Home » Gallery » Aktualijos » Utena balsavo – penktai kadencijai išrinktas Alvydas Katinas

Utena balsavo – penktai kadencijai išrinktas Alvydas Katinas

Utena balsavo – penktai kadencijai išrinktas Alvydas Katinas

 

Prieš ketverius metus tiesioginiuose mero rinkimuose uteniškiai apsisprendė per pirmąjį turą. Šiemet renkant rajono vadovą buvo daugiau intrigos, tačiau rezultatas nepasikeitė – dar vieną kadenciją rajonui vadovauti turėtų socialdemokratas Alvydas Katinas – už jį balsavo 55 proc. rinkėjų. 45 proc. dalyvavusių rinkimuose ir nesugadinusių biuletenių savo balsus atidavė už Marijų Kaukėną, iškeltą Visuomeninio rinkimų komiteto „Kartu už Utenos kraštą“.

Jau anksčiau išvien su „valstiečiais“, Lietuvos laisvės sąjunga bei dabartinę koaliciją palaikančia Darbo partija pareišę dirbsiantys socialdemokratai po šios pergalės rajono savivaldybės taryboje turi 13 mandatų, Visuomeninio rinkimų komiteto atstovai kartu su konservatoriais ir prie jų prisijungusia Lietuvos žaliųjų partija lieka su 12 mandatų.

Merą rinko 16 367 balsavimo teisę turinčių rajono gyventojų (47 proc.), balsadėžėse rasta daugiau kaip 200 sugadintų biuletenių.

img_0083

Už Alvydą Katiną balsavo 55 proc. dalyvavusių rinkimuose

dsc_0374_koreguota

Prieš ketverius metus mero rinkimuose surinkęs beveik 15 proc. balsų, Marijus Kaukėnas užsiaugino „auditoriją“ ir šiemet sulaukė 45 proc. balsavusiųjų palaikymo

 

Kituose Utenos regiono rajonuose po kovo 17-osios įvyko daugiau permainų.

Netikėti rezultatai Ignalinoje, kur dabartinis meras (Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga) Henrikas Šiaudinis, surinkęs 45 proc. balsų pralaimėjo socialdemokratui Ignalinos atominės elektrinės pardavimų specialistui Justui Rasikui – už jį balsavo 55 proc. dalyvavusių rinkimuose.

Rokiruotė įvyko Anykščių rajone – kaip ir prieš ketverius metus dėl mero posto čia varžėsi Kęstutis Tūbis ir (TS-LKD) Sigutis Obelevičius. Šįkart daugiau rinkėjų palankumo sulaukė buvęs meras S. Obelevičius, surinkęs beveik dvigubai daugiau balsų.

Keitėsi situacija ir Visagine – dabartinė merė liberalė Dalia Štraupaitė turės užleisti pozicijas Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos atstovui Erlandui Galaguz, už kurį balsavo 60 proc. dalyvavusiųjų rinkimuose. Savo dabartine darboviete būsimas meras nurodo VĮ Ignalinos atominė elektrinę – čia vadovauja statybos ir infrastruktūros skyriui.

Molėtų rajone pergalę šventė konservatoriai ir dabartinis savivaldybės administracijos direktorius Saulius Jauneika, laimėjęs 58 proc. balsų prieš Mindaugą Kildišių, palaikomą Visuomeninio rinkimų komiteto „Molėtai kartu“.

Ką nori matyti savo rajono vadovu sunkiausia buvo apsispręsti zarasiškiams – vos pusantro šimto balsų daugiau čia laimėjo dabartinis meras socialdemokratas Nikolajus Gusevas, aplenkęs permainas žadėjusį LR liberalų sąjūdžio atstovą Kęstutį Stankevičių.

Kaip informuoja Vyriausioji rinkimų komisija, rinkimų dieną savivaldybių tarybų rinkimuose balsavo 34,91 % į rinkėjų sąrašus įrašytų rinkėjų. Iš viso, įskaitant ir išankstinio balsavimo metu balsavusiuosius, savo valią rinkimuose išreiškė 41,22 % į rinkėjų sąrašus įrašytų rinkėjų. Aktyviausiai balsavo Lazdijų (64,21 %), Ignalinos (57,74 %) ir Šilalės (55,87 %) rajonų savivaldybių rinkėjai.

Tuo tarpu prieš dvi savaites, 2019 m. kovo 3 d., rinkimų dieną balsavo 41,55 % rinkėjų. Iš viso (kartu su išankstiniu balsavimu) balsavo 47,80 % rinkėjų.

VRK įvairiomis komunikavimo priemonėmis pasiekė pranešimai apie galimus rinkimus reglamentuojančių teisės aktų pažeidimus. Visi pranešimai yra vertinami ir tiriami. Dažniausiai pasitaikantys yra pranešimai dėl galimų rinkimų agitacijos tvarkos pažeidimų. VRK duomenimis, policija surašė 4 administracinių nusižengimų protokolus.

„Utenos apskrities žinių“ informacija ir nuotrauka

1544 Iš viso matė 1 Šiandien peržiūrėjo

Comments (2)

  1. Jeronimas sako:

    Pirmakart per 60m. man gėda,kad esu iš „pa Utenas,iš pačias gilumas“,viskas išvažiuojiu,nes šitas miestas įrodė galutinai,kad esa ‘laižytojai“ užsilikę nuo sovietinių laikų.Reikia būtinai pensijas mažinti sovietiniams pensininkams.Ate

    • JURGIS sako:

      prieš išvažiuodamas pasigydyk,nes ne visur bus tik pagal tavo norus.Pasiulė gi sutrius sumažinti pensijas,JEI KIAULĖ BUTŲ SU RAGAIS,VISĄ SVIETĄ IŠBADYTŲ.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.