Home » Pozicija » Ar norite tapti milijonieriumi?

Ar norite tapti milijonieriumi?

Ar norite tapti milijonieriumi?

Regina GUNTULYTĖ-RUTKAUSKIENĖ

Vyresni žmonės dar prisimena laikus, kai papasakojus neva tuometinę valdžią pašiepiantį anekdotą ar nusijuokus po išklausyto, galėjai kaip mat informatoriaus dėka atsidurti pareigūnų akiratyje ir ilgam atsisveikinti su šeima ir artimaisiais. Geriausiu atveju – netekti pareigų ir galimybės kilti karjeros laiptais. Tuos apmokamus informatorius žmonės vadino tiesiog skundikais. Jų rasdavosi kiekviename kolektyve ir ne po vieną. Viskas buvo labai įslaptinta. Niekada nežinojai su kuo kalbi – eiliniu bendradarbiu ar informatoriumi. Kai kurie net provokuodavo pasakyti ką nors neigiamo apie kokį valdžios atstovą. Atrodė, kad tie laikai jau nebegrįš, bet, deja, istorija turi savybę kartotis, tik šiek tiek pakeisdama savo pavidalą.

Dabar yra žymiai geresnių būdų tapti milijonieriumi. Beveik nieko daryti nereikia, tik būti akylam, turėti mobilųjį telefoną, kad galėtumėte fotografuoti, o dar geriau – filmuoti ir įrašyti pokalbius.

Jei jūs manote, kad tai nesąmonė, turiu jus nuvilti. Tai tiesa. Tuoj viską paaiškinsiu ir jei retkarčiais klausotės radijo, užmetate akį į televizoriaus ekraną žinių metu arba pasidomite straipsniais laikraščiuose, galėjote šį tą žinoti. Na, dar ne viskas įteisinta įstatymais, kai kas dar tik ruošiama, bet kelionę į milijonieriaus statusą jau drąsiai galima pradėti.

Už priemonių eiliškumą negarantuoju, bet tai didelės reikšmės neturi: anksčiau ar vėliau viskas tapo ar taps įteisinta. Kelionę į milijoną siūlau pradėti nuo vaistinių. Tapkite „slaptu pirkėju“ ir farmacininkų baubu. Jiems – nervų gadinimas, o jums – uždarbis, nors dirbti nereikia. Užteks pranešti atitinkamai įstaigai, kad vaistininkas (jūsų pasigailėjęs) be recepto pardavė receptinį vaistą. Jam – bauda, jums – uždarbis. Pirmas įnašas į milijoną. Tada su pačia pigiausia saldainių dėžute keliaujate pas gydytoją. Pasiskundžiate bloga savijauta, skausmais ir išmaldaujate siuntimą pas specialistą. Palikęs saldainius gydytojui skubate pranešti apie du mediko nusikaltimus: paėmė kyšį ir švaisto Ligonių kasų lėšas – sveiką pilietį pasiuntė konsultacijai. Gydytojui – nuobauda, jums – dar vienas indėlis į milijono taupyklę. Teks atidžiai stebėti kaimynus: gal rūko balkone, gal jų šunėkas garsiai viauksi ar katinas ilgiau, nei leidžiama, miauksi, gal kaimynė, neduok Dieve, per garsiai sudraudė neklaužadą, o jei dar kepštelėjo atbula ranka per sėdynę… Netrukus atlyginimą galėsite gauti ir už tai, kad pranešite apie galimai teršiantį orą svetimą automobilį, prekybininkų susitarimus ir dar už daugybę kitų piliečių nuodėmių. Ir galėsite sekti visus ir visur. Slapta. Už atlyginimą. Užuot tiesiai šviesiai pasakęs žmogui, kad jis pažeidžia įstatymus arba moralės normas. O pranešti apie nusikaltimą kiekvienas pilietis privalo be jokio atlygio už tai. Tai jo pareiga.

„Pašalpinių“ prisiauginome, ilgamečių „bedarbių“ taip pat turime užtektinai, o dabar išlaikysime ir informatorius (skundikus).

Tada pasakykite man, kam reikalingos visos kontroliuojančios, iš biudžeto išlaikomos įstaigos su tūkstančiais jose sėdinčių (būtent – sėdinčių) tarnautojų? Ar ne jų pareiga rūpintis, kad visi valstybės piliečiai laikytųsi įstatymų, užuot papildomai samdžius informatorius? O kur garantija, kad tai nebus susidorojimas su jiems nepatinkančiais? Kiek dar reikės prikurti departamentų ar komisijų, kurios aiškinsis, ar skundikų pateikti duomenys yra teisingi? O gal be jokio aiškinimosi… Ne, kuo toliau į mišką, tuo daugiau medžių… Teko girdėti apgailestavimą, kad Valstybinė mokesčių inspekcija dar negali samdyti slaptų pranešėjų. Gal tai tik laiko klausimas. Tad meskite menkai apmokamus darbus ir imkitės „milijoninio“ verslo. Tik dar neaišku, ar už tokią veiklą bus skaičiuojamas darbo stažas. Apskųsite Sodrą, turės dvigubą skaičiuoti…

1330 Iš viso matė 1 Šiandien peržiūrėjo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.