Home » Sveikata » Pusmetis po maitinimo reformos: vaikai stebisi, kodėl varškėčiai rudi ir kur dingo firminės bandelės

Pusmetis po maitinimo reformos: vaikai stebisi, kodėl varškėčiai rudi ir kur dingo firminės bandelės

Pusmetis po maitinimo reformos: vaikai stebisi, kodėl varškėčiai rudi ir kur dingo firminės bandelės

Augustina BARZDAITĖ

Dar prieš pat rugsėjį naujovės, skatinančios sveikesnę mitybą mokyklose ir darželiuose, sukėlė didelį visuomenės susidomėjimą, nerimavo ne tik maitinimo paslaugas teikiančios bendrovės, bet ir tėveliai, vaikai bei valgyklų darbuotojai. Pasikeitus valgiaraščiui, ugdymo įstaigų valgyklų patiekaluose sumažėjo cukraus bei druskos, uždrausta prekiauti glaistytais sūreliais, valgomaisiais ledais, pradėta dažniau gaminti žuvies patiekalus, siūloma daugiau daržovių.

Domėjomės, kokia situacija Utenos ugdymo įstaigose šiandien, praėjus pusei metų nuo naujovių įsigaliojimo. Pietų pertraukų metu kalbinome skirtingų mokyklų moksleivius bei mokytoją, Utenos Adolfo Šapokos gimnazijos valgyklos darbuotoją Vilmą Morozovienę, lopšelio-darželio „Pasaka“ direktorę Dalią Bislienę ir lopšelio-darželio „Saulutė“ auklėtoją Gitaną Liuimienę.

***

Mykolas:  Valgykloje tikrai lankausi rečiau, nes maistas nebe toks skanus. Vietoje to einu į parduotuvę bandelių, sumuštinių ar kebabų, nors tai, ką nusiperku parduotuvėje, nėra taip sveika kaip valgykloje. Tai daro ir dauguma mano bendraklasių.

G. Liuimienė:  Vaikai  pastebėjo, kad varškėčiai nusidažė ruda spalva, nes pasikeitė miltai, nebeliko įprastų blynų ar vietoje kotletų atsirado troškinys. Iš esmės, kuo vaikas jaunesnis, tuo prie pokyčių prisitaiko lengviau. Vyresni vaikai atskiria kokybę, kelia klausimus, domisi patiekalais, tačiau jų nuomonę, kas skanu, o kas ne, veikia ir grupės draugų nuomonė.

<…>

Visą straipsnį skaitykite šeštadienio „Utenos apskrities žiniose“ .

_20190114_201934

Gimnazijų valgyklose sumažėjo pietaujančių moksleivių / Augustinos Barzdaitės nuotraukos

guliasas

Guliašas

vireja-vilma-morozoviene

Adolfo Šapokos gimnazijos valgyklos darbuotoja Vilma Morozovienė

ryziu-kose

Ryžių košė

varskeciai

Varškėčiai

kotletas

Kotletas

1590 Iš viso matė 2 Šiandien peržiūrėjo

Comments 2 komentarai

  1. Rima parašė:

    O mano anukes maistu mokykloje nesiskundzia, sake labai skanu ir viska valgo. Reikia ir namuose nuo mazu dienu valgyt sveika maista, o ne picas ir hotdogus su cocacola ir bulvytemis…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.