Home » Gallery » Aktualijos » Darbo vieta tampa mirtinai pavojinga ne tik dėl alkoholio

Darbo vieta tampa mirtinai pavojinga ne tik dėl alkoholio

Darbo vieta tampa mirtinai pavojinga ne tik dėl alkoholio

Kristina SAKAITĖ

Šiemet Lietuvoje darbo vietoje dėl sunkių sužalojimų mirė 28 darbuotojai, Utenos apskrityje – 3. Dešimtys darbuotojų dirbdami sunkiau ar lengviau susižalojo. Traumos ar net mirtis neretai ištinka neblaivius darbuotojus, tačiau tai nėra vienintelė nelaimingų atsitikimų priežastis. Ja gali tapti ugnis, aukštis, peiliais ginkluoti vagys ar… karvė.

Utenos apskrityje – trys žuvusieji

Kaip skelbia Valstybinė darbo inspekcija, darbo sritys, kuriose dažniausiai nutinka nelaimingi atsitikimai, daug metų išlieka tos pačios – transportas, saugojimas, statybos, miškininkystė, apdirbamoji pramonė, variklinių transporto priemonių remontas. Saugiausiai darbe turėtų jaustis finansininkai ir draudėjai – šioje srityje pastaraisiais metais nelaimingų atsitikimų neužfiksuota.

Valstybinės darbo inspekcijos Utenos skyriaus vedėjas Sigitas Mikučionis, apžvelgdamas situaciją Utenos apskrityje, minėjo tris darbe įvykusius mirtinus atvejus, vienas iš jų – eismo įvykyje. Praėjusį pavasarį vienos Molėtų įmonės darbuotojas važiavo keliu Molėtai–Pabradė ir į jo vairuojamą sunkvežimį atsitrenkė kelio vidurio liniją kirtęs ir į priešingą juostą išvažiavęs bandovežis su „Utenos mėsos“ logotipais. 41-erių molėtiškis žuvo.

Kitas tragiškas įvykis įvyko birželio mėnesio pabaigoje Zarasų rajone, žemės ūkio bendrovės „Bočiai“ gaterinėje. Darbuotojas, turėjęs išpjauti medienos ruošinius juostiniu gateriu, rastas gulintis prie veikiančio įrenginio sužalotomis kojomis. Supjaustytas 38-erių vyras mirtinai nukraujavo. Teigiama, kad nukentėjusysis dirbo vienas, įvykio niekas nematė. Vėliau buvo nustatyta, kad prie įrengimų dirbęs vyras buvo visiškai girtas, jo kraujyje rasta 4,5 prom. alkoholio. „Galbūt ryte atėjęs į darbą žmogus dar nebuvo toks neblaivus, todėl niekas nepastebėjo, galimai išgėrinėjo vėliau, darbo metu. Liko vienas dirbti su pavojingais įrengimai, nors būdamas tokios būklės jau turėjo mažai orientuotis aplinkoje“, – įvykį komentavo S. Mikučionis.

<…>

Visą straipsnį skaitykite trečiadienio, lapkričio 7 d. „Utenos apskrities žiniose“.

dsc_0089

Valstybinės darbo inspekcijos Utenos skyriaus vedėjas Sigitas Mikučionis / Kristinos Sakaitės nuotrauka

1267 Iš viso matė 1 Šiandien peržiūrėjo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.