Home » Sveikata » Utenos apskrityje skarlatina susirgo 11 vaikų

Utenos apskrityje skarlatina susirgo 11 vaikų

Utenos apskrityje skarlatina susirgo 11 vaikų

 

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Utenos departamentas informuoja, kad š. m. sausio mėn. užregistruota 11 susirgimų skarlatina Utenos apskrityje. Sirgo 29 metų amžiaus vaikai.

Pranešame, kad skarlatina yra ūmi infekcinė liga, kurios sukėlėjas – streptokokas. Liga pradžioje pasireiškia karščiavimu (39-40 laipsnių temperatūra), gerklės skausmu, kartais skauda pilvą, vemiama. Vėliau, per 24–48 val. nuo simptomų pradžios, liga pasiekia įkarštį, kuomet yra išberiama oda (nugara, krūtinė, šonai, juosmuo, galūnės) ir pažeidžiama burnos gleivinė (burnos gleivinės paraudimas, padidėja tonzilės, atsiranda apnašos ant liežuvio). Ligos inkubacinis periodas trunka 1-3 d., rečiau 7 d. ir daugiau.

Dažniausiai visiškai pasveikstama, tačiau retais atvejais, galimos komplikacijos (ausų uždegimas, gerklų uždegimas ir kt.).

Pagrindinis infekcijos šaltinis yra skarlatina sergantis ligonis, arba bakterijos nešiotojas. Skarlatina perduodama oro lašeliniu būdu, nuo kalbančio, kosinčio ir čiaudinčio infekuoto asmens. Galima užsikrėsti ir netiesiogiai liečiant streptokokais užterštus aplinkos daiktus, o užsikrėtimas per streptokokais užkrėstą maistą, vandenį gana retas.

Skiepų nuo šios ligos nėra.

skarlatina-u-detej-simptomy-i-lechenie-maincover-1489420901-jpg-700x400

Siekiant išvengti susirgimo skarlatina rekomenduojama:

• Pastebėjus pirmuosius ligos simptomus, ligonį izoliuoti, informuoti vaiko tėvus ir rekomenduoti nedelsiant kreiptis medicininės pagalbos į asmens sveikatos priežiūros įstaigą.

Teisės aktų nustatyta tvarka grupėje vykdyti nuolatinį valymą ir dezinfekciją.

Grupę lankančių vaikų tėvus informuoti apie įtariamus susirgimus skarlatina bei reikalingas profilaktikos priemones namų aplinkoje. Pateikiant informaciją tėvams, būtina supažindinti su pirmaisiais ligos požymiais, kad pastebėjus juos, vaikas nebūtų vedamas į darželį ir laiku būtų kreipiamasi medicininės pagalbos.

Primename, kad vadovaujantis Lietuvos higienos normos nuostatomis, vaiką draudžiama į ikimokyklinio ugdymo įstaigą priimti jei turi, užkrečiamųjų ligų ar kitų ūmių sveikatos sutrikimų požymių (karščiuoja, dūsta skundžiasi skausmu, viduriuoja, vemia, turi nežinomos kilmės bėrimų), taip pat turi utėlių ar glindų.

6136 Iš viso matė 1 Šiandien peržiūrėjo

Comments 2 komentarai

  1. Mantas parašė:

    Pirmi uzfiksuoti susirgima prasidejo nuo sausio 13d.
    Manau jeigu butu tam tikros istaigos(specialistai) emesi veiksmu(kaip ir priklauso), tai tikrai nebutu susirge NET 11vaiku.

  2. Danutė parašė:

    Gerai,kad nėra skarlatinai skiepų,o tai baugintų visais „frontais“.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.