Home » Gallery » Švietimas » Patarimai, kaip padaryti vaiko vasaros atostogas turiningomis

Patarimai, kaip padaryti vaiko vasaros atostogas turiningomis

Patarimai, kaip padaryti vaiko vasaros atostogas turiningomis

Ar mintis apie visą vasarą, praleistą su vaikais, jus gąsdina ir truputi sekina? Nieko baisaus, tai normalu – ir tėvams, ir vaikams kartais reikia laiko poilsiui vieniems nuo kitų ir savo bendraamžių kompanijos. Artėjant vasaros atostogoms dauguma tėvų laukia jų jausdami sumaištį. Žinoma, visi tėvai nori kokybiškai praleisti laiką su savo vaikais, tačiau taip pat nereikia būti naiviems – įprasta nuo vaikų truputėlį pavargti. Puiki žinia ta, kad yra daug skirtingų nebrangių sprendimų šiai situacijai.

  1. Aštuoni prie vieno

Tikrai vargina nuolat vaikščioti paskui savo vaiką ir priminti jam išsiplauti indus, susirinkti žaislus, išsivalyti dantis ar susitvarkyti kambarį. Tai erzina ne tik tėvus, bet ir vaikus, ir tokie buitiniai konfliktai dažnai labai gadina santykius šeimoje ir visas vasaros atostogas. Būtent todėl, psichologai pataria kiekvienai pasakytai negatyviai pastabai pasakyti ir aštuonis dalykus, kuriuos vaikas padarė gerai. Vaikai mėgsta būti įvertinti, tai padeda vystyti jų pasitikėjimą savimi ir pozityvų mąstymą. Kai vaikų teigiamas poelgis yra pastebėtas, jie nori tą veiksmą pakartoti tam, kad vėl gautų tėvų pripažinimą.

  1. Vaikų stovyklos

Vasaros stovykla vaikams gali suteikti galimybę tėvams romantiškai pabūti dviese ir skirti laiko tik vienas kitam. Taip pat, dieninės stovyklos vaikams vysto mąstymą bei ugdo juos kaip asmenybes. Galite pasirinkti iš skirtingų tipų, o vienos populiariausių šiuo metu yra anglų kalbos stovyklos vaikams. Jos lavina vaikų komunikabilumo bei kalbos žinias. Taip pat, stovyklos Lietuvoje ir užsienyje vykdomos kasmet, tad per keletą vasarų vaiko kalbos mokėjimo lygis gali labai pagerėti. Yra skirtingų tokių vasaros stovyklų organizatorių, tačiau anglų kalbos mokymuisi vienos labiausiai tėvelių bei vaikų mėgstamų yra Ames stovyklos.

  1. Planuokitės vasarą iš anksto

Dažnai vasaros atostogų visi laukiame būtent todėl, kad gauname galimybę pabėgti nuo įtempto grafiko ir kasdienių tvarkaraščių. Tačiau, suplanuoti atostogas tikrai verta. Jei norite pakeliauti, nusipirkę bilietus ir užsisakę viešbutį iš anksto galite sutaupyti net dvigubai. Taigi, pasiimkite švarų popieriaus lapą ir pasvajokite. Atsakykite sau į klausimą, ką norėtumėte pamatyti ar nuveikti su savo mylima šeima šia vasarą. Susidarykite sąrašą, o vėliau galėsite jį aptarti per jaukų šeimos susirinkimą.

  1. Nebijokite praleisti laiką namie

Laimė yra pasiekiama per ryšius su kitais žmonėmis ir santykius su artimaisiais, o ne per pinigus. Vaikams nėra labai svarbu ar esate Havajuose, ar vasarnamyje – jiems svarbiausias yra tėvų dėmesys bei laikas, praleistas kartu.

kalbos-mokymasis-vaikai

  1. Neskaičiuokite dienų iki atostogų pradžios

Dažnai manome, kad jei skaičiuosime dienas ir naktis, likusias iki atostogų, laukimas neprailgs ir paskatins kitus šeimos narius jaustis pakylėtai bei linksmai. Tačiau, dauguma psichologų teikia, kad šis įprotis nėra sveikintinas. Pasak specialistų, toks įprotis moko vaikus būti laimingais nuo atostogų iki atostogų, ir su laiku jie nesugeba būti laimingi šiandienoje. Nesupraskite neteisingai – garsiai laukti atostogų yra tikrai gera praktika. Tačiau, psichologai teigia, kad geriau yra kalbėti apie tai kaip viskas bus, ką jus veiksite, ką pamatysite, o ne skaičiuoti, kiek dienų liko iki kasdienės rutinos pabaigos. Vienas geriausių būdų pakeisti dienų skaičiavimą į teisingą laukimą, tai pasidaryti būtinų darbų prieš atostogas sąrašą. Jį galite pasikabinti ant šaldytuvo ir užsirašyti tokias užduotis kaip nusipirkti maudymosi kostiumėlį, susikrauti lagaminą, susirasti lankytinas vietas“. Taip jūsų ir vaikų mintys bus užpildytos teisingu laukimu, kuris leis išmokti džiaugtis ir kasdienybe bei pasiruošimo atostogoms procesu.

Reklama

452 Iš viso matė 1 Šiandien peržiūrėjo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.