Home » Sveikata » Utenos pirminės sveikatos priežiūros centro Odontologijos skyriuje – pragiedruliai

Utenos pirminės sveikatos priežiūros centro Odontologijos skyriuje – pragiedruliai

Utenos pirminės sveikatos priežiūros centro Odontologijos skyriuje – pragiedruliai

VšĮ Utenos pirminės sveikatos priežiūros centro (toliau – PSPC) direktoriumi neseniai tapęs Edvinas Ašoklis didžiausių ir labiausiai lauktų permainų ėmėsi Odontologijos skyriuje. Šiame skyriuje beveik niekas nesikeitė nuo PSPC veiklos pradžios. E. Ašoklis pabrėžė, kad lėtai, bet einama į priekį. Direktoriaus teigimu, daug prie to prisideda Utenos rajono savivaldybės administracija, su kuria palaikomi glaudūs kontaktai.

Daugelis uteniškių dar prisimena nesenus laikus, kai pas odontologą užsiregistruoti buvo galima tik anksti ryte užsiėmus eilę lauke prie PSPC.

Visi pacientai pas odontologą dabar gali užsiregistruoti telefonu. Anksčiau telefonu galėjo registruotis tik kaimo vietovių gyventojai, trečia savaitė, kai tai gali padaryti ir miestiečiai. Užsiregistruoti galima atvykus ir į PSPC registratūrą. Priklauso, kiek tą dieną išduodama talonų. Trečias būdas patekti pas odontologą – registruotis internetu adresu www.sergu.lt. Paprastai pas gydytoją užsiregistravusieji patenka po savaitės.

Gyventojai apsidžiaugtų, jei Odontologijos skyriuje būtų įkurtas skubios pagalbos kabinetas. Pacientai, kuriems reikia tokios pagalbos, nervinasi, kai jiems kartais tenka po kelias valandas kęsti skausmą laukiant vizito pas gydytoją bendroje eilėje.

Ekstriniai pacientai visada gauna pagalbą. Tačiau turime minčių įsteigti jiems atskirą kabinetą. Toks poreikis egzistuoja. Tai – mūsų vizija, kurią bandysime įgyvendinti nuo ateinančių metų. Vienas gydytojas vieną dieną priiminės tik tuos pacientus, kuriems dėl suskaudusio danties reikia skubios pagalbos. Suprantama, taip nebus, kad ekstrinis pacientas pas odontologą visada pateks per tris minutes, gali tekti laukti ir tris valandas, tai priklauso nuo situacijos. Ši naujovė padės sureguliuoti pacientų srautus. Iš anksto užsiregistravusieji pas gydytoją gyventojai dėl ekstrinių pacientų nebebus priversti laukti eilėje ilgiau, nei turėtų. Turėtų būti patenkintas ir pacientas, ir gydytojas.

asoklis

Vienas didžiausių skaudulių Odontologijos skyriuje – pasenusi įranga. Gyventojų pasipiktinimą kelia ir tik kelias valandas per dieną dirbantis rentgeno kabinetas.

Šiemet jau įsigijome dvi naujas odontologo kėdes su visa reikiama įranga, dar vieną pirksime iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų. Poreikis atsinaujinti yra didžiulis, nes reikėtų pakeisti visą šiame skyriuje esančią įrangą nauja. Didesnį dėmesį skirsime kaimo gyventojams. Planuojame pabandyti įsteigti odontologo darbo vietą vienoje iš ambulatorijų, tačiau tai bus daroma tik atlikus statistinę, finansinę bei žmogiškųjų išteklių analizę ir skaičiavimus.

Netenkina ir rentgeno kabineto darbo laikas, dėl ko pacientai patiria daug nepatogumų. Rentgeno kabinetas turėtų dirbti visą darbo dieną. Šį klausimą spręsime artimiausiu laiku.

Kodėl vienam pacientui, skirtingai nei privačiuose odontologijos kabinetuose, PSPC gydytojas skiria tik 15 minučių?

Žmonės, be abejo, dėl to nepatenkinti. Mes skirtume daugiau laiko, bet nesame privatininkai. Kadangi esame valstybinė viešoji įstaiga, privalome laikytis pagal galiojančius teisės aktus skirto laiko limito vienam pacientui.

Kiek Odontologijos skyriuje yra etatų, kiek vienam gydytojui tenka aptarnauti gyventojų?

Odontologijos skyriuje yra 8 odontologų ir tiek pat jų padėjėjų etatų. Kadangi dalis odontologų dirba ne visu etatu, jų iš viso yra 11. Tiek gydytojų tikrai nepakanka, tačiau teisės aktai reglamentuoja, kad vienas odontologas turi aptarnauti 4,5 tūkst. pacientų. Tai išties nežmoniški krūviai. PSPC yra prisirašę 35,5 tūkst. gyventojų, todėl aritmetika paprasta. Džiaugiuosi, kad neseniai pas mus atvyko dirbti dvi jaunos odontologės – Vilma Bubinaitė ir Sandra Stiklioriūtė. Klausiate, kaip pavyko prisivilioti jaunas specialistes atvykti į rajoną? Jaunus specialistus galima suvilioti pinigais, nauja modernia įranga ir socialinių garantijų paketu.

Jei ne paslaptis, kur Jūs pats taisote dantis?

Man gal aktualesnis dantų protezavimo, o ne taisymo klausimas (juokiasi). Bet, atsiradus poreikiui, renkuosi pažįstamą gydytoją vienoje Vilniaus valstybinėje poliklinikoje, kadangi mūsų poliklinikoje dar nesu prisirašęs. Bet tai tik laiko klausimas.

Dėkojame už pokalbį.

Utenos rajono savivaldybės administracija

1827 Iš viso matė 4 Šiandien peržiūrėjo

Comments (2)

  1. Juna sako:

    Pažiūrėjau, ar galima užsiregistruoti per sergu.lt Negalima. Šiuo metu nė pas vieną odontologą nėra nė vieno talonėlio. Bandysiu ir vėl.

  2. Laura sako:

    Ar normali tokia situacija, jog užsiregistruoja pas stomatologą,tau pradeda tvarkyti danti ( traukia nerva) uždeda vaistų ir sako viskas. Dabar vėl registruokis kitam kartui( o kada tai pavyks padaryti, klausimas atviras) geriausiu atveju po savaitės ir neaišku ar pas tą patį gydytoją. Kaip iškęsti skausmą iki kito karto? Ar neturėtų būti tokia tvarka, jog jeigu jau užsiregistravai, pradėjai gydymą, tai šis stomatologas jį ir pabaigtų ( bent jau to vieno danties) ?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.