Home » Nusikaltimai » „Utenos melioracijos“ vadovui teismas skyrė baudą

„Utenos melioracijos“ vadovui teismas skyrė baudą

„Utenos melioracijos“ vadovui teismas skyrė baudą

 

Utenos rajono savivaldybės mero neteisėtus nurodymus vykdęs akcinės bendrovės „Utenos melioracija“ generalinis direktorius Liuonius Purvinis išgirdo apkaltinamąjį nuosprendį. Sausio 18 dieną Utenos apylinkės teismas jį pripažino kaltu dėl apgaulingo apskaitos tvarkymo ir skyrė jam 140 MGL (5 tūkst. 272 Eur) dydžio vertės baudą.

Panevėžio apygardos teismas konstatavo, kad 2013 metais į savo kabinetą pasikvietęs AB „Utenos melioracija“ generalinį direktorių, Utenos r. savivaldybės meras nurodė jam suremontuoti tuometei Lietuvos Respublikos ministro pirmininko sekretoriato vadovei ir jos dukrai priklausantį namą, taip siekdamas padėti aukštas pareigas užimančiai valdininkei.

Po to, kai šia istorija susidomėjo Specialiųjų tyrimų tarnybos Panevėžio valdybos pareigūnai, namo bendrasavininkė Džiuljeta Žiugždienė suskubo parašyti atgaline data prašymą AB „Utenos melioracija“ direktoriui suremontuoti jos namą. Prašyme moteris nurodė tikrovės neatitinkančią informaciją.

Iš šios korupcinio pobūdžio bylos kaip atskiras buvo atskirtas tyrimas dėl galimai nusikalstamų AB „Utenos melioracija“ generalinio direktoriaus  veiksmų. Ikiteisminį tyrimą šioje byloje atliko Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Šiaulių ir Panevėžio apygardos valdybos pareigūnai, o tyrimui vadovavo ir valstybinį kaltinimą teisme palaikė Panevėžio apygardos bei Utenos apylinkės prokuratūrų prokurorai.

Ikiteisminio tyrimo metu surinktais duomenimis, nuo 2013 metų lapkričio iki 2014 metų kovo mėnesio pradžios bendrovė „Utenos melioracija“ savo lėšomis remontavo D. Žiugždienės namą, nesant jos prašymo atlikti remontą ir šio objekto nerodant bendrovės apskaitoje. Šiam remontui buvo perkama daug ir įvairių statybinių medžiagų, kurios buvo nurašomos kaip sunaudotos kituose objektuose. Kai kurios statybinės medžiagos, pavyzdžiui, šiferis, dokumentuose „pavirto“ vamzdžiais. Prie D. Ž. namo dirbusiems statybininkams darbo laiko apskaitos žiniaraščiuose buvo nurodomi kiti bendrovės objektai, kuriuose jie neva tuo metu dirbo.

Lietuvos Respublikos prokuratūra

1406 Iš viso matė 1 Šiandien peržiūrėjo

Comments 3 komentarai

 1. patis parašė:

  Dabar purvinis Utenoja griovius validamas uzdirbs 50 000…. .Tik tegu galutinai isvalo,o ne kaip dabar parodita planuosia pusiau valita,pagrininiai visai nevalita ir kur medziais apaugia,bei bebrai uzsiveisia.

 2. ZUOSIA parašė:

  tAI KADEL MERO IR PURVINIO BILOS NEAPJUNKTOS I VIENA

 3. Rinkėjo klausimas parašė:

  Kandidatui į deputatus Liuoniui Purviniui. Kandidate, jūsų deklaracijoje nurodyta už 2017 metus pajamos 22868,55 Eur.sumokėta mokesčių 2717 Eur. Minusavus mokesčius ir padalinus pajamas iš 12 gaunasi, kad jūs kas mėnesi uždirbdavote, gaudavote po 1679,30 eur. į rankas – https://kandidatustatistika.lt/topai/kandidatu-pajamos/57/8
  Pasidalinkite prašom su rinkėjais gerąja patirtimi kaip galima iš tokios piniginės sumos išlaikyti nuosavą žvėryną, namą, nekalbant apie kitas išlaidas. Pamokinkite mus, nemokančius taip gyventi ir mes jus ne į savivaldybę, į Prezidentus išrinksime. Nes su tokiomis pajamomis retas sugeba taip gyventi kaip jūs gyvenate.
  P.S. O gal jūs vargstate, sunkiai suduriate galą su galu, tik nieks to nežino. Gal jums reikalinga parama. Nurodykite sąskaitą, pervesiu kiek tai eurų, vien tik dėl to, kad žvėreliai nebadautų.
  Rinkėjas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.