Home » Gallery » Aktualijos » Įvažiavimus į miestus fiksuos intelektuali vaizdo kamerų sistema

Įvažiavimus į miestus fiksuos intelektuali vaizdo kamerų sistema

Įvažiavimus į miestus fiksuos intelektuali vaizdo kamerų sistema

Kristina SAKAITĖ

Utenoje, Molėtuose ir Zarasuose intelektualios vaizdo kamerų sistemos montavimo darbai – juos užbaigus, bus kontroliuojami įvažiavimai į miestus. Iki gegužės vidurio trijuose apskrities miestuose planuojama pastatyti 21 vaizdo kamerą.

Pasak Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininko Vytauto Vaiškūno, ši įranga skiriasi nuo anksčiau įrengtų viešojo stebėjimo kamerų ir yra skirta nuskaityti ir atpažinti valstybinius transporto numerius. Tokia numerių nuskaitymo sistema bus pirmoji Lietuvoje.

Intelektualiosios kameros nematuos ir nefiksuos greitį viršijančių automobilių, tačiau nuskaitys jų numerius, paskui informacija bus perduodama į serverį ir lyginama, ar valstybiniai numeriai nesutampa su ieškomo automobilio numeriais. Esant teisiniam pagrindui, informacija bus keičiamasi su Latvijos teisėsaugininkais. Policija tikisi, kad sistema pagerins nusikalstamų veikų ištyrimą, taip pat padės užkirsti kelią galimiems nusikaltimams.

Kameros filmuos kelius (nebūtinai pagrindinius), kuriais gabenamas vogtas kuras, kontrabandinės prekės ir pan. Molėtų rajone – įvažiavimuose ir mieste – jau baigtos montuoti 5 vaizdo kameros, sistema dar testuojama.  Taip pat bus filmuojami įvažiavimai į Zarasus pro Stelmužę, Suvieką, įvažiavimas į nuo Kupiškio į Uteną, kiti pagrindiniai ir šalutiniai keliai.

Nors miestų viešosios teritorijos buvo stebimos ir anksčiau (vien Utenoje jau veikia per 20 viešojo stebėjimo vaizdo kamerų, per metus jos užfiksuoja apie pusantro tūkstančio teisėsaugos pažeidimų), komisariato vadovas pabrėžė, kad papildomos kameros padės sustiprinti saugumą kalbant apie „tranzitinius“ nusikaltimus Lietuvos ir Latvijos pasienyje.

„Dar 2017 m. svarstydami, kaip sustiprinti saugumą išnaudojant informacines technologijas, galvojome ne tik apie automobilių numerių, bet ir apie veido nuskaitymo sistemą, tačiau kol kas tokia įranga mums per brangi“, – pristatydamas išmaniąją saugumo platformą kalbėjo Utenos apskrities VPK viršininkas V. Vaiškūnas.

Kaip informavo Utenos apskrities VPK Kriminalinės policijos informacijos analizės poskyrio vyresnioji specialistė Asta Šuminienė, įgyvendindami ES finansuojamą projektą dėl sinerginės saugumo platformos Rytų Latvijos ir Lietuvos pasienyje sukūrimo bendradarbiauja 7 partneriai, be Utenos apskrities VPK, Utenos ir Molėtų savivaldybės taip pat Lietuvos bei Latvijos pasieniečiai bei dvi kaimyninės šalies savivaldybės.

Projekto tikslas – didinti valstybių saugumą bei skatinti bendradarbiavimą tarp gyventojų bei teisėsaugos įstaigų ir savivaldybių.

Bendra projekto vertė – daugiau nei pusė milijono eurų, vaizdo sistemos įrengimui Utenos ir Molėtų savivaldybėms bus skirta po 50 tūkst. eurų.

img-aed00ee2f860db93a457edf1993d8106-v

img-879ba5abf01d26820201f933c0e18565-v

img-965012a0b3c6bc591b308d9e6583a707-v-1

Vaizdo kamera Molėtuose / Utenos apskrities VPK archyvo nuotrauka

dsc_0099

Utenos apskrities VPK viršininkas Vytautas Vaiškūnas / Kristinos Sakaitės nuotraukos

dsc_0100

Utenos apskrities VPK Kriminalinės policijos informacijos analizės poskyrio vyresnioji specialistė Asta Šuminienė

dsc_0107

 

 

 

 

1692 Iš viso matė 2 Šiandien peržiūrėjo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.