Home » Gallery » Aktualijos » Emigravusius uteniškius vietos įmonėse keičia darbuotojai iš Azijos ir Ukrainos

Emigravusius uteniškius vietos įmonėse keičia darbuotojai iš Azijos ir Ukrainos

Emigravusius uteniškius vietos įmonėse keičia darbuotojai iš Azijos ir Ukrainos

Kristina SAKAITĖ

Nedarbo lygis šalyje – 8,3 proc. (Utenos r. – 10 proc.), tačiau gamybos ir paslaugų įmonėse trūkstamų darbuotojų vietas vis dažniau užpildo užsieniečiai. Supaprastinus paklausiausių specialybių darbuotojų iš kitų šalių įdarbinimo tvarką, Lietuvos darbdaviai vis dar skundžiasi, kad įmonių plėtrai trūksta darbo rankų.

Utenos regione paklausiausių profesijų sąraše pirmauja vairuotojai-ekspeditoriai ir siuvėjai. Nuo 2017 m. įdarbinant šių profesijų užsieniečius leidimų nebereikia. Pernai darbdaviai Utenos teritorinėje darbo biržoje užregistravo 253 darbo sutartis, sudarytas (arba pratęstas) su trečiųjų šalių piliečiais – įdarbinti 121 tarptautinių pervežimų vairuotojai, 108 siuvėjai.

Šiemet situacija panaši – daugiausia užsieniečių įdarbina transporto įmonės ir siuvyklos. Iki spalio vidurio Utenos įmonėse pradėjo darbuotis (arba pratęsė darbo sutartis) 188 užsieniečiai iš Ukrainos, Šri Lankos, Baltarusijos ir Rusijos.  

Azijietės aplenkė vietines siuvėjas

Drabužius siuvanti Lietuvos ir Danijos įmonė „Engel Dali“, kad nestrigtų gamyba samdo užsienio darbuotojus. 11 siuvėjų iš Vietnamo praėjusį pavasarį pradėjo dirbti bendrovės filiale Zarasuose, o nuo lapkričio užsieniečių bus įdarbinta ir Utenoje – siuvykloje pradės dirbti dar 6 vietnamietės. „Jeigu lietuviai nenori dirbti, jų vietą užims užsieniečiai. Kad įmonė būtų rentabili, gamyba vyktų sklandžiai, reikia pakankamai darbo rankų. Neketiname mažinti gamybos apimčių vien todėl, kad lietuviai nenori dirbti“, – sakė UAB „Engel Dali“ direktorė Romualda Mozūrienė.

Laikai, kai kas antra uteniškė dirbo „Utenos trikotaže“, o kas antras uteniškis – „Utenos aluje“ pasikeitė. Viena stambiausių Utenos įmonių „Utenos trikotažas“ taip pat nesulaukia pakankamai vietinių darbuotojų, todėl svarsto galimybę jau kitais metais kviestis siuvėjų iš užsienio. Iš 800 įmonės darbuotojų – apie 230 siuvėjos. Jų labiausiai ir trūksta. AB „Utenos trikotažas“ direktorius Algirdas Šabūnas sako, kad šiuo metu į gamybą priimtų dar 100 darbuotojų, dabar tenka naudotis subrangovų paslaugomis. Įmonės vadovo žvilgsnis taip pat krypsta į Vietnamą. „Ten gilios tekstilės pramonės tradicijos, galima iškart pasikviesti kvalifikuotų darbuotojų, nes atsivežus juos mokyti būtų per brangu. Vietines moteris apmokome, bet parengti kvalifikuotą siuvėją užtrunka 1–2 metus“, – sakė A. Šabūnas. Iš pradžių uteniškiai planuoja atsivežti 20 siuvėjų, jeigu praktika pasiteisins, kviesis daugiau darbuotojų.

<…>

Visą straipsnį skaitykite šeštadienio, spalio 27 d. „Utenos apskrities žiniose“ .

dsc_0035 img_0050-copy

2765 Iš viso matė 2 Šiandien peržiūrėjo

Comments 6 komentarai

 1. Anonimas parašė:

  Buržujai ploja katučių

 2. Siuvėja buvusi parašė:

  Algas mokėkit normalias, o ne minimumus, vat ir atsiras norinčių dirbti.

 3. Anonimas parašė:

  Vilkiko vairamimas i kitas salis, kaip as skaitau, darbas uzsienyje.😉

 4. Anonimas parašė:

  Jau labai mandriai sneka ta ponia Mozuriene, kad jokia problema isivezti darbuotojus😪😪, o ar ji pati bande isgyvent su ta alga kokia ji moka. Tegul tik neskiedzia, kad siuvejos dirba tik 8 darbo val., Tokie darbdaviai ir baigia isvaryt gabius, darbcius lietuvius, pradekit nuo apmokejimo. Ta sistema puikiai zinoma, nes stazas daugiau kaip 30 metu, Pradekim valytis nuo savo kiemo

 5. Anonimas parašė:

 6. zuikis parašė:

  aprupinkit pilnumoj mus darbu,kad galetumem uzsidirbt padoria alga,o ne iki minimumo damoket.darbas manes turi laukt,o ne as jo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.