius, nebeloti. Gal visokie socializacijos kursai, dresavimo mokyklos gyvūnams ir gerai, bet ar tokie dalykai prieinami, finansiškai „įkandami“ visiems gyvūnų augintojams, ar kursai, mokyklos veikia kiekviename mieste ir miestelyje? Aišku, kad šie dalykai – ne kiekvieno kišenei , o kursai ir dresavimo mokyklos dar gana retas reiškinys šalyje, tokios paslaugos teikiamos tik kai kuriuose didmiesčiuose. Be to, išmokyti gerų manierų, išdresiruoti galima toli gražu ne visus keturkojus, ypač jeigu jie jau yra senyvo amžiaus, nuo jaunų dienų nemokyti, nedresuoti. Todėl, priėmus įstatymo pataisas ir pradėjus grasinti šunų ir kačių savininkams baudomis, daugelis gali tiesiog pasukti drastiškiausiu ir pačiu lengviausiu keliu: savo augintiniais pradės masiškai atsikratyti. O kadangi gyvūnų prieglaudos ir taip jau yra perpildytos, sunkiai verčiasi, ten niekas naujų nelaimėlių su išskėstomis rankomis nelauks ir jų nepriims. Todėl ne vienas keturkojis tiesiog bus išvežtas iš namų ir išmestas kur nors pakelės miestelyje, pamiškėje, prie apleistų sodybų.

Beje, minėto įstatymo pataisos palies ne vien tiktai keturkojus žmonių draugus, bet ir triukšmaujančius gyventojus. Šiems taip pat bus skiriamos baudos, sieksiančios nuo 20 iki 300 eurų!

Kai rašau šias eilutes, vis ramybės neduoda klausimas, o kas gi bus toliau, kaip seimūnai „nutildys“ šunis ir kates? Tuomet, tikriausiai, kaimuose ateis eilė karvėms, arkliams, gaidžiams? Juk dar vienoje kitoje sodyboje gerokai prieš aušrą ima ir užgieda gaidys, dar ganyklose sumykia karvės, sužvengia arkliai. Juk ir jie kelia savotišką triukšmą, kai kam neduoda ramybės. O ir pakrūmėse, pamiškėse pavasarį kone per ištisas naktis skamba paukščių giesmės, ne vieną mėnesį lizduose smarkiai kalena gandrai. Gal kas nors sugalvos ir juos nutildyti?

2225 Iš viso matė 1 Šiandien peržiūrėjo

Comments (1)

  1. Fani parašė:

    Tai ka siulote? uzsideti antausius patiems zmonems, kad negirdeti, kai negali uzmigti? O dar-negi mieste ir gaidziu ar arkliu dar kas laiko?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.