Home » Gallery » Aktualijos » Prieššventiniame šurmulyje uteniškiai neužmiršo dosnumo stokojantiems

Prieššventiniame šurmulyje uteniškiai neužmiršo dosnumo stokojantiems

Prieššventiniame šurmulyje uteniškiai neužmiršo dosnumo stokojantiems

 

Kristina SAKAITĖ

 

Gruodžio mėnesį per Lietuvą keliauja labdaros akcija „Maltiečių sriuba“, kurios metu kviečiama paaukoti vienišiems, nepasiturintiems senyviems žmonėms. Šeštadienį prie šios akcijos prisijungė ir Utenos maltiečiai, pilstę sriubą šalia pagrindinės turgavietės.

Savanoriai palapinėje įsikūrė jau nuo 8 val. ryto, per kelias valandas jie išdalino beveik pusantro šimto litrų barščių, žirnių ir kruopų sriubos, kurią išvirė rėmėjai – kavinės „ Žarija“ ir „ Abuva“. Utenos maltiečių vadovė Diana Tumėnienė džiaugėsi, kad uteniškiai buvo ne mažiau aktyvūs nei pernai, kai paaukojo per 900 Eur. „Akcija buvo sėkminga, džiaugiamės, kad žmonės buvo vieningi, socialiai atsakingi. Sulaukėme daug palaikymo, domėjimosi mūsų veikla. Atsirado žmonių, kurie panoro prisijungti prie maltiečių – vieną savanorę, talkinusią mums nuo pat ryto, jau „užverbavome“… Tačiau sulaukėme prašymų ir tų žmonių, kuriems reikia pagalbos. Jie kviečia aplankyti juos namuose – ateiti nors pasikalbėti“.

Už dubenėlį sriubos uteniškiai aukojo ir po keliasdešimt centų, ir popierines kupiūras. Didžiausia paaukota suma – 50 Eur. Maltiečių vaišes pagausino prekybos centras „Maxima“, dovanojęs du didelius tortus. Per šia akciją tradiciškai, parodydami savo solidarumą, prie savanorių prisijungia žinomi žmonės. Utenoje savanoriams talkino Seimo narys Edmundas Pupinis, Utenos r. savivaldybės meras Alvydas Katinas, pirmuosius dubenėlius sriubos pylė, Utenos kultūros centro šokių ir dainų ansamblio „Vieversa“ vadovė Roberta Macelienė.

Labdaros akcijoje apsilankė ir žymiausias Šiaurės gyventojas – Kalėdų Senelis.

Šiemet uteniškiai paaukojo beveik 1190 Eur. Už surinktas lėšas maltiečiai tęs savo darbus – su dubeniu sriubos lankys senolius, negalinčius namuose pasigaminti karšto maisto. Pasak D. Tumėnienės, už šią sumą bus galima išvirti per tūkstantį litrų sriubos, vis tik didžiąją išlaidų dalį lankant senelius sudaro kuras.

Utenoje ir Vyžuonose savanoriai lanko beveik 40 senelių. Mieste – kartą per savaitę, o kaime – du kartus vienišus žmones pasiekia ne tik dubenėlis sriubos. Maltiečiai sako, kad artimųjų neturintiems arba jų retai lankomiems garbaus amžiaus žmonėms ypač svarbi galimybė pabendrauti, pasipasakoti savo džiaugsmus ir rūpesčius.

dsc_0175

Šeštadienį per pusdienį savanoriai išdalino beveik pusantro šimto litrų sriubos  / Kristinos Sakaitės nuotraukos

dsc_0192

Prie maltiečių prisijungė ir sriubą pilstė Seimo narys Edmundas Pupinis 

dsc_0187

Utenos maltiečių vadovė Diana Tumėnienė su svečiu iš Šiaurės

dsc_0220 dsc_0222 dsc_0224 dsc_0200 dsc_0213

dsc_0207 dsc_0215

dsc_0221

dsc_0202

dsc_0180

dsc_0225

dsc_0172

 

 

1047 Iš viso matė 1 Šiandien peržiūrėjo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.