Home » Aplinkosauga » Dusetose sumedžiotas vilkas

Dusetose sumedžiotas vilkas

Dusetose sumedžiotas vilkas

Seną plėšrūną, kuris ne kartą puldinėjo naminius gyvulius, Dusetų seniūnijoje medžiotojai jau tykojo seniai. Medžiotojo šūvio vilkas vis išvengdavo. Šis laukinis žvėrys yra labai gudrus ir tai jį išgelbėdavo ir jis netapdavo medžioklės trofėjumi.

 Pastaruoju laiku šiose vietovėse vilkai pradėjo puldinėti namines avis, kitus gyvūnus. Įsidrąsindavo ir net prie sodybų priartėdavo.

Praėjusį šeštadienį medžiotojų klubo „Kavoliai“ medžiotojai atvyko į Dusetų seniūniją, netoli Pakniškių kaimo. Tiesa, vilko medžioklei gamta buvo labai nepalanki. Tą dieną gausiai snigo, pustė. Akimirksniu gyvūno pėdsakai dingdavo sniege.  Bet kai ant šviežio sniego medžiotojai pamatė vilko pėdsakus, suprato, kad plėšrūnas klajoja šalia.

 Šį kartą sėkmė lydėjo ne vilką, o medžiotojus. Taikliu šūviu medžiotojų klubo „Kavoliai“ medžiotojas vilnietis Paulius Kibiša patiesė miško gyvūną. Paulius jau medžioja dešimtmetį, bet tik šiemet nusišypsojo sėkmė. Vilkas jo trofėjų sąraše – pirmasis.

Sumedžioti vilką kiekvieno medžiotojo svajonė, ne kiekvienam ir gyvą vilką tenka pamatyti.

Gal labiausiai medžiotojų sėkme džiaugiasi šio krašto ūkininkai, kurių gyvuliai dabar bus saugesni.

Nors šalyje vilkas priskirtinas saugomoms rūšims, dėl didelės šių žvėrių pridaromos žalos Lietuvai padaryta išimtis – juos leidžiama medžioti. Vilkų medžioklė mūsų šalyje yra ribojama nustačius jos laiką ir leidžiamų sumedžioti žvėrių skaičių. Pagal Medžioklės Lietuvos Respublikos teritorijoje taisykles vilkų medžioklės sezonas prasideda spalio 15 d. ir tęsiasi iki balandžio 1 d. (išnaudojus sumedžiojimo limitą, sezonas užbaigiamas anksčiau).

Zarasų r. savivaldybės administracija

999 Iš viso matė 1 Šiandien peržiūrėjo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.