Home » Gallery » Aktualijos » Teismo nuosprendis Utenos merui – ir apkaltintas, ir išteisintas

Teismo nuosprendis Utenos merui – ir apkaltintas, ir išteisintas

Teismo nuosprendis Utenos merui – ir apkaltintas, ir išteisintas

Už tai, kad piktnaudžiavo savo, kaip mero, statusu siekdamas asmeninės nematerialios naudos, ir dėl to didelės žalos patyrė valstybė, Utenos rajono savivaldybės merui Alvydui Katinui skirta 8473,5 Eur, bauda. Tokį sprendimą penktadienį paskelbė Panevėžio apygardos teismas.

Teismas padarė išvadą, kad meras, į savo kabinetą pasikvietęs akcinės bendrovės vadovą dėl buvusios Lietuvos Respublikos ministro pirmininko sekretoriato Džiuljeta Žiugždienė nuosavo namo remonto ir perdavęs jam namo raktus, derino aiškiai privataus pobūdžio reikalus, ir tai rodo jo asmeninį suinteresuotumą, pasinaudojant savo įtaka, padėti aukštas pareigas užimančiai valdininkei.

„Toks A. Katino veikimas Ministro Pirmininko sekretoriato vadovės interesais, teismo požiūriu, peržengė jam suteiktų įgaliojimų ribas ir sukėlė akivaizdų interesų konfliktą“, – konstatavo bylą nagrinėjęs teisėjas Valdas Ciesiūnas.

D. Žiugždienę teismas pripažino kalta dėl dokumento suklastojimo, už tai moteriai skirta 125 MGL arba 4707 eurų dydžio bauda.

dsc_0432

Alvydas  Katinas / Redakcijos arcyvo nuotrauka

 

Bylos duomenimis nustatyta, kad D. Žiugždienei ir jos dukrai priklausančio namo remontas buvo atliktas iki 2014 m. kovo 4 d. Tik praėjus kuriam laikui po remonto, D. Žiugždienė atgaline data parašė prašymą, datuotą 2013 m. lapkričio 12 d., AB „Utenos melioracija“ direktoriui suremontuoti jos namą. Prašyme moteris nurodė tikrovės neatitinkančią informaciją.

„Minėto prašymo, kurio pagrindu įteisinamas pastato remontas bei daromi atsiskaitymai, pasirašymas atgaline data pagal Baudžiamąjį kodeksą pripažintinas kaip dokumentų klastojimas“, – nuosprendyje pažymėjo teismas.

Teismas išteisino A. Katiną ir D. Žiugždienę dėl kitų jiems inkriminuotų nusikalstamų veikų. A. Katinas išteisintas dėl prekybos poveikiu, neįrodžius, kad jis dalyvavo padarant šį baudžiamąjį nusižengimą, o D. Žiugždienė išteisinta dėl turto legalizavimo, turto iššvaistymo ir piktnaudžiavimo. Teismas nurodė, kad kaltinamoji nepadarė veikų, turinčių nusikaltimo ar baudžiamojo nusižengimo požymių.

Panevėžio apygardos teismo nuosprendis per 20 dienų gali būti skundžiamas Lietuvos apeliaciniam teismui.

Panevėžio apygardos teismo informacija

468 Iš viso matė 1 Šiandien peržiūrėjo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.