Home » Gallery » Aktualijos » Utenos kapinėse pradedamos kolumbariumo statybos

Utenos kapinėse pradedamos kolumbariumo statybos

Utenos kapinėse pradedamos kolumbariumo statybos

Kristina SAKAITĖ

Apie kolumbariumo statybą Utenos naujosiose kapinėse (Padbuožės k.) prabilta jau prieš keletą metų, vyko idėjų konkursai, architektai pristatė savo vizijas.

Šiomis dienomis prasidės darbai – sutvarkius kapinių teritoriją iki kitų metų rudens planuojama papildomai įrengti 1000 laidojimo vietų kremuotiems palaikams bei vadinamajam tradiciniam laidojimui.

Laisvų kapaviečių užteks vos metams

Daugiau nei 30 metų eksploatuojamos Utenos kapinės sparčiai pilnėja ir „lipa“ į kalvą link Sudeikių – nuo 1981 m. čia palaidota per 6,4 tūkst. žmonių. Daugėja senų, neprižiūrimų kapaviečių, o tuo pačiu naujų laidojimo vietų.

Kaip sakė Utenos miesto seniūnijos seniūno pavaduotoja Danutė Inčirauskienė, šiuo metu likę apie 100 laisvų laidojimo vietų, jų vos užtektų metams. Per metus miesto seniūnija išduoda apie 300 leidimų laidoti, naujosiose kapinėse amžino poilsio atgula apie 200 mirusiųjų. Maždaug pusė žmonių laidojama šeimos kapavietėse, kiti – į naujas vietas.

Kol nebuvo kitokio būdo, mirusieji buvo laidojami tradiciškai – su karstais į žemę, tačiau pastaraisiais metais pradėjus kremuoti palaikus, kapavietėse vis dažniau užkasamos urnos. Šiemet tokiu būdu laidoti savo artimuosius naujosiose kapinėse apsisprendė 19 žmonių. Per keletą metų naujosiose Utenos kapinėse ne karstuose, o urnose palaidota per 80 mirusiųjų.

<…>

 Visą straipsnį skaitykite trečiadienio, spalio 31 d. „Utenos apskrities žiniose“ .

20181026_142355

Utenos miesto seniūnijos seniūno pavaduotoja laikinai einanti seniūno pareigas Danutė Inčirauskienė ir Utenos r. sav. administracijos Teritorijų planavimo ir statybos skyriaus specialistas Rolandas Maniušis / Kristinos Sakaitės nuotraukos

dsc_0083

Naujosiose Utenos kapinėse laidojimo vietų sparčiai mažėja

dsc_0084 20181026_142350 20181026_142341

1709 Iš viso matė 2 Šiandien peržiūrėjo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.