Home » Nelaimės » Netekome Mokytojos

Netekome Mokytojos

Netekome Mokytojos

Anelė Babrauskienė

1916–2018

Rugsėjo 11 d. eidama 103-uosius metus mirė seniausia Pakalnių bažnytkaimio gyventoja, ilgametė matematikos mokytoja Anelė Babrauskienė.

Anelė Vaškelytė kilusi nuo Užpalių, baigusi Klaipėdos Pedagoginį institutą mokytojo kelią pradėjo Luokės valsčiuje Upynoje. Ištekėjusi už žemaičio Liudo Babrausko, 1946 m. atvyko į Pakalnius ir čia kelis dešimtmečius mokykloje dirbo matematikos mokytoja. Su vyru Liudu išaugino septynis vaikus, iš kurių trys jau palikę šį pasaulį.

Ilgaamžė mūsų Mokytoja dažnai būdavo vadinama Pakalnių legenda. Ji buvo liudininkė visos šimtametės Lietuvos istorijos. Anelės Babrauskienės akyse keitėsi mokinių kartos, kurias Ji mokė matematikos. Daugybė pakalniškių nugyveno su tomis žiniom, kurias gavo iš Jos. Ji buvo ir mėgėjiškų teatro spektaklių sumanytoja, ir režisierė. Velionei užteko rūpesčių, vargo, baimės, diplomatinių sugebėjimų, entuziazmo, kūrybingumo per visus darbo metus.

029

Mokytojos gyvenimas tarsi paneigė įsigalėjusius stereoptipus, kad sunkumai žmogų palaužia, gausi šeima – tai vargas, o silpnesnė sveikata apsprendžia gyvenimo trukmę.

Dievas davė mūsų Mokytojai ilgą gyvenimą, per kurį būdama šviesaus proto iki paskutinių gyvenimo dienų galėjo apmąstyti visą savo gyvenimą, kritiškai stebėti dabartį ir džiaugtis tuo, ką ji davė – gražėjantį, sotesnį gyvenimą, laisvę, galimybes.

Šiandien atsisveikindami su mūsų Mokytoja tikime, kad Ji ilgai gyvens savo vaikų, daugybės mokinių, kaimynų, visų pakalniškių atmintyje ir širdyse, o būdama ten, Amžinybėje, stebės mus ir atidžiai registruos ne tik skaičiuojant padarytas klaidas, bet ir tai, kaip mes atliekame savo vaidmenis šiame laikiname gyvenimo spektaklyje.

Pakalniškiai

4772 Iš viso matė 1 Šiandien peržiūrėjo

Comments (1)

  1. Zita parašė:

    Uzuojauta artimiesiems. Tai buvo mano Mokytoja ir geriausios vaikystes drauges mociute .Amzino Jai poilsio.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.