Home » Projektų archyvas » Utenos trečiojo amžiaus universitetas pradėjo naujus mokslo metus

Utenos trečiojo amžiaus universitetas pradėjo naujus mokslo metus

Utenos trečiojo amžiaus universitetas pradėjo naujus mokslo metus

Kristina SAKAITĖ

Kultūrinis, socialinis asmenybės ugdymas, savirealizacija, vyresnių žmonių integracija į visuomenę – tokias vizijas „piešia“ neformaliojo suaugusiųjų švietimo atstovai, kviečiantys semtis žinių sulaukus 50-ties. Pirmieji Trečiojo amžiaus universitetai šalyje ėmė kurtis 1995 m., dabar įvairiuose miestuose veikia pusšimtis šių visuomeninių organizacijų.

Rugsėjo 30 dieną Utenos trečiojo amžiaus universitetas (TAU) pradėjo 6-uosius mokslo metus. Turizmo, politologijos ir istorijos, sveikos gyvensenos, užsienio kalbų, buities kultūros, menų bei kitų fakultetų dekanai universiteto klausytojus vėl kviečia susipažinti su politikos aktualijomis, pažinti savo kraštą ir užsienio šalis keliaujant, mokantis užsienio kalbų, stiprinti sveikatą, ugdyti kūrybiškumą. Šiais mokslo metais lankyti paskaitas pareiškė norą keliasdešimt naujokų, iš viso Utenos trečiojo amžiaus universitete žinių semiasi apie 300 uteniškių.

Uteniškiai jau turi tradiciją – pradėdami naujus mokslo metus, iškilmingai pasveikina jubiliatus, atšventusius 60, 70 ir 80 metų sukaktis. Šios tradicijos nelaužė ir šiemet, o į sceną kilo įvairių profesijų universiteto klausytojai – ir buvę pedagogai, ir policijos pareigūnai.

Utenos TAU direktorė Vyda Krasauskienė priminė universiteto devizą: gyvenimas vertinamas ne už ilgumą, o už turinį. „Universitetas gyvas dėl savanorių darbo, todėl pas mus turėtų tvyroti tokia dvasia: jeigu nori ką nors gauti, turi prisidėti – darbu, išmintimi. Didelį dėmesį kreipiame bendrystei ir judėjimui. Mankštoms baseine, linijiniams, folkloriniams šokiams. Labai dažnai žmogus, kamuojamas vienatvės, nereikalingumo jausmo, suserga. Kadangi Utenos TAU siūlo įvairiapusę veiklą, žmonės gali susitikti su bendraamžiais, susirasti naujų pažįstamų ir net draugų. Kuo žmogus aktyvesnis, tuo jis sveikesnis. Vadinasi, naudingesnis visuomenei – jo nereikia slaugyti, jis gali padėti kitiems, ir tai yra universiteto pridėtinė vertė. Sveikesnis žmogus ir laimingesnis“, – kalbėjo direktorė. V. Krasauskienė pasidžiaugė, kad studentų skaičius kasmet didėja, o šiemet į veiklą įsijungė dar 41 narys.

Fakultetų dekanai apžvelgė nuveiktus darbus, planuojamus užsiėmimus. Politologijos ir istorijos fakulteto dekanė Vida Garunkštytė pabrėžė, kad amžius – ne pasas, o vertybės ir tai, kaip jautiesi, bei rimtai juokavo, kad jos vadovaujamam fakultetui šiais mokslo metais labai nuskilo, nes laukia treji rinkimai – į savivaldybių tarybas, Europos parlamentą ir LR prezidentus, taigi politologų, kandidatų paskaitų pasirinkimas bus labai didelis ir daug nekainuos. Dekanė ragino klausytojus domėtis visais renginiais, kurie vyksta bibliotekoje.

Meninės saviraiškos fakulteto dekanė Gertrūda Petuchova pristatė kūrybines veiklas. Universiteto klausytojai savo muzikinius, šokio judesio gebėjimus turės galimybę atskleisti folkloro ansamblyje „Seklytėla“, liaudiškų romansų grupėje „Ukvata“, linijinių šokių pamokose.

