Home » Aplinkosauga » Aplinkosaugininkai išgelbėjo atvirame šulinyje įkalintą stirną

Aplinkosaugininkai išgelbėjo atvirame šulinyje įkalintą stirną

Aplinkosaugininkai išgelbėjo atvirame šulinyje įkalintą stirną

Kristina SAKAITĖ

Molėtuose į atidengtą šulinį įkritusiam stirnos jaunikliui pavyko išvengti ilgo įkalinimo ir traumų – gelbėti gyvūno suskubo vietos aplinkosaugininkai. Praėjusį pirmadienį apie 10 val. ryto molėtiškis eidamas keliu išgirdo dunksėjimą ir pamatė šulinyje besiblaškantį gyvūną. Vyras paskambino Bendruoju pagalbos telefonu ir pranešė apie įvykį. Gavę pranešimą, Molėtų aplinkos apsaugos pareigūnai ėmėsi iniciatyvos – nors buvo iškviesti Kauno gyvūnų globos specialistai, kitos tarnybos, molėtiškiai nusprendė jų nelaukti ir patys organizavo gelbėjimo „operaciją“, kad spąstuose atsidūręs gyvūnas blaškydamasis nesusižalotų dar labiau.

Kaip pasakojo Aplinkos apsaugos departamento prie Aplinkos ministerijos Molėtų aplinkos apsaugos inspekcijos vyriausiasis specialistas Robertas Kuzma, panaudojus buksyravimo virvę pavyko su kilpa pagauti žvėrelį per liemenį ir iškelti iš maždaug 2,5–3 m gylio paviršinio vandens surinkimo šulinio. (Beje, bus aiškinamasi, kam priklauso ir kodėl buvo neuždengtas šulinys.) Iškeltas gyvūnas – ūgtelėjęs stirnos jauniklis su besikalančiais ragais – iš pradžių metėsi į savo gelbėtojus, paskui apsisukęs nukūrė į mišką. Gyvūnas atrodė nenukentėjęs. Aplinkosaugininkai juokauja, kad stirna tikrai nebus atklydusi į „Maximą“ apsipirkti ir greičiausiai miesto teritorijoje galėjo atsidurti atsitiktinai – pabaidyta automobilių ar keliaudama į kitą mišką.

Aplinkkelio gatvėje, netoli „Maximos“ vienoje kelio pusėje rikiuojasi gyvenamieji namai, kitoje – krūmynai. Pasak R. Kuzmos, gyvūnai šioje teritorijoje nėra retenybė – važiuojant namo dienos metu ir vakare jam ne kartą teko  čia pamatyti stirnų. Specialisto teigimu, su tokiu atveju, kai tenka gelbėti žvėrelį iš šulinio, susiduria pirmą kartą, tačiau ne sykį teko vaduoti į brakonierių (kilpininkų) spąstus pakliuvusius žvėris.

Rudenį daug gyvūnų nukenčia partrenkti automobilių, dažniausiai po ratais patenka migruojantys kanopiniai – stirnos, briedžiai. Policijos duomenimis, iki šių metų rugsėjo 10 d. įvyko daugiau kaip 2,5 tūkstančių tokių eismo įvykių.Policijos pareigūnai įspėja, kad susidūrimai su stambiais kanopiniai žvėrimis dažnai turi tragiškas pasekmes ir pataria: pastebėjus kelkraštyje stovintį gyvūną – važiuoti pro jį itin atsargiai ir lėtai. Nemirksėti žibintų šviesomis, jokiu būdu nenaudoti garsinio signalo – apakinto ir išgąsdinto gyvūno elgesys gali būti labai pavojingas ir nenuspėjamas.

 

20181018_162326

Atviras šulinys tapo spąstais  / Roberto Kuzmos nuotrauka   

910 Iš viso matė 1 Šiandien peržiūrėjo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.