Home » Gallery » Aktualijos » Uteniškiai baisiausia „tituluoja“ Aušros gatvę

Uteniškiai baisiausia „tituluoja“ Aušros gatvę

Uteniškiai baisiausia „tituluoja“ Aušros gatvę

Kiekvieną pavasarį nutirpus sniegui atsiveria miesto „grožybės“ – duobės 
keliuose, išdaužyti šaligatviai kiemuose. Ta proga pakalbinome uteniškius, paklausėme jų nuomonės apie kelių, šaligatvių, kiemų būklę kurios miesto gatvės, jų nuomone, labiausiai apleistos, ar yra tekę patiems patirti nuostolių dėl duobių kelyje ir pan.


Augustas Petrulionis ir Tomas


Ypatingai duobėta
Molėtų gatvė – tiesiog katastrofiška. Teko ir patiems susidurti su problemomis dėl to. Buvo išmontuota padanga. Savaime aišku, reikėtų kažkaip tvarkyti tas duobes – ne vienoje vietoje, kur padėtis blogiausia, bet bet visur po truputį. Bet to nedaro, nes neturi pinigų dabar keliams.

img_0036

Aušros gatvė / Donato Kaulinio nuotraukos

 

Povilas (taksistas)

Kelių būklė nėra ideali. Yra ką patobulinti, lopyti reikia labai. Tauragnų gatvė labai išmušta, taip pat Aušros gatvė. Tų duobių vengi, apvažiuoji tenka atsargiau vairuoti. Kai nuolat važinėju, atsimenu, kur kokia duobė. Kad pagerėtų situacija reikėtų lopyti, tvarkyti… Tarp gerų kelių – Kauno kelias. Labai puikus, vienas turbūt iš geriausių likęs. Taip pat Daugailių kelias neblogas. Tačiau soduose dabar situacija žiauri. Asfaltuoti keliai suversti, ten kasama, remontuojama – turbūt soduose tiesiami vandentiekio vamzdžiai.

 


Vytautas 62 m. (buvęs Utenos melioracijos darbuotojas, darbų vykdytojas)

Kalbant apie Utenos apskritį, tai teigiamai vertinčiau 60%, neigiamai – 40% kelių. Pačioje Utenoje dalis gatvių dabar visai neblogai atrodo, bet yra gatvių, kurios netvarkytos. Ten kur stovi cerkvė yra baisi gatvė, pravažiuoti sudėtinga, vienos duobės. Aš dirbau „Utenos melioracijoje“, tai mes čia dalį gatvių tvarkėme patys, todėl šiek tiek žinau. Dirbau darbų vykdytoju. Tarp kitko, darėme ir gatvę, vedančią į daugiafunkcį sporto centrą, aikšteles, pėsčiųjų takus. Be abejo, teko susidurti su gyventojų nepasitenkinimu, ypač kol vyksta gatvės įrengimo darbai. Būna daug skundų. Pokyčių labiau norėtųsi pamatyti ne pačioje Utenoje, o kaimeliuose. Pats gyvenu Antalgėje, tai ten baisi situacija. Kaimo keliai yra baisūs. Miesto valdžia labiau susitelkusi į Uteną. Aišku, yra kur tvarkyta: Vyžuonos, dar Sudeikiai, Užpaliai – ten, kur daryta nuotekų rekonstrukcija, gatvės išasfaltuotos, bet kitur kaimeliuose tai prastai.

vytautas-62-m-buves-melioracijos-darbu-vykdytojas

Vytautas labiaus pasigenda pokyčių ne miesto, bet kaimo keliuose
Inga, 21 m.
Jeigu nemoki rusiškai, tai apie Utenos kelius neturi ką pasakyti.

 

Saulius

Yra problematiškų gatvių. Aušros gatvė baisi. Gatvių būklę vertinu patenkinamai. Duobes stengiesi apvažiuot, kol kas dar niekur neįvažiavau. Lopymas šiaip nieko daug neduoda. Vieną užlopei, tai kitais metais bus ta pati duobė. Čia trumpalaikis sprendimas, reikėtų atnaujinti. Aušros ar Aukštakalnio gatvėse reikėtų jau dėti naują dangą. Gerai vertinčiau Dauniškio mikrorajoną – gerai patvarkė. Ne visą, dar yra likęs gabalas. Atkarpa netvarkyta prie aštuoniasdešimt trečio namo, netoli Dauniškio gimnazijos. Nežinau, ten ruošiasi tvarkyti ar ne. O vieną kampą tai sutvarkė ir padarė kiemų apšvietimą.

