Home » Kultūra » Spektaklyje „Autonomija“ – žymiausi Lietuvos teatro ir kino vardai

Spektaklyje „Autonomija“ – žymiausi Lietuvos teatro ir kino vardai

Spektaklyje „Autonomija“ – žymiausi Lietuvos teatro ir kino vardai

Balandžio 26 dieną Utenos kultūros centre žiūrovai turės galimybę išvysti Valstybinio jaunimo teatro spektaklį „Autonomija“. Tarptautinį pripažinimą pelniusio vengrų teatro režisieriaus Árpádo Schillingo spektaklis, pastatytas pagal scenarijų, gimusį repeticijų metu bendradarbiaujant visiems spektaklio kūrėjams.

Pagrindinį vaidmenį kuriantis aktorius Valentinas Masalskis sako: „Spektaklis apskritai yra apie mūsų autonomiją. Autonomiją šeimoje, apie šeimos užsidarymą (vienų nuo kitų), apie melagystes, paslaptis.“ Autonomijoje susitinka ir kiti žinomi Lietuvos teatro ir kino aktoriai – Vidas Petkevičius, Janina Matekonytė, Andrius Bialobžeskis, Viktorija Kuodytė, Dainius Gavenonis, Neringa Varnelytė, Kristina Andrejauskaitė ir kt. Aktoriai personažams suteikė savo vardus. 

Schillingo spektaklio centre – autonomijos tema. Ar būdami laisvi esame autonomiški? Ką reiškia autonomija kiekvieno iš mūsų asmeniniame gyvenime? Spektaklis – vienos šeimos pasakojimas, per kurį skleidžiasi visuomenės ir tautos istorija. Valentinui (aktorius Valentinas Masalskis) politinio režimo pasikeitimas buvo sėkmingas įvykis, dėka savo talento ir lankstaus būdo jis praturtėjo, nes atsirado tinkamoje vietoje ir tinkamu laiku. Dvidešimtmetis Valentino anūkas Simas (aktorius Simas Lunevičius), siekdamas sukurti kino filmą apie visą šeimą, ją ir jos praeitį pamato visiškai kitokią… Daugeliui didinga mūsų šeimos, kaip ir valstybės, praeitis yra esminis pagrindas. Tačiau ką daryti, jei šis pagrindas sukurtas ant melo pamatų?

Spektaklis „Autonomija“ – balandžio 26 dieną 18 valandą Utenos kultūros centre.
Bilietus galite įsigyti kultūros centro kasoje ir bilietų platformoje Tiketa.lt: http://bit.ly/autonomija

autonomija-10x15-cm-utena-siuntimui

766 Iš viso matė 1 Šiandien peržiūrėjo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.