Home » Sportas » Savaitgalį Utenoje – kova dėl LRF taurės

Savaitgalį Utenoje – kova dėl LRF taurės

Savaitgalį Utenoje – kova dėl LRF taurės

 

Savaitgalį Utenoje susirinks po keturias stipriausias vyrų ir moterų rankinio ekipas, kurios kovos dėl vieno svarbiausių sezono trofėjų – Lietuvos rankinio federacijos (LRF) taurės. Praėjusiais metais finale 36:33 įveikęs Klaipėdos „Dragūną“, titulą iš Alytaus parsivežė Kauno „Granitas – Karys“.

Pirmajame vyrų pusfinalyje šeštadienį susitiks daugkartinis Lietuvos čempionas Klaipėdos „Dragūnas“ bei dar visai neseniai į aukščiausią Lietuvos rankinio lygą perėjęs Kauno „Ąžuolas-KTU“. Kauniečiams tai tik trečiasis bandymas dalyvauti LRF taurės varžybose ir pirmas kartas, kuomet klubas pateko tarp finalo ketverto dalyvių. Jų varžovai Klaipėdos „Dragūno“ rankininkai kasmet kaunasi dėl pačių aukščiausių vietų tiek taurės varžybose, tiek Lietuvos rankinio lygoje. Tiesa, pernai LRF taurė jiems išslydo iš rankų.

Nors pirmajame pusfinalyje gana ryškiu favoritu laikomas „Dragūnas“, tačiau kauniečių vyriausiasis treneris Darius Talačka tiki savo komandos galimybėmis: „Tikslas visų pirma yra pakliūti į finalą. Blogai būtų jeigu nesikeltumėm sau šio tikslo. Analizavome abejas šio sezono rungtynes su „Dragūnu“. Nors jis ir yra dvikovos favoritas, tačiau bandysime pateikti savų staigmenų“.

Šį sezoną „Ąžuolas-KTU“ ir „Dragūnas“ Lietuvos rankinio lygoje susitiko du kartus ir pasidalino po pergalę. Garliavoje vykusias rungtynes kauniečiai laimėjo 34:26, o atsakomasis mačas uostamiestyje baigėsi 37:29 „Dragūno“ pergale.

Prieš pusfinalio rungtynes su jau gana gerai pažįstamu varžovu iš Kauno vyriausias „Dragūno“ treneris Artūras Juškėnas teigė, kad klaipėdiečiai atvyksta kovoti dėl pirmojo titulo šį sezoną: „Be abejo pusfinalyje tikimės palankaus rezultato ir finale kausimės su tuo, kas į jį išeis iš kito pusfinalio. Tikslas kiekvienais metais yra iškovoti taurę, tačiau paskutinį kartą to padaryti nepavyko“.

Nors „Ąžuolas-KTU“ dar gana naujas klubas aukščiausioje Lietuvos rankinio lygoje, tačiau jau dabar turintis priešistorę su Klaipėdos ekipa. Prieš dvejus metus klaipėdiečiai Kauno rankininkus eliminavo LRF taurės ketvirtfinalyje, o pernai ir Lietuvos rankinio lygos pusfinalyje.

Apginti LRF taurę – su tokiu tikslu į Uteną atvyksta Kauno „Granito-Kario“ rankininkai. Tiesa, uždavinys kauniečiams tikrai nebus lengvas, kadangi jau pusfinalyje laukia varžovas, kuris legendinį Kauno klubą eliminavo būtent šiame varžybų etape.

2017 metais Garliavoje vykusiose LRF taurės finalo ketverto varžybose „Granito-Kario“ rankininkai buvo vieni iš pagrindinių favoritų laimėti šį trofėjų, tačiau kelią jiems pastojo būtent „Vilnius“ rankininkai. Tuomet pusfinalyje vilniečiai po dramatiškos ir atkaklios kovos šventė pergalę 25:23. Ir nors vėliau finale „Vilnius“ pralaimėjo „Dragūnui“, šis patekimas į finalą per pastaruosius kelis metus buvo didžiausias vilniečių pasiekimas.

Prieš dvejus metus pusfinalyje kritę „Granito-Kario“ rankininkai pernai jau buvo nesustabdomi ir iš Alytaus parsivežė titulą.

„Išlaikyti taurę yra sunkiau nei ją laimėti. Mus slegia dviguba našta, tačiau mes esame tam pasiruošę“, – prieš savaitgalio kovas Utenoje kalbėjo vyriausiasis „Granito-Kario“ treneris Valdemaras Novickis.

Vienas „Vilniaus“ ekipos lyderių Martynas Lapinskas prieš artėjantį mačą teigė, kad ekipa kelia sau tik aukščiausius tikslus: „Pusfinalyje susitiksime su praėjusių metų taurės laimėtojais Kauno „Granito-Kario“ rankininkais. Visi varžovai čia yra grėsmingi, tačiau nėra neįveikiami, tad su komanda sau keliame tik aukščiausius tikslus“.

LRF tiek vyrų, tiek moterų taurės pusfinaliai Utenoje bus žaidžiami šeštadienį, o sekmadienį įvyks ir abejos finalinės rungtynės.

dragunas-granitas

aleksandraviciute

585 Iš viso matė 1 Šiandien peržiūrėjo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.