Home » Sveikata » Ignalinos rajone nustatytas padidintas arseno kiekis

Ignalinos rajone nustatytas padidintas arseno kiekis

Ignalinos rajone nustatytas padidintas arseno kiekis

 

Utenos valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) laikinai uždraudė naudoti maistui geriamąjį vandenį, tiekiamą iš bendrovės „Ignalinos vanduo“ Mažėnų vandenvietės, skelbiama VMVT pranešime.

Šios vandenvietės tiekiamu geriamuoju vandeniu aprūpinami 53 kaimo gyventojai.
Pranešime skelbiama, kad sprendimas priimtas po to, kai Ignalinos VMVT, vykdydama planinę geriamojo vandens kontrolę, paėmė ištirti vandens mėginį iš bendrovei „Ignalinos vanduo“ priklausančios Mažėnų kaimo vandenvietės.
Ištyrus Nacionaliniame maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo institute, vandens mėginyje buvo nustatytas padidintas toksinio (cheminio) rodiklio – arseno kiekis – 19,1 mikrogramai/l, kai maksimali leistina norma – 10 mikrogramai/l.
VMVT ekspertų teigimu, gyventojai supažindinti su draudimu, jiems paaiškinta, kad kurį laiką vandenį bus galima naudoti tik buitinėms reikmėms. „Ignalinos vanduo“ įsipareigojo užtikrinti alternatyvų geriamojo vandens tiekimą, aprūpinti žmones saugiu vandeniu iš kitų šaltinių.

Institucijos kol kas neturi galutinio atsakymo, kokia yra randamo arseno kilmė.
Arsenas yra metalas, kuris gali būti mažakraujystės, neuritų, odos uždegimų, nuplikimo, galvos skausmų, skrandžio-žarnyno, kvėpavimo takų, neuropatijos, anemijos, regėjimo, klausos, hemodinamikos sutrikimų ir kitų neigiamų padarinių priežastis.
Vandens, užteršto arsenu, negalima gerti, tačiau jį galima naudoti buitinėms ir techninėms reikmėms.

vandens_kranas_1

617 Iš viso matė 1 Šiandien peržiūrėjo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.