Home » Kultūra » Meno ir kultūros premijos – sprogdinantiems stereotipus ir puoselėjantiems ilgametes tradicijas

Meno ir kultūros premijos – sprogdinantiems stereotipus ir puoselėjantiems ilgametes tradicijas

Meno ir kultūros premijos – sprogdinantiems stereotipus ir puoselėjantiems ilgametes tradicijas

Kristina SAKAITĖ

Miesto šventės išvakarėse, rugsėjo 7 d. Utenos kultūros centre vykusiame iškilmingame renginyje pagerbti Utenos kraštui nusipelnę žmonės, įteiktos meno ir kultūros premijos.

Kultūra paveldi viską, išskyrus pinigus, todėl kultūros žmonės niekada negyveno prabangiai, bet tiesa yra tai, kad kultūros žmonės anksčiau ar vėliau tampa neįkainojama vertybe“, – kreipdamasis į renginio dalyvius kalbėjo Utenos r. savivaldybės meras Alvydas Katinas.

Už tarpdisciplininio meno iniciatyvas ir atviros kūrybinės erdvės sukūrimą Utenos rajono meno ir kultūros premijos laureatais komisija išrinko VšĮ „Taip kitaip“. „Labai malonu, kad miestas pasitikėjo mūsų „beprotybe“, kūrybine erdve POKŠT. Sprogdinom stereotipus, bandėme parodyti meną kitokiomis formomis ir pamatėme, kad mes reikalingi, o mūsų veikla džiugina miestą“, – atsiimdamas premiją sakė viešosios įstaigos vadovas Tomas Karklinis. Utenos r. savivaldybės meras Alvydas Katinas meno ir kultūros premiją už reikšmingą kūrybą Lietuvos istorijos tematika ir tautinės savimonės ugdymą taip pat įteikė dailininkei Laimai Kriukelienei. Laureatė, dėkodama už jos kūrybos įvertinimą draugams, kolegoms, artimiesiems pabrėžė, kad labiausiai yra dėkinga savo a. a. tėvams. Iš pagarbos jiems dailininkė savo paveikslus pasirašinėja Tubelytės pavarde.

Režisierė Irena Leikauskienė pagerbta už tautinės kultūros puoselėjimą Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui skirtuose renginiuose ir jaunųjų atlikėjų ugdymą. Premijos laureatė sakė esanti laiminga, kad savo kūryba galin prisiliesti prie tautinės kultūros ir dėkojo kolegoms už bendrus projektus bei renginius.

Premijos už kūrybinę veiklą dydis – 1140 Eur. Meno ir kultūros premijos skiriamos Utenos rajone gyvenantiems, kuriantiems ir veikiantiems literatams, tautodailininkams, muziejininkams, dailininkams, fotomenininkams, kompozitoriams, režisieriams, kraštotyrininkams, bibliotekininkams ir kitiems kultūros ir meno darbuotojams bei kūrėjams už iki šiol premija nepremijuotus kūrinius, kūrybinę, meninę veiklą bei kultūros puoselėjimą.

dsc_0507

Operatoriui, režisieriui Mindaugui Survilai – dar vienas apdovanojimas / Kristinos Sakaitės nuotraukos 

Iškilmingame renginyje apdovanoti ir kiti Utenos krašto kūrėjai bei garsintojai, jiems įteikti Utenos rajono savivaldybės proginiai 100-mečio ženkliukai bei padėkos.

Dar vieną apdovanojimą į savo kolekciją gavo įvairiuose kino festivaliuose laurus skinantis gamtininkas, operatorius, režisierius Mindaugas Survila. Neseniai Italijoje vykusiame Lessinijos filmų festivalyje M. Survilos dokumentinė poema apdovanota pagrindiniu prizu – „Lessinijos auksu“.

Iš Antalgės kilęs režisierius atsiimdama padėką Utenos kultūros centro scenoje prabilo tarmiškai. „Labai malonu grįžti Utenėlan. Nuveini bilia kur ir visi čia kalba normaliai – aukštaitiškai…“ M. Survila dėkojo ne tik savo artimiesiems, kad netrukdė, o padėjo siekti svajonės, bet ir šio krašto gamtai – miškams, pelkėms, davusiems impulsą kūrybai. Filmų kūrėjas pasakojo jau nuo 4 klasės žinojęs, kuo nori užsiims ateityje. Tuo metu, kai visi norėjo tapti verslininkais, vertėjais ir turgaus prekiautojais, antalgiškis neabejojo tapsiąs biologu. Iš tėčio gavęs brangią dovaną – fotoaparatą „Zenit“ – pradėjo fiksuoti gamtos objektus, o šiandien dokumentinių filmų kūrėjo darbus gali vertinti ne tik Lietuvos, bet ir užsienio kino žiūrovai.

Proginiai ženkliukai bei padėka skirti dar vienam kino meno puoselėtojui, režisieriui Ramūnui Abukevičiui – už tarptautinį nepriklausomo kino festivalio organizavimą, jaunųjų kūrėjų ugdymą ir Vilko muziejaus įkūrimą.

Kultūros ir socialinės plėtros centras pagerbta už ilgalaikį tapytojų plenero „Alaušas“ organizavimą, profesionalių dailininkų kūrybos puoselėjimą. „Nepamirškime, kad kultūra – ne politikos, ne ekonomikos, net ne švietimo dalis, bet tiek švietimas, tiek ekonomika ir politika yra kultūros dalis“, – sakė plenero organizatorius, Sudeikių seniūnas Virgilijus Gaižauskas.

Už simpoziumų organizavimą pagerbta ir Marijanos Veriovkinos draugija, už ilgametį Aukštaitijos vargonų muzikos festivalio organizavimą – vargonininkė Zita Lukošiūnienė. Vargonininkė sakė negalinti suskaičiuoti, kiek per 30 metų, kai gyvena Utenoje, surengta koncertų ir žadėjo nemažiau jų organizuoti ateityje.

Utenos r. savivaldybės padėka skirta ir 70-metį švenčiančiam skulptoriui Henrikui Orakauskui. Jo darbų paroda šventės metu buvo atidaryta ir šiuo metu eksponuojama Utenos kultūros centro galerijoje.

Renginyje padovanoti ir dainų šventės „vardan to…“ dalyviai, kolektyvų vadovai.

dsc_0493

2018 m. Utenos r. meno ir kultūros premijų laureatai ir savivaldybės meras A. Katinas 

dsc_0479

Dailininkė Laima Kriukelienė

dsc_0518

Padėkos Marijos Veriovkinos draugijos atstovėms

dsc_0488

Režisierė Irena Leikauskienė

dsc_0472

VŠĮ „Taip kitaip“ vadovas Tomas Karklinis 

dsc_0524

Proginis ženkliukas ir padėka – vargonininkei Z. Lukošiūnienei

dsc_0452 dsc_0454

dsc_0497 dsc_0535 dsc_0461

dsc_0551

dsc_0547

dsc_0458

dsc_0555

1452 Iš viso matė 1 Šiandien peržiūrėjo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.