Home » Sportas » Sausakimšoje Utenos arenoje „Juventus“ įveikė „Neptūną“

Sausakimšoje Utenos arenoje „Juventus“ įveikė „Neptūną“

Sausakimšoje namų arenoje sekmadienį rungtyniavęs Utenos „Juventus“ klubas 88:80 patiesė Klaipėdos „Neptūno“ krepšininkus ir nutraukė trijų pralaimėjimų seriją Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“). Tuo pačiu uteniškiai tapo pirmuoju klubu įveikusiu uostamiesčio ekipą savoje arenoje, iki šiol nė vienai ekipai nepavyko to padaryti.

Rungtynių taškų sąskaitą taškais iš po krepšio atidarė Gytis Masiulis, sekančioje atakoje „Juventus“ gretose galingu dėjimu atsakė Martinas Gebenas (2:2). Netrukus varžovai pridėjo dar vieną dvitaškį, šį kartą jo autorius – Jerai Grantas, tačiau uteniškiai varžovų į priekį nepaleido ir po dar vieno M.Gebeno dvitaškio rezultatą išlygino (4:4). Puolime įsivažiavę Žydrūno Urbono auklėtiniai po taiklaus D. Bičkauskio baudos metimo išsiveržė į priekį, o po Vaido Čepukaičio vizito prie baudų metimo linijos skirtumas tarp komandų išaugo iki keturių taškų (10:6). Iki ketvirčio pabaigos likus kiek mažiau nei minutei Simo Galdiko taškai leido „Neptūnui“ vėl susigrąžinti turėtą pranašumą, tačiau paskutinėmis sekundėmis tritaškį įsmeigęs Gytis Radzevičius suteikė šeimininkams dviejų taškų persvarą (17:15).

Antrąjį kėlinį klaipėdiečiai pradėjo pelnydami penkis taškus be atsako ir susigrąžindami pirmaujančios komandos vaidmenį į savo rankas (17:20). Tačiau neilgai trukus Aleksandras Zacharovas įsmeigė tolimą metimą ir rezultatą išlygino ir nuo šio momento aikštelėje užvirė kova taškas į tašką (20:20). Įpusėjus ketvirčiui M.Runkauskas realizavo du tritaškius iš eilės, kurie „Juventus“ leido atitrūkti nuo varžovų šešių taškų skirtumu (30:24). Pirmosios rungtynių dalies antroje pusėje apsukų nesumažinę uteniškiai toliau tolo, o po M.Runkausko taiklių baudų metimų įgijo dviženklę persvarą (36:26).

Trečiojo ketvirčio pradžioje abi komandos apsikeitė taikliais tolimais metimais, „Neptūno“ komandoje pasižymėjo K.Weaveris, „Juventus“ – D.Bičkauskis (40:31). Netrukus M.Gebenas pridėjo dvitaškį ir šeimininkai susigrąžino vienuolikos taškų pranašumą (42:31). Sėkmingesnę atkarpą sužaidę uostamiesčio krepšininkai sugebėjo sumažinti savo deficitą, po G.Masiulio baudos metimų jis aptirpo iki penkių taškų (55:50). Vis gi per likusį laiką šeimininkai varžovų arčiau nebeprisileido ir kėlinį užbaigė turėdami  aštuonių taškų pranašumą (62:54).

Lemiamą kėlinį  „Neptūnas“ pradėjo Džiugo Slavinsko dvitaškiu, savo ruožtu uteniškiai atsakė penkiais taškais iš eilės ir susigrąžino turėtą rekordinį vienuolikos taškų pranašumą (67:56). Tačiau tai lengvesnio gyvenimo „Juventus“ komandai negarantavo, klaipėdiečiai pataikė kelis tolimus metimus ir sumažino savo atsilikimą iki trijų taškų (70:67). Ketvirčiui persiritus į antrąją pusę J.Grantas ataką užbaigė galingu dėjimu ir išlygino rungtynių rezultatą (73:73). Galiausiai situaciją stabilizavę „Juventus“ krepšininkai iškovojo pergalę ir nutraukė trijų nesėkmių seriją (88:80).

Nugalėtojų gretose po 18 taškų pelnė Marius Runkauskas (4/8 trit., 4/5 baud., 3 atk. kam., 18 naud.) ir Tomas Dimša (3/5 trit., 5 rez. perd., 3 atk. kam., 18 naud. bal.), 15 – Dovis Bičkauskis (1/1 trit., 8/10 baud., 6 atk. kam., 4 rez. perd., 26 naud.), 14 – Martinas Gebenas (10 atk. kam., 3 rez. perd., 24 naud.), 9 – Gytis Radzevičius (7 atk. kam.), 7 – Aleksandras Zacharovas (3 atk. kam.), 4 – Karolis Guščikas (2/2 dvit., 3 atk. kam.), 3 – Vaidas Čepukaitis.

„Neptūno“ komandoje išsiskyrė Jerai Grantas (3/3 dvit., 10/10 baud., 16 tšk., 3 atk. kam., 3 rez. perd., 1 blk.).

vgi_2133

Į naudingiausiųjų LKL žaidėjų penketą patekęs „Juventus“ lyderis D. Bičkauskis sužaidė naudingiausias sezono rungtynes ir padėjo savo ekipai nutraukti trijų pralaimėjimų seriją iškovojant pergalę prieš „Neptūną“. Gynėjas per 30 minučių pelnė 15 taškų, atkovojo 6 kamuolius ir surinko 24 naudingumo balus.