Home » Gallery » Veidai » Pavojingame sporte praverčia šaltakraujiškumas ir… rėmėjai

Pavojingame sporte praverčia šaltakraujiškumas ir… rėmėjai

Pavojingame sporte praverčia šaltakraujiškumas ir… rėmėjai

Augustina BARZDAITĖ

Nuo pat ankstyvos vaikystės šį dar kiek neįprastą sportą praktikuojantis uteniškis Nojus Gasiūnas jau yra Baltijos šalių taurės laimėtojas, tris kartus tapęs Lietuvos čempionu, o pasaulio vaikų čempionate Prancūzijoje finišavęs septintas. Ant nugalėtojų pakylų Lietuvoje ir Europoje nuolat lipantis šešiolikmetis labiausiai džiaugiasi gavęs galimybę atstovauti Vokietijos komandai „Becker Racing“.

Treniruoja tėtis ir dėdė

Išbandyti šį užsiėmimą sportininką paskatino tėtis ir dėdė – dabartiniai jo treneriai ir šio sporto entuziastai. „Važinėti pradėjau būdamas ketverių, kai tėtis nupirko pirmą motociklą, o pamatęs, jog man tai sekasi ir patinka, nupirko ir antrą. Pirmose varžybose sudalyvavau būdamas septynerių, tuomet užėmiau antrąją vietą, taip viskas ir prasidėjo“, – pasakojo sportininkas. Vien tik treniruočių trasoje nepakanka. Norint gerai važiuoti, būtina palaikyti gerą bendrą fizinę formą. „Pats sportas yra fiziškai labai sunkus ir reikalaujantis daug ištvermės, nes tenka išlaikyti sunkų motociklą per duobes, tramplinus ar posūkius. Tai reikalauja labai daug fizinio pasiruošimo, todėl žiemą, kai važinėti negaliu, užsiimu kikboksu, kad palaikyčiau gerą fizinę formą. Įprastai treniruojuosi tris kartus per savaitę po dvi valandas. Penktadieniais ruošiuosi, plaunu motociklą, o savaitgaliais – į čempionatus. Motokroso privalumas tas, kad pagrindinis sezonas vyksta šiltuoju metų laiku, todėl sportą lengviau derinti su mokslais“, – kalbėjo uteniškis. Rimtesnės varžybos, pasak Nojaus, dažniausiai trunka tris dienas, o jų grafikai būna labai įtempti. „Iš vakaro pasistatome palapines, apžiūrime trasą, kurioje teks važiuoti, pabendraujame su kitais dalyviais. Antrąją dieną atliekame techninę kontrolę, vėliau einame treniruotis. Po treniruočių vyksta kvalifikacija, kuri nulemia, kelintu numeriu teks startuoti. Paskutinę dieną taip pat treniruojamės, o galiausiai laukia startavimai. Viskas priklauso nuo motociklų galingumo ir dalyvių amžiaus. Pats priklausau kategorijai, kurioje važiavimas trunka pusvalandį, o sportininkų amžius svyruoja nuo šešiolikos iki keturiasdešimties. Kadangi man pačiam tik šešiolika – varžytis su vyresniais sunkiau, bet tas per daug netrukdo“, – atviravo jaunasis sportininkas.

Kad ir kaip bebūtų, motokrosas – vienas pavojingiausių sportų. N. Gasiūno teigimu, niekada negali numatyti, kada ištiks nelaimė, tačiau su metais ateina ir pasitikėjimas savimi.

Esu turėjęs daugiau nei dešimt kaulų lūžių, rizika visada yra didelė, nežinai, kada gali nugriūti. Būtent dėl to psichologinis pasiruošimas yra vienas iš svarbiausių dalykų. Svarbu atsikratyti blogų minčių, negalvoti apie baimes, o nugriuvus nesinervinti. Sugebėjimas išlikti šalto kritinio mąstymo ir greitas sprendimų priėmimas yra bene esminiai dalykai šiame sporte“.

Motokrosininkų svajonė – Belgija

Daugiausiai varžybų, kuriose dalyvauju, vyksta Baltijos šalyse, Lenkijoje, taip pat esu važiavęs Vokietijoje, Anglijoje, Prancūzijoje, Belgijoje. Palankiausias oro sąlygas ir geriausias trasas turi Belgija, tai yra šalis, kurioje treniruojasi geriausi pasaulio motokrosininkai“, – pasakojo šešiolikmetis.

Motokrosas, priešingai nei kitos lietuviams įprastos sporto šakos, atsieina labai daug, todėl norint jį praktikuoti, tenka ieškotis rėmėjų.

Tai yra labai brangi sporto šaka, iš viso sezonas kainuoja apie 30 000 eurų – įskaitant motociklus, kuriuos reikia nuolat keisti, kurą, keliones. Be rėmėjų išsilaikyti būtų neįmanoma, džiugu, kad įmonės „Amitrans“ ir „Route 77“ mane remia“, – kalbėjo sportininkas. Ką veiks ateityje, Nojus dar nėra apsisprendęs, tačiau galvoje kirba mintis sekti tėčio ir dėdės, kaip trenerių pėdomis. „Būnant motokrosininku Lietuvoje prasimušti yra gana sunku. Tai nėra labai populiarus ir remiamas sportas. Jeigu pavyktų, norėčiau tęsti profesionalaus sportininko karjerą, bet taip pat galvoju ir apie trenerio darbą, nes mėgstu mokyti kitus“.

image1

Nojaus Gasiūno asmeninio albumo nuotraukos

image2 image3

received_2101001289994008

1240 Iš viso matė 1 Šiandien peržiūrėjo

Comments 3 komentarai

  1. zinantis parašė:

    Kolkas tuscias kaip sportininkas,kaip zmogus belieka tiketis kad nepaseks tevo ir dedes pavyzdziu,Dieve apsaugok nuo tokiu zmoniu

  2. Anonimas parašė:

    jo geras.Žiuriu turi gerus trenerius🤣🤣🤣

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.