Home » Gallery » Švietimas » Įvedus etatinį apmokėjimą Utenos gimnazijose visu etatu dirba vos keli mokytojai

Įvedus etatinį apmokėjimą Utenos gimnazijose visu etatu dirba vos keli mokytojai

Įvedus etatinį apmokėjimą Utenos gimnazijose visu etatu dirba vos keli mokytojai

Daiva ČEPĖNIENĖ

Nuo šių mokslo metų pradžios įsigaliojusi nauja tvarka dėl etatinio darbo užmokesčio mokytojams pasėjo didžiulį pasipiktinimą ir konkurenciją pedagogų bendruomenėje. Pedagogų darbo užmokesčiui pagal naują tvarką iš valstybės biudžeto numatoma skirti 95 mln eurų. 17,4 mln eurų nuo rugsėjo 1 dienos skirta atlyginti už nekontaktinėmis valandoms atliktus papildomus mokytojų darbus. Lyginant su praėjusiais metais mokytojų darbo užmokesčio fondas vidutiniškai padidėjo 12 procentų. Mokytojų atlyginimo dydis priklauso nuo krūvio, kurį skirsto mokyklos vadovas, nuo turimos kvalifikacijos bei sukaupto stažo. Švietimo ir mokslo ministerija (ŠMM) skelbia, kad nuo šio rugsėjo mokytojams turi būti atlyginta už visas atliekamas veiklas. Pilnu mokytojo darbo krūviu, pagal naująją tvarką, vadinamos 36 darbo valandos per savaitę, iš kurių ne daugiau kaip 24 valandos skiriamos kontaktiniam darbui pamokose. Likusios valandos yra pasiruošimui, mokinių atliktų darbų tikrinimui ir bendruomeninei veiklai. Darbas bendruomeninėje veikloje gali sudaryti iki pusės visų valandų skaičiaus per metus. Vyriausybė žada, kad ateinančių mokslo metų pradžioje vidutinis mokytojo atlyginimas sieks daugiau nei 1000 eurų. Tuo tarpu Lietuvos pedagogai pasirašinėja ir platina peticiją reikalaudami ministrės Jurgitos Petrauskienės atsistatydinimo. Spalio 10 dieną buvo surinkta apie 2150 parašų.

Apie, tai, kaip jaučiasi ir vertina reformą švietimo srityje pasikalbėjome su Utenos mokymosi įstaigų administracijų darbuotojais, pedagogais.

Mažėjant vaikų skaičiui mokyklose mažėja ir atlyginimai

Praėjusiais mokslo metais šalyje visu krūviu dirbo tik 5 proc. šalies pedagogų. Kalbant apie Uteną ir šiuos mokslo metus, „Saulės“ ir A. Šapokos gimnazijose visu krūviu tedirba tik po vieną mokytoją. Utenos A. Šapokos gimnazijos direktoriaus pavaduotojos ugdymui Nijolės Šulgienės teigimu, etatinis apmokėjimas mokytojams naudingas tik tuo atveju, jeigu nėra sumažėjęs mokinių skaičius mokyklose. Priešingu atveju automatiškai mažėja kontaktinių valandų skaičius, o kartu ir atlyginimas. Mokinių skaičius laipsniškai mažėja didžiojoje dalyje šalies mokyklų. „A. Šapokos gimnazijoje šiemet mokosi 60-čia mokinių mažiau nei pernai.Tai lemia ir mokytojų krūvio mažėjimą. Dauguma darbuotojų mūsų gimnazijoje darbo sutartis pasirašė, kiti dar pasirašinėja“, – sakė direktoriaus pavaduotoja.

<…>

Daugiau skaitykite trečiadienio, spalio 24 d. „Utenos apskrities žiniose“

img_0002

Antanas Budvytis anglų kalbos moko privačiai

img_8466

Utenos Saulės gimnazijos direktorė Nijolė Zabukienė

1982 Iš viso matė 1 Šiandien peržiūrėjo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.