Home » Gallery » Aktualijos » Dviračių ir pėsčiųjų takų plėtra mieste – saugesniam, greitesniam ir patogesniam susisiekimui

Dviračių ir pėsčiųjų takų plėtra mieste – saugesniam, greitesniam ir patogesniam susisiekimui

Dviračių ir pėsčiųjų takų plėtra mieste – saugesniam, greitesniam ir patogesniam susisiekimui

Įgyvendinant 2015 m. parengtą „Dviračių transporto infrastruktūros plėtros Utenos miesto ir miesto plėtros teritorijoje bei jungčių su Leliūnų, Vyžuonų, Sudeikių, Daugailių, Tauragnų, Kuktiškių miesteliais ir Pakalnių kaimo centru specialusis planą“ Utenoje šią savaitę pradėti šaligatvio Vaižganto gatvėje rekonstravimo darbai, nutiesiant naują pėsčiųjų-dviračių taką, nusidrieksiantį nuo vienos – Vaižganto ir Užpalių gatvių – sankryžos iki kitos – Aušros ir Aukštakalnio gatvių – sankryžos.

Minėtas pėsčiųjų-dviračių takas tiesiamas siekiant mieste sukurti vientisą dviračių takų susiekimo tinklą ir sudaryti saugesnio, greitesnio ir patogesnio susisiekimo galimybes bei paskatinti gyventojus bei miesto lankytojus aktyviau rinktis bemotores transporto priemones.

Naujojo pėsčiųjų-dviračių tako ilgis – 0,848 km. Jis bus 3 metrų pločio: po 1,5 metro pėstiesiems ir dviratininkams. Bus paklota nauja – trinkelių – danga, pastatyti atitinkami kelio ženklai. Taką tiesti planuojama baigti šių metų rudenį. Darbus atlieka UAB „Alsuva“. Bendra darbų vertė – 137 tūkst. Eur.

Įgyvendinant minėtą 2015 m. specialųjį planą jau yra nutiesta 2,095 km dviračių tako dalis nuo „Utenio“ stadiono iki Utenos miesto kapinių. Minėtoje dalyje įrengta dviračių tako danga, pastatyti suoliukai ir šiukšliadėžės, įrengti dviračių stovai. Pėsčiųjų ir dviračių takas pritaikytas žmonių su negalia judėjimui.

Toliau mieste kuriant vientisą dviračių takų susiekimo tinklą yra planuojama tiesti pėsčiųjų–dviračių taką nuo Vaižganto ir Užpalių gatvių sankryžos iki „Utenio“ stadiono. Kaip jau buvo rašyta, dviračių takai atsiras ir Aušros gatvėje. Rekonstruojant šią gatvę bus nutiesta apie 1,477 km dviračių takų. Nepamiršti ir priemiesčiai: asfaltuojant Žibuoklių ir Miškininkų gatves bus nutiesta 1,185 km pėsčiųjų ir dviračių takų.

Utenos rajono savivaldybės administracija

img_1386 img_1368

 

832 Iš viso matė 3 Šiandien peržiūrėjo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.