Home » Gallery » Aktualijos » Svarbiausia socialinės atsakomybės dalis – dialogas

Svarbiausia socialinės atsakomybės dalis – dialogas

Svarbiausia socialinės atsakomybės dalis – dialogas

Metams baigiantis galima pasidžiaugti, kad socialinis dialogas įgauna vis spartesnį pagreitį daugelyje šalies įmonių. Ne išimtis ir „Utenos trikotažas“. Ši įmonė savo pavyzdžiu įrodo, kaip svarbu rūpintis kiekvieno kolektyvo nario gerove, nes nuo to priklauso darbuotojų motyvacija, bendras įmonės emocinis klimatas ir darbo rezultatai.

Pastaruosius keletą metų „Utenos trikotažas“ sparčiai auga, nuolat daugėja užsakymų, todėl itin svarbu efektyviai valdyti gamybos procesus ir užtikrinti darbuotojų našumą bei motyvaciją. Ši dažniausiai siejama su darbo užmokesčiu, tačiau ne tik jis yra svarbus, siekiant efektyvinti komandos darbą ir palaikyti darbuotojų našumą. Nemažiau svarbu investuoti į darbo santykių ir vidinės kultūros stiprinimą.

Investuoti į darbo santykių ir motyvuojančios vidinės kultūros stiprinimą „Utenos trikotažas“ rimčiau pradėjo dar 2006 m., kai bendrovei buvo suteiktas tarptautinės socialinio atsakingumo organizacijos socialinės atskaitomybės SA 8000 sertifikatas, įrodantis organizacijos socialinio atsakingumo sistemos geriausios praktikos standarto reikalavimų atitikimą.

Reikia paminėti ir tai, kad „Utenos trikotažo“ darbuotojų teises gina ne tik įdiegtas socialinės atskaitomybės standartas, Darbo kodeksas, bet ir kasmet atnaujinama kolektyvinė sutartis. Ji darbuotojams užtikrina didesnę apsaugą, mažina administracinį mechanizmą, padeda sklandžiau komunikuoti ir rasti bendrus susitarimus tarp įmonės ir jos darbuotojų. Ši sutartis darbuotojams svarbi ne vien kaip papildoma teisinė apsauga, bet ne mažiau reikšmingos yra joje numatomos socialinės garantijos. Įmonės istorijos ir tęstinumo dalimi tapo ir profesinė sąjunga, atstovaujanti beveik 800 darbuotojų kolektyvui, nes didelėse įmonėse neišvengiamai kyla ir saugos, ir sveikatos, ir apmokėjimo klausimų, iššūkių tinkamai komunikuoti. Profesinė darbuotojų sąjunga padeda lanksčiai spręsti visus šiuos klausimus ir produktyviai įsilieti į socialinį dialogą.

img_0020

Kolektyvinė sutartis pasirašoma visą mūsų įmonės gyvavimo laikotarpį, šiuo metu taip pat vyksta derybos. Į šią sutartį įtraukta daug socialinių klausimų: mirties pašalpos, kalėdinės šventės, nemokami skiepai nuo gripo, galimybė nemokamai naudotis treniruoklių sale. Be to, darbo užmokestis už darbą naktį padidintas daugiau nei numatyta DK, už maistą įmonės valgykloje susitarta mokėti mažiau“, – konstruktyvių derybų pranašumus įvardijo „Utenos trikotažo“ profesinės sąjungos pirmininkė Vilija Bierontienė.

Darbo kodeksas neaprėpia visų sričių, kurios yra aktualios konkrečioms įmonėms, jų veiklos specifikai, todėl kiekviena brandi organizacija turėtų prisiimti šią atsakomybę ir diegti papildomas formas sklandžiam bendravimui su savo kolektyvu. Tokį poreikį jaučiame ne tik iš savo darbuotojų, bet ir užsakovų, kurie kelia vis aukštesnius standartus eksportuojamiems gaminiams“, – sako „Utenos trikotažo“ personalo vadovė Sandra Vireikytė.

Daugiau informacijos apie socialinį dialogą galima rasti interneto svetainėje www.socdialogas.lt

projekto-partneriu-logo

603 Iš viso matė 2 Šiandien peržiūrėjo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.