Home » Pro dienų prizmę » Į Uteną perkelsime tris ministerijas

Į Uteną perkelsime tris ministerijas

Į Uteną perkelsime tris ministerijas

Regina GUNTULYTĖ-RUTKAUSKIENĖ

Prasidėjo nauji, 2019, metai. Jau pernai šalyje įsibėgėjo įvairios pertvarkos, rekonstrukcijos, įstaigų sujungimai, perkėlimai ir kitokie -imai. Antai paskaičiuota, kad Žemės ūkio ministerijos perkėlimas į Kauną tekainuos vieną milijoną eurų. Smulkmena, apie tai net diskutuoti neverta. Didžiulis privalumas – ministerija „susitrauks“. Jau dabar apie 40 procentų jos darbuotojų atsisakė važinėti į Kauną. Ir pastato ministerijai pakaks dvigubai mažesnio. O Kaunui – garbės iki ausų. Dar porą ministerijų (iš keturiolikos) perkels ir beveik užmirštas titulas „laikinoji sostinė“ gali pavirsti realybe. O tada iki tikro sostinės vardo įteisinimo liks vos vienas žingsnis.

Manau, atėjo laikas sukrusti ir mums. Kol kas esame tik Rytų Aukštaitijos sostinė. Jei nedėsime pastangų – tokie ir liksime. Na, dar turime Laimės miesto titulą. O ko mums trūksta iki pilnos laimės? Nežinote? O aš žinau.

Iki pilnos laimės Utenoje trūksta bent trejeto ministerijų. Sakysite – nesąmonė? Nieko panašaus. Mūsų seimūnai ar kiti valdžios vyrai dar ne tokias nesąmones sugalvoja, kurias mes visi turime vykdyti. O čia tik draugiškas pasiūlymas pagerinti uteniškių gyvenimą ir įvaizdį. Vilnius net nepajustų tokio nuostolio. Anaiptol – jiems būtų šimtaprocentinio pelno biznis. Ne vieną dešimtį milijonų susižertų į kišenę be jokio vargo. Tereikėtų parduoti didžiulius buvusių ministerijų pastatus prestižinėse dabartinės sostinės vietose. O mums dar plačiau nusišypsotų laimė.

Pradžiai siūlyčiau atsivilioti Švietimo, mokslo ir sporto ministeriją. Patalpų jiems ilgai ieškoti nereikėtų – buvusios bendrovės „Statva“ pastatas bet kokiai ministerijai gėdos nepadarytų. Švietimo ir mokslo įstaigų Utenoje apstu, turime net kolegiją. Sportininkų – taip pat prisiauginome. Atsiradus ministerijai gal ir koks universitetas į Uteną iš paskos atsektų. Vilniuje ir Kaune jie jau sunkiai išsitenka, alkūnėmis stumdosi. O pas mus apstu dirvonuojančių laukų. Ne vieną Studentų miestelį galima pastatyti. Ir statybos firmos darbo turėtų. Nereikėtų po kitus rajonus bastytis. O svarbiausia nauda – kaip mat būtų rekonstruotas kelias Vilnius–Utena. Nebetektų kratytis į Vilnių ar iš jo, tarsi kaimiškom vežėčiom šokinėtum per senovinį akmens grindinį. Manau – Utena daug išloštų.

Antra pas mus keliaujančia ministerija galėtų tapti Kultūros. Argumentai nenuginčijami. Jei Rokiškis tapo kultūros sostine (jie, vargšai, net normalios eglės neįstengė įsigyti, sukalė iš eglinių lentų), o Dusetos – mažąja kultūros sostine, tai kodėl mes negalime? Tai suteikia vilties, tik nedera nuleisti rankų. Pas mus bel canto meistrai iš Italijos lankosi – vienas iš svarių argumentų. Jei turėtume Kultūros ministeriją, netrukus atsirastų dramos, operos ir baleto, mimų, šešėlių, o gal net OK teatrai. Artistų tarp vietinių turime, beliktų pastatus surasti. Manau, bent porą mokyklų paaukotume, nebūtinai pačiame mieste. Tiktų ir bažnytkaimiai. Juk moksleivių kasmet mažėja. Utenos kraštą užplūstų kultūros turistų būriai ne tik iš aplinkinių rajonų, bet ir užsienio. Tik naujo viešbučio statybą reikia spartinti. Neturės svečiai vietos nakvynėms. Senajame viešbutyje, kur dabar karaliauja „Sodra“, lovų nepastatysi.

Trečias žingsnis – įkurdinti savame mieste Socialinės apsaugos ir darbo ministeriją. Visi bedarbiai galės joje įsidarbinti, nes vilniečiai į Uteną nepuls. Geresnių „specialistų“ nei ilgamečiai bedarbiai ministerijos kabinetams net premjeras nepasiūlytų. Tada socialines išmokas gaus net tie, kurie jų niekada neprašė. Kaip suklestės prekybininkai! Alkoholio pardavimas šoktelės trigubai, o per visus PC „išpardavimus“ teks į pagalbą kviestis „Arą“, kaip tai daroma tikruose didmiesčiuose. Ir mūsų miesto vardas bus žinomas ne tik kaimyninėse valstybėse, bet ir kituose žemynuose…

Tik tiek mums trūksta iki pilnos laimės – trijų ministerijų… Pabandom?

2227 Iš viso matė 1 Šiandien peržiūrėjo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.