Home » Gallery » Aktualijos » Uteniškių karių savaitgalis: tarp Malio Respublikos, pelkių ir naktinių pasivaikščiojimų

Uteniškių karių savaitgalis: tarp Malio Respublikos, pelkių ir naktinių pasivaikščiojimų

Uteniškių karių savaitgalis: tarp Malio Respublikos, pelkių ir naktinių pasivaikščiojimų

 

Egidijus JURGELIONIS

Praėjusį savaitgalį Utenos apylinkėse vyko Krašto apsaugos savanorių pajėgų Vyčio apygardos 5-osios rinktinės 507 lengvosios pėstininkų kuopos lauko taktikos pratybos. Tai buvo paskutinis Utenoje dislokuoto dalinio pasiruošimo etapas prieš rugsėjį vyksiančias vertinamąsias pratybas.

Savaitgalį į pratybas susirinkusiems uteniškiams kariams duota užduotis: priešų valdomame rajone įvykdyti taktinį žygį ir padaryti pasalą. Dėl to buvo prisimintos ne tik taktinio žygio subtilybės ar pagrindiniai karybos postulatai, bet ir pasitelkti improvizaciniai gebėjimai, mat trukdant priešo transporto judėjimą buvo mokomasi, kaip nepastebimai užminuoti kelią, bei ieškoma dar kūrybiškesnių metodų, kaip palikti „staigmeną“ priešiškoms pajėgoms.

Pratybos buvo išskirtinės tuo, kad kiekviename užduoties vykdymo etape pratybų vadovai pakreipdavo eigą kita linkme nei planuota tam, kad kariai pratintųsi prie netikėtumo faktoriaus ir vykdant užduotis rastų greitus sprendimus. Vienas tokių netikėtumų – visa kuopos valdymo grupė buvo paimta į priešo nelaisvę. Taigi vos įvykdę užduotį ir neturėdami laiko ilgesniam pasiruošimui, kariai vyko į priešo buveinę ir prisimindami mūšio mieste subtilybes vykdė įkaitų vadavimo operaciją.

Vykdant šias užduotis naudoti „Airsoft“ tipo ginklai, o į pagalbą ruošiantis vertinamosioms pratyboms atėjo Utenoje veikiančio „Airsoft“ klubo nariai.

Nakties metu uteniškiai gilino orientavimosi vietovėje gebėjimus. Nesinaudodami mobiliaisias telefonais, GPS ir kitais elektronikos prietaisais kariai nakties metu poromis turėjo įveikti pratybų vadovų sugalvotą maršrutą. Uteniškiai turėjo judėti ne tik keliais ar proskynomis, bet ir pelkėmis, kanalais ir tankiai apaugusiomis vietovėmis, todėl teko prisiminti ir išgyvenimo gamtoje pamokas – kaip greitai ir be ugnies išsidžiovinti drabužius ir avalynę kitos dienos pratyboms.

Po ilgesnės pertraukos prie kuopos prisijungė ir keturi uteniškiai, grįžę iš Jungtinių tautų taikdarių misijos Malio Respublikoje. Kariai savanoriai kuopos draugams pasakojo apie tarnybą neramioje Afrikos šalyje, buitį, bendradarbiavimą su užsienio partneriais ir, mūsų požiūriu, unikalias gamtines sąlygas (šį savaitgalį karius Utenos apylinkėse kankino lietus, o Malyje – smėlio audros).

Kario savanorio tarnyba yra unikali: kariai savanoriai yra žmonės, didžiąją laiko dalį besimokantys ar dirbantys civilius darbus, tačiau dalį savaitgalių apsirengiantys kario uniformą ir besitreniruojantys atlikti karines užduotis. Maža to, norą išreiškę kariai savanoriai gali išvykti ir į tarptautines misijas. O kariu savanoriu tapti gali kiekvienas nustatytus reikalavimus atitinkantis Lietuvos Respublikos pilietis“, – tegia 507 lengvosios pėstininkų kuopos vadas kapitonas Vaidas Pacevičius.

Daugiau apie tarnybą, tarptautinę operaciją Malio Respublikoje ir kitus dalykus Utenos kuopoje tarnaujantys kariai savanoriai miestelėnams pasakos Utenos miesto šventės metu vyksiančioje ginkluotės parodoje.

Autoriaus nuotraukos

img_6047 img_6074 img_6128

2111 Iš viso matė 1 Šiandien peržiūrėjo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.