Home » Gallery » Verslas » „Brexit“ akivaizdoje gamybininkai kviečia emigrantus grįžti į Lietuvą

„Brexit“ akivaizdoje gamybininkai kviečia emigrantus grįžti į Lietuvą

„Brexit“ akivaizdoje gamybininkai kviečia emigrantus grįžti į Lietuvą

Nerimstant „Brexit“ chaosui ir augant neapibrėžtumui dėl Lietuvos piliečių padėties Didžiojoje Britanijoje, viena didžiausių Lietuvos verslo grupių – SBA – kviečia išvykusius tautiečius grįžti į Lietuvą ir siūlo jiems darbą. Į tėvynę sugrįžę piliečiai ne tik pretenduos į valstybės žadamą paramą, bet ir naudosis SBA įmonėse taikomu darbuotojų skatinimo paketu.

 Dėl „Brexit“ dalis emigrantų žada grįžti iš Didžiosios Britanijos, tačiau abejoja ar pavyks gimtinėje įsidarbinti ir gauti deramą atlygį. Norime juos nuraminti SBA grupės nekilnojamojo turto, baldų ir tekstilės įmonėse vien šiuo metu turime ką pasiūlyti mažiausiai pusšimčiui įvairios kvalifikacijos žmonių“, – teigia SBA viceprezidentė Jolanta Grašienė.

Pavyzdžių netrūksta

Beveik po ketverių metų iš Jungtinės Karalystės prieš kelis mėnesius grįžo ir SBA grupės įmonėje „Utenos trikotažas“ jaunesniuoju inžinieriumi įsidarbino Tadas Bražėnas.

Iš Anglijos mane parginė gimtinės trauka. Nors ten atlyginimas buvo trečdaliu didesnis, tačiau didelę dalį pajamų išleisdavau būsto nuomai ir pragyvenimui. O dirbti bei užsidirbti galima ir Lietuvoje, jeigu tik netingėsi ir stengsiesi“, tikina 26-erių buvęs emigrantas.

Šilutiškis Vladimiras Nikiforovas Didžiojoje Britanijoje dirbo ir su šeima gyveno net šešerius metus, bet nusprendė grįžti ir įsidarbino „Šilutės balduose“ elektriku – automatikos inžinieriumi.

Ten turėjau gerai apmokamą darbą, dirbo ir žmona, gyvenome išsinuomotame name, tačiau su vaikais nusprendėme, kad ne atlyginimas svarbiausia. Norisi gyventi šalia artimųjų, draugų, savo gimtinėje. Nors dabar gaunu mažesnį atlyginimą nei Anglijoje, tačiau jis užtikrina gerą gyvenimo kokybę Lietuvoje“, – grįžimo argumentus dėsto šilutiškis.

Siūlomas papildomų naudų paketas

Emigrantams ir ne tik jiems mes siūlome dirbti įvairiose pozicijose – ir reikalaujančiose aukštesnės kvalifikacijos, ir ne tokios aukštos. Pavyzdžiui, šiuo metu „Utenos trikotažas“ ieško gamybos padalinio vadovo, vyresniojo buhalterio“, – sako SBA Personalo vadovas Edis Kasperavičius.

Pasak jo, priklausomai nuo kvalifikacijos ir užimamų pareigų SBA įmonėse galima uždirbti ir 1000, ir 1500, ir 2000 eurų „į rankas“.

tadas-brazenas

Tadas Bražėnas grįžęs iš emigracijos įsidarbino „ Utenos trikotaže“ 

1138 Iš viso matė 2 Šiandien peržiūrėjo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.