Home » Gallery » Aktualijos » Prasidėjo išankstinis balsavimas – uteniškiai renka valdžią

Prasidėjo išankstinis balsavimas – uteniškiai renka valdžią

Prasidėjo išankstinis balsavimas – uteniškiai renka valdžią

 

Kristina SAKAITĖ

Šiandien prasidėjo išankstinis balsavimas 2019 m. savivaldybių tarybų rinkimuose. Vasario 27–28 dienomis gyventojai, nepriklausomai nuo gyvenamosios vietos, galės iš anksto pareikšti savo valią bet kurioje artimiausioje savivaldybėje. Utenos rajono savivaldybėje balsavimui skirta patalpa šiemet įrengta ne salėje, o pirmame aukšte esančiame Civilinės metrikacijos skyriuje. Patalpa pirmame aukšte turėtų būti lengviau pasiekiama neįgaliesiems, senyvo amžiaus žmonėms. Tačiau dauguma kalbintų pirmųjų balsuotojų, jau nuo ryto besirikiuojančių į eilutę, anaiptol nesidžiaugė nauja balsavimo vieta ir tvirtino, kad kabinetas gerokai per ankštas.

Trečiadienio rytą rinkti vietos valdžią galėjo ir besigydantys, bausmę atliekantys, globos įstaigose atsidūrę piliečiai.

Pasak Utenos rajono rinkimų apygardos komisijos pirmininkės Rolandos Gudynienės, uteniškiai galės balsuoti specialiuosiuose punktuose – Utenos ligoninėje, socialinės globos namuose, Utenos Kristaus Žengimo į dangų parapijos namuose, šv. Klaros slaugos ligoninėje, Leliūnų socialinės globos namuose, rytoj savo valią pareikš benamiai, besiglaudžiantys Rukliuose esančiuose nakvynės namuose. Utenos apskrities vyriausiajame policijos komisariate (areštinėje) pirminiais duomenimis norinčių balsuoti neatsirado. Utenos rajono rinkimų apygardos komisijos pirmininkės teigimu, šios rinkiminės kampanijos metu didesnių pažeidimų neužfiksuota, tačiau būta nusiskundimų bei smulkių pažeidimų: dėl nenurodyto agitacinių kalendoriukų tiražo, dėl rinkėjo kortelių nešiotojų agitacijos ir pan.

Utenos r. savivaldybėje iš anksto balsuoti atvykę uteniškiai sakė kandidatus vertinę ne pagal partijas, o kaip asmenybę. „Sekmadienį būtų reikėję eiti pėstiems 3 km, nes autobusai nevažinėja, todėl atvykome balsuoti šiandien“, – sakė iš Kirklių kaimo (Sudeikių sen.) atvažiavę Leonora Umbrasienė ir Petras Slesoriūnas. Moteris sakė negalinti vertinti agitacijos, nes jos beveik nematė. „Retai būnu mieste, neskaičiau jokių agitacijų… Rinkėjo kortelių ir tai turėjome važiuoti pasiimti į Sudeikius – paskambino iš seniūnijos, ir liepė pasiimti. Negalima taip daryti, po to nesinori net balsuoti… Bet reikia – tokia pareiga, o gerus ar blogus išsirinksim – nežinom. Renkamės pagal darbus, ne už liežuvį“, – tvirtino kirkliškiai.

„Balsuoti iš anksto man patogu, nes savaitgalis užimtas – planuoju išvykti, o grįžus sekmadienį norisi namuose apsitvarkyti ir daugiau laiko skirti sau. Iš anksto atlikus pareigą bus ramu“, – sakė Jolanta Kraujalienė. Viena pirmųjų šiandien savo balsą atidavusi uteniškė sakė balsavusi už stabilumą. „Kadangi jau buvau tvirtai apsisprendusi, už kokį asmenį ir partiją balsuosiu, nelabai domėjausi kitomis programomis, tačiau rinkiminės kampanijos metu visiems linkėčiau mažiau šmeižti savo oponentus – geriau išsakyti savo poziciją“, – sakė pašnekovė.

Savivaldybės darbuotojai irgi neatidėliojo pilietinės pareigos sekmadieniui. „Vietoje dirbame, tad su kolegomis kiekvienais metais balsuojame iš anksto – lieka laisvas savaitgalis, – sakė Utenos r. savivaldybės administracijos Socialinių reikalų ir sveikatos apsaugos  skyriaus vyr. specialistė Regina Skomskienė. – Balsavau už žmones, kuriuos gerai pažįstu. Rinktis žmones, su kuriais nesi bendravęs, nežinai, ko tikėtis, manau, rizikinga. Aišku, gal jaunimas drąsesni. Agitacinis laikotarpis buvo gana kultūringai, manau, čia, Utenoje, žmonės apskritai gana geranoriški. Dauguma turi savo nuomonę ir, atvirai kalbant, nemanau, kad kažkokia rinkiminė kampanija ją labai pakeičia. Čia kaip ir reklama – vieni bėga į parduotuvę vos išgirdę apie nuolaidas, o kiti eina ten, kai žino, ko jiems reikia“.

Daug metų Utenoje gyvenanti, bet pastaruosius dvejus metus Vilniaus savivaldybėje registruota ir ten besidarbuojanti Danutė rinko naują Vilniaus valdžią. „Visada buvau visuomeniškai aktyvi, todėl privalau balsuoti. Jei nerinksi valdžios, neturėsi teisės jos kritikuoti. Nuo valdžios priklauso mano, mano vaikų ir anūkų gyvenimas“, – atvykusi į Utenos r. savivaldybę balsuoti dėstė pašnekovė ir pridūrė, kad pasirinkti tarp kandidatų jai padėjo nuveikti konkretūs darbai. „Renku asmenybę, ne partiją“, – pabrėžė Danutė.   dsc_0381

Utenos r. savivaldybėje šiandiens ir rytoj balsuoti bus galima nuo 8 iki 20 val. / Kristinos Sakaitės nuotraukos dsc_0380

Utenos rajono rinkimų apygardos komisijos pirmininkės R. Gudynienės teigimu, didelių pažeidimų rinkimės kampanijos metu rajone neužfiksuota dsc_0389

Leonora Umbrasienė ir Petras Slesoriūnas , kad nereikėtų eiti pėstiems, atvažiavo balsuoti darbo dieną dsc_0387

Jolanta Kraujalienė viena pirmųjų išreiškė savo apsisprendimą

dsc_0395 dsc_0396 dsc_0370 dsc_0373 dsc_0375 dsc_0396

1044 Iš viso matė 3 Šiandien peržiūrėjo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.