Home » Gallery » Aktualijos » Vėliavos kelias per Uteną ir Lietuvą

Vėliavos kelias per Uteną ir Lietuvą

Vėliavos kelias per Uteną ir Lietuvą

Kristina SAKAITĖ

Lietuvos vėliava tęsia savo simbolinį kelią – kovo 7 d. Utenos gatvėmis, atkartodami Lietuvos kontūrus, 200 metrų ilgio trispalvę nešė miesto gimnazijų, progimnazijų moksleiviai. Eisena prasidėjo Utenio aikštėje, pirmiausiai trispalvė plazdeno „Saulės“ gimnazijos moksleivių ir mokytojų bei vadovų rankose, paskui ją perėmė Krašuonos, Vyturių progimnazijų moksleiviai, prie akcijos prisijungs Dauniškio, Adolfo Šapokos gimnazijų , Aukštakalnio ir Rapolo Šaltenio progimnazijų bendruomenės.

Kovo 11-ąją, minint Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną, nešdami trispalvę Vėliavos keliu žengs šauliai, visuomenės atstovai.

Rekordinė 200 metrų ilgio Lietuvos trispalvė, prieš aštuonerius metus nusidriekusi Vilniuje, Gedimino prospekte, buvo pilietinės akcijos „Vėliavos kelias“ pradžia. Žinia apie šią akciją tuomet apskriejo ne tik Lietuvos, bet ir daugelio šalių televizijas, kitas žiniasklaidos priemones.

Simbolinė vėliava, kviečianti vienybei, metams bėgant buvo atnaujinama ir ilgėjo, sujungus dalis ji siekia 1200 metrų – ją „augino“ Anykščių, Utenos, Marijampolės, kitų miestų mokiniai, jaunimo organizacijų atstovai, savanoriai, savo šalies patriotai.

2011 m. idėja išskleisti didžiausią Lietuvos vėliavą minint 20-ąsias Sausio 13-osios metines gimė uteniškiui režisieriui, tuomet dirbusiam Anykščių Vienuolio gimnazijoje Erikui Druskinui. Pasak akcijos iniciatoriaus, iš pradžių ta idėja niekas netikėjo, net ir labai garbūs politikai suabejojo, kas tą vėliavą neš, kaip ją apsaugoti nuo lietaus, sniego ir net kaip pritvirtinti ant koto…

„Teko įrodinėti, kad tai bus puiki pilietinė akcija. Mūsų ryžtas buvo labai didelis. Per moksleivių atostogas pats pasiuvau pirmuosius 200 metrų su buitine siuvimo mašina, užtrukau penkias dienas. Man padėjo moksleivis Mantas Ragauskas. Norėjau atkartoti tomis Sausio įvykių dienomis prie Parlamento susirinkusių žmonių vienybę. Tuomet plevėsavo šimtai ir tūkstančiai vėliavų. Tas kadras, man, kaip režisieriui, įstrigo ir sumaniau, kad reikia padaryti vieną didelę vėliavą, kurią galėtų nešti nors ir pusė Vilniaus“, – prisimena E. Druskinas.

Vėliava per valstybines šventes apkeliavo apie 200 miestų ir kaimų, jai teko išbandyti visokį orą. „Pačiam teko ją ne kartą persiūti ir lopyti“, – prisipažįsta pašnekovas.

Vėliava prieš tankus, vėliau pavadinta Vienybės vėliava ir jos kelias– viena iš ilgiausiai gyvuojančių pilietinių akcijų.

Pasak E. Druskino, tokia akcija labai paveiki – bendra emocija, jaunų ir vyresnių žmonių buvimas kartu šalia valstybės simbolio, tremtinių dainos suvienija ir padeda suprasti vėliavos prasmę. Uteniškis viliasi, kad ateityje akcija suburs dar daugiau uteniškių, kai sujungus po Lietuvą keliaujančias vėliavas,  Aušros gatve nusidrieks 1200 m trispalvė.

 

 

dsc_0118

200 m Lietuvos trispalvę neša „Saulės“ gimnazijos bendruomenė / Kristinos Sakaitės nuotraukos

dsc_0111

dsc_0146 dsc_0127-copy-copy dsc_0140 dsc_0137 dsc_0129

dsc_0114

dsc_0127

dsc_0142 dsc_0135

 

dsc_0150 dsc_0151

1765 Iš viso matė 1 Šiandien peržiūrėjo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.