Sveikos gyvensenos fakulteto dekanė Emilija Veršilienė naujuosius mokslo metus kvietė pradėti aktyviai – pėsčiųjų žygiu į gamtą (spalio 9 d.) – su žaidimais, šokiais prie laužo ir mankšta. Kaip ir kasmet, fakulteto klausytojai galės nemokamai naudotis Utenos baseinu. „Puikiai žinote, kad judėjimas – tai sveikata, bet neužtenka tų užsiėmimų, kurie vyksta TAU. Prisiverskite, išeikite į gryną orą – tokiame amžiuje gal nebereikėtų bėgioti, bet ėjimas taip pat geras pagalbininkas, kad išsivėdintų blogos mintys. Siūlau judėti pagal galimybes ir nelaukite, kol kas pakvies“, – ragino dekanė.

Turizmo fakulteto dekanė Zita Burneikienė sakė Trečiojo amžiaus universitetą atradusi prieš trejus metus ir labai nustebusi, kai pamatė, kiek energingų žmonių jį lanko, kiek yra norinčių dainuoti, šokti, piešti, susitikti su žinomais žmonėmis – politikais, rašytojais. „Labai džiaugiuosi, kad sutikau žmonių, kurie nori keliauti. Nebūtinai toli, juk ir Lietuvoje tiek daug galima pamatyti“. Pavasarį Utenos TAU klausytojai lankėsi Užkarpatėje, Lvove, kas mėnesį susitikimuose pasakodavo savo įspūdžius iš įvairių kelionių. Taip pat išbandė pėsčiųjų žygius, tačiau apgailestavo, kad aplink Uteną nėra daug pažintinių takų. Studentai keliavo į Vyžuonėlių dvarą, Sirutėnus. Į žygius vyresni uteniškiai kol kas žiūri atsargiai – kai kurie baiminasi, kad kelių kilometrų maršrutas jiems gali būti per sunkus.

Šiais mokslo metais planuojama aplankyti Latvijos Šveicariją – Gaujos nacionalinį parką, Siguldą, Turaidos viduramžių pilį, Krimuldos istorinį centrą, Gutmano olą, numatyta ir kitų pažintinių išvykų.

Užsienio kalbų fakulteto klausytojai praėjusiais mokslo metais noriai mokėsi anglų ir vokiečių kalbų, šiemet jie taip pat turės galimybę lavinti užsienio kalbos įgūdžius.

Laima Gedvilaitė, buities kultūros fakulteto dekanė, žadėjo su klausytojais aplankyti parodas – artimiausia išvyka bus lapkričio 9 d. į „Litexpo“ rūmuose vyksiančią parodą „Baltijos maistas ir gėrimai 2018“. Planuose ir praktiniai užsiėmimai, pvz., studentai mokysis konservuoti rudens gėrybes.

Lapkričio mėn. Utenos TAU klausytojai galės pasigalynėti su pirmąją lietuviška Lietuvos istorija ir dalyvauti skaitymo maratone. Renginyje bus skaitomi Simono Daukanto istoriniai tekstai. Neužmirštas bus ir kitas tautos patriarchas – Vydūnas. Spalio 12 d. vyks paskaita apie Vydūno idėjų svarbą dabarties visuomenei, bus parodyta UKC Tauragnų skyriaus mėgėjų teatro ,,Mokas“ publicistinė kompozicija ,,Iš svajonių gimsta tikrenybės“.

Renginyje aktyviausius visuomenininkus – neformaliojo suaugusiųjų mokymo lektorius ir klausytojus – savivaldybės padėkomis apdovanojo Utenos r. sav. administracijos direktoriaus pavaduotoja Zita Ringelevičienė, koncertavo smuikininkas Gediminas Dalinkevičius ir gitaristas Simonas Bušma.

dsc_0349

UTAU fakultetų dekanai ir renginio vedėjai (kairėje) / Kristinos Sakaitės nuotraukos

dsc_0315

UTAU klausytojai – per 300 uteniškių

dsc_0318

 Pasveikinti jubiliejines sukaktis atšventę UTAU klausytojai

dsc_0316   dsc_0312 dsc_0307 dsc_0309

 Utenos r. sav. administracijos direktoriaus pavaduotoja Z. Ringelevičienė padėką įteikia UTAU direktorei V. Krasauskienei

dsc_0304 dsc_0303 dsc_0323     dsc_0330 dsc_0333

Politologijos ir istorijos fakulteto dekanė V. Garunkštytė žadėjo įdomius „priešrinkiminius“ mokslo metus

dsc_0334 dsc_0341 dsc_0351 dsc_0335 dsc_0338 dsc_0352 dsc_0358 dsc_0361

3995 Iš viso matė 1 Šiandien peržiūrėjo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.