Home » Gallery » Aktualijos » Utenos apskrityje nuo liepos iš šeimų buvo paimti 52 vaikai

Utenos apskrityje nuo liepos iš šeimų buvo paimti 52 vaikai

Utenos apskrityje nuo liepos iš šeimų buvo paimti 52 vaikai

Lapkričio 21 d. Ignalinos rajono savivaldybės administracijoje švietimo, vaikų globos  įstaigų, Socialinių paslaugų centro vadovams,  seniūnijų socialiniams darbuotojams, su vaikais dirbantiems specialistams buvo pristatyti nuo š. m. liepos 1 dienos įsigaliojusios vaiko teisių apsaugos sistemos pokyčiai. Apie tai kalbėjo Utenos apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja Irena Gaigalienė. Tokių skyrių Lietuvoje yra 12. Utenos apskrityje iš viso dirba 31 darbuotojas. Ignalinoje – patarėja Neringa Jefimovienė ir vyr. specialistė Aistė Bučelė. Visi skyriai tiesiogiai pavaldūs Valstybinei vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybai prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos.

Utenos skyriaus vedėja aptarė pagrindinius vaiko teisių apsaugos sistemos principus, kalbėjo apie reagavimo į pranešimus tvarką, pranešimų nagrinėjimą, atsakė į susitikime dalyvavusiųjų klausimus. Ji akcentavo, kad pagrindiniai naujos sistemos išskirtinumai yra centralizuota teisinė sistema, vaiko teisių užtikrinimas visą parą, operatyvus reagavimas (ne vėliau kaip per 6 valandas, o esant policijos pranešimui – per 1 valandą), vaiko balso išklausymas. Užtikrinant vaiko teises savivaldybės yra atsakingos už prevencinių programų įgyvendinimą ir paslaugų vaikui ir šeimai organizavimą. 

Kaip minėjo vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja, šiuo metu sistema dirba taip, kad būtų kuo operatyviau reaguojama į kiekvieną, net ir anoniminį,  pranešimą apie vaiko teisių pažeidimą. Pirmiausia žiūrima, ar vaikui saugu toje aplinkoje. Vaikas atskiriamas nuo tėvų ir globėjų tik išskirtiniais atvejais. Nuo liepos mėnesio Utenos apskrityje buvo 52 atvejai, kai specialistai ištyrę pranešimus, nustatė II grėsmės vaiko saugumui lygį ir vaikai buvo paimti iš nesaugios aplinkos. Ignalinoje tokių atvejų – 4. Teismas patvirtino, kad visais šiais atvejais buvo pasielgta teisingai.

Ignalinos r. savivaldybės administracija

capture

 Utenos apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja Irena Gaigalienė

capture-1

Vaikų teisių apsaugos sistemos pokyčiai pristatomi socialiniams darbuotojams

1858 Iš viso matė 1 Šiandien peržiūrėjo

Comments (1)

  1. Edvardas parašė:

    UTENOS APSKRITYJE NUO LIEPOS IŠ ŠEIMŲ BUVO PAIMTI 52 VAIKAI. Tikrai paimti 52 vaikai????? kodel meluojate kaip delfi.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.