Antanas Vaitkevičius

Miesto kelių būklę vertinu priklausomai nuo to, apie kurią gatvę šnekame. Bent jau Aušros gatvė tai pasibaisėtina, bet, kiek esu girdėjęs, praeitais metais turėjo rekonstruoti visą Aušros gatvę. Šiuo metu labiausiai esu nusivylęs Smėlio mikrorajonu. Va ten tai pasibaisėtina. Šaligatviai pasibaisėtini. Ypač gaila motinų su vaikais, kurios stumia vežimėlius per duobes. Kalbant apie miestą, kiek esu apvaikščiojęs, tai pagrindinė Aušros gatvė – baisiausia Utenoje. Kiek atvažiuoja draugų, pažįstamų iš Vilniaus, visi sako „čia pas jus kaip Kaune“. Sakau, panašiai. Pačiam dėl duobių neteko nukentėti –  stengiamės jas apvažiuoti, vairuoti atsargiai. Užpalių gatvė irgi baisoka tokia, o kitur tai normaliai. Teigiamai vertinčiau J. Basanavičiaus gatvę. Po to, kai buvo atnaujinta prieš keletą metų, tai viskas tvarkoj. Na dar prie Lidl parduotuvės, kur padarė naują kelią, ta atkarpėlė nebloga. 


img_0028

A. Vaikevičiui Aušros gatvė primena Kauno kelius

Petras

Pora gatvių yra, kur tos duobės jau išlindo, bet kadangi nemažai po Lietuvą važinėju, tai matau, kad visur panaši situacija. Utena nėra išskirtinė. Ir Vilniuje, ir Kaune tas pats. Jei piktintis, tai čia Lietuvos mastu reikėtų piktintis, ne tik Utenos. O šiaip sveikintina, po truputį tvarko tuos šaligatvius, bet žiūrėsim, kas bus po rinkimų. Aišku, kad pokyčiai reikalingi. Visiems geriau važinėtis lygiomis gatvėmis ir nesisukinėti tarp duobių, o ar Utena galėtų sužibėti šioje srityje, reikėtų gal savivaldybės ir Kelių direkcijos paklausti, kokia ten pas juos situacija, nes vis tiek nežinau, koks yra finansavimas, kaip jį paskirsto. Piktintis gali daug, bet jeigu ten galimybės neleidžia, tai kas iš to? Dėl nuostolių, tai  ne Utenoje, o Vilniuje važiuodami prakirtome ratą. Kaip ir sakiau, problemos visur tos pačios. Toliau nelabai važinėjau, bet Ukmergėj irgi tas pats. Nieko čia stebuklingo. Kelius tvarkyti reikėtų Lietuvos mastu. Aš, pavyzdžiui, nieko prieš būčiau už kelius mokėti mokesčius. Kiekvienais metais už automobilį ar kas mėnesį. Bet, kai pažįstame Lietuvos valdžią, tai mūsų keliai tada taptų „auksiniai“ – bent keli kilometrai Lietuvoje.

Neprisistatęs uteniškis

Šaligatviais nevaikštau, tai neaktualu, o kelių būklę balais vertinu 5/10. Taip vertinu, nes labai daug duobių visur. Po žiemos visur vien duobės. Problema važinėjant, kad automobilio važiuoklę, ratus gali pramušti. Pačiam neteko, bet draugui teko, nes duobės labai gilios. Gera pagrindinė J. Basanavičiaus gatvė, taip pat Molėtų, aplink A. Šapokos gimnazijos teritoriją neblogos gatvės, o daugiau nežinau. Pagrindę Aušros gatvę reikia sutvarkyti visą.

 

Kalbino  Donatas Kaulinis


img_0043

img_0031 img_0036

img_0039

1164 Iš viso matė 2 Šiandien peržiūrėjo

Comments (3)

  1. Anonimas sako:

    J. Basanavičiaus 96 namo gatvę pamatykit 😀

  2. Jeronimas sako:

    Savaime suprantama,norisi,kad savo mieste viskas būtų gražu,gerai.Norit naujovių,turit galimybę surizikuoti.Pakartotini rinkimai po savaitės

  3. Uteniske sako:

    Ne meras kelius asfaltuoja. Ne nuo jo vieno priklauso

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.