Home » Gallery » Aktualijos » Mobiliai scenai ir apšvietimui – beveik pusė milijono eurų

Mobiliai scenai ir apšvietimui – beveik pusė milijono eurų

Mobiliai scenai ir apšvietimui – beveik pusė milijono eurų

  Kristina SAKAITĖ

Nuosava mobili scena, kurią galėtų vežiotis į lauke vykstančius kaimo ir miesto renginius, modernus apšvietimas, kėdės, prožektoriai, kita technika ir įranga – visa tai įsigijęs Utenos kultūros centras tikisi ne tik atsinaujinti, gerinti žiūrovų aptarnavimą, didinti paslaugų plėtrą, reklamos sklaidą, bet ir sutaupyti. Bent jau taip tvirtino šio centro direktorius Erikas Druskinas ketvirtadienį vykusiame Utenos rajono savivaldybės tarybos posėdyje. Vienas iš svarstomų klausimų buvo dėl pritarimo projektui „Utenos Kultūros centro scenos ir žiūrovų aptarnavimo įrangos įsigijimas kultūros centro paslaugų plėtrai“. Teikiamo projekto vertė – 480 tūkst. eurų, jį laimėjus, Savivaldybė turėtų įnešti savo dalį, kurią sudarys 25 proc. bendros sumos.

Tarybos nariai sveikino naująjį Kultūros centro vadovą už iniciatyvumą, tačiau pažėrė nemažai klausimų bei abejonių. Marijus Kaukėnas domėjosi, ar yra poreikis naujai įrangai, kai vos prieš keletą metų baigtas Kultūros centro remontas, kas už tokią sumą bus perkama, Egidijus Puodžiukas klausė, kiek kainuos įrangos bei technikos eksploatacija. Kultūros centro vadovo teigimu, reikia papildyti šviesos aparatūrą, trūksta teatrinių šviestuvų, nes dėl technikos stygiaus centras negali įgyvendinti kai kurių renginių. Reikia ir fotografavimo, filmavimo technikos, o labiausiai – mobilios scenos lauko renginiams, kurią dabar tenka nuomotis. Turint savo sceną, pavyktų sutaupyti 30–40 tūkst. Eur per metus. Gavus lėšų taip pat būtų įrengti takeliai neįgaliesiems, nes žmonės prikaustyti prie vežimėlių negali užvažiuoti į sceną. Kino ir vertimo įranga būtų naudojama organizuojant festivalius, konferencijas, aptarnaujant kitus renginius. E. Druskinas vardijo ir kainas: modernus projektorius kainuoja 20–25 tūkst. Eur, mobili scena – 57 tūkst.

Tarybos narių dauguma pritarė projektui, jį laimėjus iš Savivaldybės biudžeto Kultūros centrui įrangai įsigyti per dvejus metus turėtų būti skirta 125 tūkst. Eur. utena-6888

846 Iš viso matė 1 Šiandien peržiūrėjo

Comments 2 komentarai

  1. Aza parašė:

    Absurdas

  2. Jeronimas parašė:

    Geriau pasidomėkit ankstesne šio tipelio veikla

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.