Home » Gallery » Veidai » Daugiavaikei Daugailių seniūnijos gyventojai – garbingas apdovanojimas iš Prezidentūros

Daugiavaikei Daugailių seniūnijos gyventojai – garbingas apdovanojimas iš Prezidentūros

Daugiavaikei Daugailių seniūnijos gyventojai – garbingas apdovanojimas iš Prezidentūros

Kristina SAKAITĖ

„Buvau ir mama, ir draugė, ir policininkas. Gal todėl visi vaikai ir užaugo darbštūs ir dori“, – šmaikštavo 84-erių Daugailių seniūnijos Daržinių kaimo gyventoja Ona Driskiuvienė, atsiimdama garbingą apdovanojimą. Trečiadienį 6 vaikus užauginusiai moteriai Utenos r. savivaldybės administracijoje buvo įteiktas ordinas „Už nuopelnus Lietuvai“. Apdovanojimus ir saldainius nuo prezidentės įteikė Lietuvos prezidentūros kancleris Giedrius Krasauskas ir Personalo skyriaus vedėja Gražina Urbonienė.

Daugiavaikę motiną sveikino Utenos r. savivaldybės vadovai. Meras Alvydas Katinas sakė šią šeimą puikiai pažįstantis, o su vienu iš moters išaugintų sūnų – Romu – mokykloje 7 metus sėdėjo viename suole. „Kito brolio – Antano – nematau… Mes kartu su abiem broliais gynėme Utenos garbę stalo teniso varžybose… Bet čia ne vieta ir ne laikas prisiminimams. Pažįstu visus šios šeimos narius ir galiu patvirtinti, kad visi gražūs žodžiai, pasakyti apie juos, yra tiesa. Manau, išauginti tokią šeimą yra pats didžiausiais pilietiškumo ir patriotiškumo pavyzdys“, – sakė A. Katinas.

Daugailių seniūnė Giedrė Eimutienė, sveikindama savo seniūnijos gyventoją, ieškojo lemtingų sutapimų: „Jūs gimėte vasario 16-ąją ir jūsų vardas Ona. Liaudyje yra pasakyta: „Ona, gera žmona, duoda duonos su smetona… Buvote ne tik gera žmona, bet ir gera mama, todėl nusipelnėte apdovanojimo“. Seniūnė džiaugėsi, kad panašių šeimų, užauginusių gausų būrį vaikų, seniūnijoje yra ir daugiau – tai ne pirmasis garbingas apdovanojimas, atkeliaujantis į šią seniūniją.

Sūnus Romas, dėkodamas už dėmesį šeimai, sakė, jog motina atidavė daug sveikatos, kad užaugintų ir išleistų į gyvenimą vaikus. „Ji ėjo nuo tamsos iki tamsos, rūpinosi, kad nenueitume šunkeliais, niekada neprašė labdaros, kaip dabar prašoma, neprašė pagalbos iš valdžios – viską stengėsi užsidirbti savo rankomis.“

Pakalbinti Onos Driskiuvienės vaikai – Lina, Audra, Romas ir Aldona – pasakojo, kad šeimai visą gyvenimą teko sunkiai dirbti. Kol mama triūsė fermoje, vyresni vaikai rūpinosi jaunesniais. Tėvas, dabar jau amžiną atilsį, taip pat buvo darbštumo ir griežtumo pavyzdys – pakakdavo jo žvilgsnio, kad vaikams nekiltų noras krėsti eibių. Ieškodami geresnio gyvenimo broliai kurį laiką buvo išvykę gyventi į Kazachstaną, ten dirbo ūkiuose, vėliau grįžo. „Ten stepės, klimatas ne tas, sušlubavo sveikata“, – paaiškina Romas. Iš Daržinių kaimo niekus nebebėgo – vieni dirba vietinėje įmonėje, kiti važinėja į Uteną. „Buvo sunku, labai daug dirbome, bet visada žinojome, kad turime šeimą. Broliai ir seserys ir dabar artimai bendrauja. Ar pasipykstame? Ai, labai trumpam, už valandos, žiūrėk, ir vėl skambinam vienas kitam“, – pasakoja Onos Driskiuvienės vaikai.

Trys broliai ir trys seserys sukūrė savo šeimas, tačiau ne tokias gausias, kaip ta, kurioje patys augo – augina po porą atžalų. Per mamos gimtadienį, Kalėdas į būrį susieina 40 šeimos narių – tarp jų ir 4-erių Onos Driskiuvienės proproanūkė.

dsc_0468

Oną Driskiuvienę pasveikino Prezidentūros atstovai, Utenos r. savivaldybės vadovai, vaikai / Kristinosa Sakaitės nuotraukos

dsc_0478

dsc_0445

dsc_0473

dsc_0449

dsc_0476

dsc_0423

2274 Iš viso matė 3 Šiandien peržiūrėjo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.