Home » Kultūra » Vasario 16-ąją Utenoje – savanorių salvės ir Garbės piliečių titulai

Vasario 16-ąją Utenoje – savanorių salvės ir Garbės piliečių titulai

Vasario 16-ąją Utenoje – savanorių salvės ir Garbės piliečių titulai

 

 

Lietuvos valstybės atkūrimo dieną Utenio aikštėje, prie Vytauto apygardos partizanų paminklo šauliai, Lietuvos kariuomenės krašto apsaugos savanorių pajėgų Vyčio apygardos 5-osios rinktinės 507-osios kuopos savanoriai susirinko pagerbti žuvusiųjų už Lietuvos laisvę, kovotojų atminimui aidėjo savanorių salvės. Jau po vidurdienio, atžygiavę simboliniu Laisvės keliu prie Nepriklausomybės akto signataro J. Basanavičiaus paminklo, kariai ir būrys uteniškių giedojo Tautišką giesmę.

Vėliau Vasario 16-osios renginiai persikėlė į Utenos kultūros centrą, kur vyko Utenos krašto garbės piliečių apdovanojimo ceremonija. Šiemet kraštui nusipelniusių žmonių sąrašą papildė iš Tauragnų kilusi diplomatė Ina Marčiulionytė. LR nepaprastoji ir įgaliotoji ambasadorė Kinijos liaudies respublikoje, pagerbta už kultūrinę diplomatiją ir Utenos krašto vardo garsinimą, į gimtinę atsiimti apdovanojimo atvyks per kitą valstybinę šventę – Liepos 6-ąją.

Utenos krašto garbės piliečio vardas šiemet suteiktas ir profesoriui muzikologui Algirdui Vyžintui. Atsiimdamas garbės piliečio regalijas profesorius sakė, kad vis dažniau grįždamas į gimtąsias vietas, ėmėsi kai kurių istorinių, kraštotyros darbų, pasidžiaugė, kad pavyko išleisti knygas apie Vyžuonas ir Sudeikius. „Mano gyvenimas susietas su Lietuvos kultūra, dainų šventėmis ir pedagogine veikla <…> Galbūt nesu vertas šio apdovanojimo, bet širdy nešioju, gerbiu šitą kraštą ir linkiu visiems nuo pradžios iki pabaigos būti uteniškiais“, – kalbėjo A. Vyžintas.

Rašytojų sąjungos nariui Petrui Panavui Utenos krašto garbės piliečio vardas suteiktas už ilgametę pedagoginę veiklą, Utenos krašto literatūros, kalbos istorijos puoselėjimą, dėmesį jauniems literatams.

Uteniškius su valstybine švente sveikino Utenos rajono savivaldybės meras Alvydas Katinas, Seimo narys Edmundas Pupinis. Po oficialios dalies tęsėsi muzikinė programa – skambėjo Juditos Leitaitės, kitų dainininkų atliekamos dainos Lietuvai.

Utenos apskrities žinių“ informacija

 

dsc_0419

 

Utenos krašto garbės piliečiai – rašytojas Petras Panavas ir prof. Algirdas Vyžintas/ Kristinos Sakaitės nuotraukos

 

dsc_0331

 

 

dsc_0320

dsc_0307

dsc_0333 dsc_0338 dsc_0322

dsc_0335

dsc_0329

dsc_0330

dsc_0325 dsc_0346 dsc_0415 dsc_0362 dsc_0374

dsc_0423

dsc_0376 dsc_0388 dsc_0344 dsc_0343 dsc_0401 dsc_0369

1123 Iš viso matė 1 Šiandien peržiūrėjo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.