Home » Gallery » Verslas » Siuntos draudimas: kada drausti papildomai?

Siuntos draudimas: kada drausti papildomai?

Siuntos draudimas: kada drausti papildomai?

Daugybė siuntinių kasdien kursuoja įvairiausiais maršrutais visame pasaulyje. Puiku, kad turime plačias galimybes lengvai ir, svarbiausia, visai nebrangiai siųsti siuntinius artimiesiems, draugams, verslo partneriams. Nemažas skaičius siuntinių kasdien viena ar kita kryptimi iškeliauja ir iš Utenos. Siuntinius iš čia siunčia ne tik fiziniai asmenys, bet ir verslo subjektų atstovai. Pramonės miestu Utena vadinama ne šiaip sau – čia savo veiklą sėkmingai plėtoja daug pramonės objektų. Bendradarbiavimas, partnerystė su Lietuvos bei užsienio įmonėmis suponuoja ir dažnas siuntinių keliones iš Utenos ir į Uteną. Tiesa, dažnas siuntėjas svarsto klausimą, ar verta savo siuntą drausti papildomai.

Visos siuntos jau yra apdraustos

Priklausomai nuo to, kokio vežėjo paslaugomis naudositės, priklausys ir siuntinio draudimo ypatumai. Kai kurie vežėjai visus transportuojamus siuntinius tam tikra suma apdraudžia nemokamai. Bet kaip tokius vežėjus rasti? Šis sektorius turi daug paslaugų teikėjų, tad ieškodami tinkamiausio galite sugaišti nemažai brangaus savo laiko. Juk nepakanka vien surasti, reikia įvertinti kainas, siūlomas sąlygas. Tai užtrunka. Taupantiems laiką, vertinantiems patogumą verta pasinaudoti „ParcelABC“ platforma – tai unikali sistema, pagal Jūsų pateiktus kriterijus itin greitai surandanti laisvas vietas vežėjų transporte. Ką tai reiškia Jums? Pirmiausia, efektyvų laiko taupymą – užtruksite kelias sekundes suvesdami savo siuntinio pagrindinius duomenis į specialią užklausos formą. Sistema akimirksniu pateiks net kelias siuntos gabenimo alternatyvas ir Jums tereiks pasirinkti tinkamiausią. Puiku tai, kad visos per www.parcelabc.lt sistemą siunčiamos siuntos yra apdraustos iki 25 eurų nemokamai. Tad jei transportuojant nutiktų taip, kad siunta būtų prarasta ar pažeista, draudimas Jums kompensuos dalį sumos arba atlygins visą patirtą žalą.

Kada drausti papildomai?

Nors visos per šią platformą siunčiamos siuntos yra apdraustos, drausti papildomai verta, jei per ParcelABC siųsite siuntinį, kurio vertė viršija nemokamo draudimo sumą, t. y. 25 eurus. Papildomą draudimą savo siuntai užsakysite labai paprastai – pateikiant užsakymą reikia pažymėti atitinkamą langelį. Didžiausia papildomo draudimo suma „ParcelABC“ – 5 000 eurų. Papildomas draudimas ypač rekomenduojamas trapiems, dužiems daiktams.

Kaip teigia ParcelABC atstovai, siunčiantiems dūžtančius daiktus, elektronikos prietaisus ir pan. visuomet siūlo ant pakuotės nurodyti, kad daiktas yra trapus. Visgi kartais vienų ar kitų aplinkybių numatyti neįmanoma, juo labiau jei siunta keliauja šimtus ar net tūkstančius kilometrų. O papildomas draudimas tokiu atveju padės išvengti neplanuotų išlaidų.

Svarbu tinkamas pakavimas

Ne tik draudimas suteikia saugumo jausmo, ne mažiau svarbus ir tinkamas siuntinio supakavimas. Tam naudoti reikia naujas, kokybiškas dėžes, negailėti specialios pakavimo medžiagos tuščiai ertmei dėžėje užpildyti, tai ypač svarbu, jei siunčiami dūžtantys daiktai ar tie, kurie nesunkiai gali būti apgadinti, sulūžti. Draudimas saugo nuo nepageidaujamų išlaidų, jei siuntai kažkas nutinka transportuojant, o tinkamas supakavimas apsaugo būtent nuo tų nenumatytų aplinkybių.

Be tinkamos pakuotės, saugiai siuntinio kelionei svarbu ir keli kiti aspektai: papildoma informacija vežėjams, jei siuntos transportavimas reikalauja tam tikros specialios priežiūros; tik leidžiamų siųsti daiktų siuntimas.

Ko siųsti negalima?

Net draudimas nepagelbės, jei siųsite daiktus, kuriuos siųsti yra draudžiama. Į tokių daiktų sąrašą neabejotinai patenka degiosios, sprogstamosios, psichotropinės, narkotinės ir pan. medžiagos, ginklai, gyvūnai, augalai, greitai gendantys maisto produktai ir kt. Taip pat, nors ir galite siuntą apdrausti net iki 5 000 eurų papildomu draudimu, itin vertingų daiktų, pavyzdžiui, juvelyrinių dirbinių, brangakmenių, meno kūrinių, pinigų ir pan., siųsti paprasta siunta negalima. Vertingus dalykus reikia siųsti įvertintose siuntose.

Reklama

809 Iš viso matė 1 Šiandien peržiūrėjo

Comments (1)

  1. Drausti siuntas reikia tik tuo atveju, jei siuntoje esantis daiktas yra duztantis, taip pat butina drausti elektroninius prietaisus turincias siuntas, tokiu atveju asmuo isvengs papildomu islaidu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.