Home » Miesteliai » Po ilgos tylos Degučių sentikius į pamaldas kvies varpas

Po ilgos tylos Degučių sentikius į pamaldas kvies varpas

Po ilgos tylos Degučių sentikius į pamaldas kvies varpas

Lietuvoje nuo senų laikų buvo galima matyti ir girdėti nepaprastai širdžiai mielą reginį, kai skambant bažnyčių varpams krikščionys, išgirdę varpo garsą, nusiimdavo kepures ir sukalbėdavo maldą.

Zarasų rajono Degučių kaime sentikius į pamaldas irgi kvietė varpai. Šių metų rudenį Degučių sentikiai minės 240 metų sukaktį nuo pirmųjų maldos namų pastatymo. 1851 metais caro valdžios potvarkiu buvo likviduota Degučių sentikių religinė bendruomenė, buvo uždrausta melstis ir maldos namuose. Du šių maldos namų varpai nutilo ir buvo išvežti iš Degučių kaimo, atrodė, visiems laikams…

Nuo neatmenamų laikų žmogaus gyvenimą lydi varpų skambėjimas. Varpas savo prakilniais garsais susieja dangų ir žemę. Kiekvienas mūsų esame jo paliesti. Degučių sentikiai, 2017 metų spalio 28 dieną, pašventinę aukotojų lėšomis pastatytus Švč. Dievo Motinos Užtarėjos Degučių sentikių maldos namus, šventai tikėjo, kad į maldos namus būtinai sugrįš ir varpas.

Kai vasario 16 dieną Lietuvos 100-ąjį gimtadienį sveikino varpų gausmas, Degučių sentikiai meldėsi už Lietuvą, globojusią ir saugojusią sentikius nuo persekiojimų už tikėjimą. Gaila, kad naujieji Degučių sentikių maldos namai dar buvo be varpo.

mid_news_zrs_795_deguciu-sentikiu-maldos-namai

Kadangi bendruomenės ,,Degučių rimtis“ finansinės galimybės yra labai ribotos, o varpo kaina, jo transportavimo ir įrengimo išlaidos nemažos, bandėme ieškoti geros širdies žmonių, galinčių suteikti paramą. Į bendruomenės prašymą atsiliepė AB „Krekenavos agrofirma“ direktorius Linas Grikšas. Nuoširdžiausi padėkos žodžiai šios agrofirmos vadovui už gebėjimą išgirsti prašantį ir suvokti bendruomenės lūkesčius. Taip pat esame dėkingi visiems geros valios žmonėms, padėjusiems ir palaikiusiems šią bendruomenės iniciatyvą.

Po ilgos tylos Degučių sentikius į pamaldas kvies varpas, kvies prisikelti, išaušus naujam rytui. Varpo skambesys skelbs, kad Degučių sentikiai laisvai gyvena Lietuvoje, kilniai tęsdami savo prosenelių misiją – saugoti senąjį tikėjimą, džiaugiasi lietuvių tolerancija bei supratimu, lydėjusiu juos šioje žemėje nuo amžių glūdumos.

Jekaterina Abramova, bendruomenės ,,Degučių rimtis“ pirmininkė

869 Iš viso matė 4 Šiandien peržiūrėjo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.