Home » Gallery » Pramogos » Utenos Kalėdų eglei – šventiniai apdarai už 15 tūkst. eurų

Utenos Kalėdų eglei – šventiniai apdarai už 15 tūkst. eurų

Utenos Kalėdų eglei – šventiniai apdarai už 15 tūkst. eurų

 

Kristina SAKAITĖ

Kelis metus kalėdiniu laikotarpiu vienodai atrodanti pagrindinė miesto eglė, papuošta tais pačiais žaislais ir girliandomis, susilaukia uteniškių kritikos, kita vertus, valdžios atstovai aiškina, kad kasmet atnaujinti eglės papuošimus – prabanga, iš savivaldybės biudžeto atsieinanti tūkstančius eurų.

Vis tik šiais metais prie Utenos kultūros centro turėtų sužibėti atsinaujinusi žaliaskarė. Kaip sakė Utenos kultūros centro direktorius Erikas Druskinas, eglės papuošimui skirta daugiau nei 15 tūkst. eurų. Futuristinių dizainerių papuošalų nežadama – žaliaskarė bus puošiama klasikiniu stiliumi, ant jos sužibės beveik 1 km girliandų, apie 200 metrų žibančių lempučių. Visa renginio sąmata apie 25 tūkst. eurų, pusė lėšų iš Savivaldybės biudžeto, likusi dalis – iš projektų, kitų šaltinių. Puošyba bus derinama su aplinkos scenografija, šalia eglės stovės maždaug 2 metrų aukščio skulptūros – didelė, nuotaikinga šeimyna iš Šiaurės. Veiks Kalėdų mugė, bus daugybė atrakcijų, renginių ne tik šalia eglutės, bet ir tolimesnėse erdvėse bei mažojoje Kultūros centro salėje. „Norime, kad miesto bendruomenė įprastų bendrai švęsti Kalėdas – šiuo laikotarpiu daugiau pabūtų mieste, apsilankytų renginiuose. Šiemet bus visko labai daug.

Dar viena naujovė, kad mažesnes egles pastatysime trijuose Utenos mikrorajonuose – Vyturių, Smėlio ir Aukštakalnio, kad vyresni žmonės, kurie toli nevaikšto, taip pat galėtų pajusti miesto kalėdinę dvasią, kad susirinkę miestelėnai galėtų pabendrauti, išgerti arbatos su sausainiais ir „pakankinti“ Kalėdų senelį, kuris važinės  po miesto kvartalus“, – kalbėjo Utenos kultūros centro direktorius E. Druskinas.

Pagrindinę miesto Kalėdų eglę šalia Kultūros centro planuojama įžiebti gruodžio 9 d.

dsc_0275-1024x681 Porą metų Utenos miesto eglė žibėjo tais pačiais atspalviais dsc_0254-1024x681 dsc_0365 Utenos kultūros centro direktorius E. Druskinas 

4781 Iš viso matė 1 Šiandien peržiūrėjo

Comments 7 komentarai

 1. Uteniškė parašė:

  Kaip miela skaityt šventines naujienas. Džiugu, kad pasipuoš miestas, kad bus naujovių, tai intriguoja, geras tas šventinis laukimas. Sėkmės linkime naujam direktoriui gyvenime ir darbuose, ir tebus dar daug naujų sumanymų ateityje. Visko ko geriausio visiems uteniškiams ir svečiams.

 2. Eitvydas parašė:

  Visiška tuštybė, kasmet kirst egles, apkarstyti jas blizgučiais ir atseit taip švesti šventę už visų miesto gyventojų pinigus, kuriuos sunkiai uždirbam. GERIAU PASODINKIME EGLES, PUOSELĖKIME, UŽAUGINKIME JAS MIESTE, JUK JOS TOKIOS GRAŽIOS IR BE BLIZGUČIŲ , BET KOL ŽMONĖS TO NESUVOKS, JIE NESUVOKS IR GAMTOS, BEI PATYS SAVĘS, TODĖL BELIEKA DŽIAUGTIS TUŠTYBĖMIS, LEISTI JOMS SAVO PINIGUS IR LAIKĄ. LINKIU PRABUST IŠ TUŠTYBIŲ ILIUZIJŲ, NES REALYBĖ ŽYMIAI NUOSTABESNĖ IR STEBUKLINGESNĖ 😉

 3. uteniske parašė:

  valio. pagaliau kazkas nauja. labai lauksime

 4. Birute parašė:

  Manau, kad kopustams raugti plastmasiniuose kibiruose, pripiltuose smelio, mazesniu egluciu ,,alejos“ nebeliks ir viso miesto pedagogai su vaikais is plastamasiniu ir kitokiu siuksliu- papuosimu joms nebekurs ir nebedarys ??? gal ir trikotazo medžiagomis betoniniu rutuliu nebeaprengs, kurie lietui palijus suslampa ir atrodo kaip nusmuke triusikai 🙂 ???

 5. Jolita parašė:

  *Nerandu žodžių tokiam absurdiškam sumanymui ir dar už tokias lėšas!!!!
  Manau,kad prieš darant tokias investicijas į panašaus pobūdžio projektus privalu viešai paskelbti planuojamus sumanymus ir jų įkainius!Gyventojai patys nuspręs, ar reikia tokių akcijų…
  Mano manymu, visiškai neūkiškas požiūris į miesto biudžeto lėšų
  skirstymo prioritetus!
  O miesto eglė gal paauksuota?

 6. Agnė parašė:

  Žiūriu, kai kurie nesuvokia iš ko ta renginio sąmata susideda. Jeigu parašyta suma 25tūkst. eurų, tai nereiškia, kad tiek eglutė kainuoja. Juk ne tik papuošimų reikia. Šventiniai koncertai, eglės pastatytas, atvežimas, papuošimas – kainuoja viskas. Kokio nors atlikėjo koncertas šventiniu laikotarpiu atsieina mažiausiai 2000-4000€ (priklausomai nuo to ar grupė ar pavienis dainininkas). O kur dar saldainiai, taip visų mėgstami fejerverkai ir t.t. Eglutės kaina čia sudaro mažiausią dalį. Linkiu miestelėnams mažiau bumbėt, geriau pasidžiaugt ateinančiomis gražiausiomis metų šventėmis.

 7. Rita parašė:

  O kur Aukštakalnio eglė stovi? Kažkur į kiemą paslėpėt? Pravažiavom pagrindine gatve ir nematėm.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.