Home » Kultūra » Vietoj bunkerio – paminklas feisbukui

Vietoj bunkerio – paminklas feisbukui

Vietoj bunkerio – paminklas feisbukui

Prieš savaitę Utenos meno mokyklos dailės skyriaus kieme išdygo neįprasta skulptūra – paminklas socialiniam tinklui „Facebook“. Mėlyna f raidės formos metalinė skulptūra tarp Senojo pašto pastatų – skulptoriaus, keramiko Giedriaus Mazūro sumanymas. Idėjos autorius sako iš pradžių planavęs nauju kūriniu papildyti savo kuriamą skulptūrų parką Antalgėje (Utenos r.), tačiau didelio susidomėjimo sulaukęs darbas mokyklos kieme turbūt užsibus ilgiau.

„Skulptūra čia atvežta iš Utenos krašto dailininkų parodos, vykusios Kultūros centre, bet ar ji stovės tik laikinai, dar nenusprendžiau – žmonėms ji patinka, daug kas fotografuojasi. Buvo įdomiausia, kai kitą rytą po pastatymo įsijungiau feisbuką ir matau, kad daug mokinių deda profilio nuotraukas nusifotografavę prie šios skulptūros. Ji turi poveikį…“ – kalbėjo G. Mazūras.

Įgyvendinti idėją menininkui padėjo metalo meistras Ramūnas Klimanskas.

Šiuolaikinę skulptūrą sukūręs G. Mazūras ironiškai žvelgia į tai, ko esame nusipelnę ir pabrėžia, kad sukurtas darbas tampa gyvas tik tuomet, kai kalba, kai turi savo istoriją. Kai jos nežinome, skulptūra tėra metalo gabalas. Paklaustas, kiek laiko per dieną pats skiria bendravimui internetu socialiniame tinkle skulptūros autorius sako valandų neskaičiuojantis.

„Man feisbukas patinka, daugeliui žmonių jis padėjo susikurti gyvenimus, tačiau dažnai socialiniuose tinkluose žmonės pateikia save ne taip, kaip jie jaučiasi iš tiesų, o taip, kaip norėtų atrodyti kitiems. Tai  fikcija, – sako G. Mazūras ir priduria, kad ši skulptūra turi dvi istorijas.  – Vienos nenorėčiau pasakoti, o kita tokia: kai vyko konkursas, ar statyti Vytį, ar bunkerį Lukiškių aikštėje, man kilo minčių – ar  esame to verti ? Į bunkerį lendama, kai vyksta rezistencija, žmonės prieš kažką kovoja, o mes ar kovojam?.. Kodėl aš, būdamas Lietuvos patriotas ir mylėdamas savo šalį, turiu eiti į biblioteką ar knygyną nupirkti vaikui vadovėlį, parengtą žmogaus, kuris šaudė partizanus? <…> Pagalvojau, gal mes neverti Vyčio ir bunkerio, gal mes verti štai tokio feisbuko, kurį pastatai didelėje aikštėje, pajungi Wi Fi, ant skulptūros susėda vaikai ir naršo, naršo…“.

Utenos apskrities žinių“ informacija ir nuotraukos

dsc_0221 dsc_0215 dsc_0218

686 Iš viso matė 1 Šiandien peržiūrėjo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.